gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Deezer już był wymieniany , może tu ktoś znajdzie "swoje" 6 alternatyw dla last.fm .
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
alkos założy u siebie serwer proxy - co za problem ?
;-)
Cytat
kot uzywa?

Nie pytałem.

:evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Nie wiem czemu mygosia nie chciała tu tego przenieść - nie wnikam - więc przepisuję :-/
---
Od razu zaznaczam, że jak na razie to informacja niepotwierdzona, ale...

Podejrzewa się, że znany portal muzyczny last.fm przekazuje dane amerykańskiej organizacji antypirackiej RIAA. Oczywiście last.fm zaprzecza i tłumaczy się, że przekazuje jedynie dane statystyczne, ale... kto ich tam wie?

Afera wypłynęła po przedostaniu się do sieci BitTorrent najnowszego albumu U2. Niby nie ma to nic wspólnego, ale okazuje się, że klient Scrobbler, którego instaluje się na komputerze, przekazuje last.fm wszystkie informacje o tym czego słucha użytkownik - i to niezależnie czym słucha. Czyli nawet informacje o utworkach ściągniętych z sieci BitTorrent powędrują do last.fm :-x

http://di.com.pl/news/270...e_z_Lastfm.html

Wszystko to jeszcze niepotwierdzone informacje (ale czy kiedykolwiek dowiemy sie prawdy?). W każdym razie lepiej dmuchać na zimne i odinstalować Scrobblera, a najlepiej w ogóle nie korzystać z last.fm

Tu jest źródło:
http://www.techcrunch.com...ta-to-the-riaa/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Cytat
Nie wiem czemu mygosia nie chciała tu tego przenieść - nie wnikam - więc przepisuję
---

Jestem wyrypana na maksa - nie mam sily...

A Ty jako stary wyjadacz - na pewno znasz zasady... i ulatwilam Ci zadanie - i podalam gotowy link [tutaj nalezy sobie przypomniec kawal o Stalinie i dziewczynce, ktory konczyl sie: "A mógł zabić"].

No i sadze, ze tak lepiej zapamietasz :-)

A inni tez moze zwroca na to uwage i zapamietaja :-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Używam spotify i oczywiście lastfm. Mój nick to Piotr_K. Polecam spotify co prawda w Polsce jest tylko płatny, ale za 5 dych miesięcznie mimo wszystko i tak się opłaca :mrgreen:
Pozdrawiam
Piotr
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Pioter napisał/a:
co prawda w Polsce jest tylko płatny,


czemu mnie to nie dziwi :->
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Pioter napisał/a:
co prawda w Polsce jest tylko płatny,


last już też jest płatny.. Swoją drogą, mój last fm www.lastfm.pl/user/takseo
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
takseo napisał/a:
last już też jest płatny..

Więc dlatego odesłałem ich na drzewo. Nie mam nic przeciw płaceniu za muzykę, mam abonament w emusic.com, ale last.fm pociął po całości i nich idzie się smyrać. W życiu chyba nie widziałem tak żenująco nieporadnej decyzji marketingowej. Odpalam radyjko, a tam informacja, że mój okres próbny dobiegł końca ( :shock: ) i że mogę sobie wykupić w mega promocji, i że "jaka okazja" ( :shock: :shock: ). W przypływie wk...nia skasowałem konto. I nie żałuję.

 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
bEEf, generalnie, mnie to nie przeszkadza.. jeżeli przeglądam "polecane", to zamiast posłuchać na lascie, wklejam nazwę zespołu do googla z dopiskiem "myspace" i kłopot z głowy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
takseo, ale ja używałem lasta jako radia, które sobie gra w tle. Wcale mi się nie uśmiecha latać w czasie pracy po googlach i myspacach. No, przynajmniej nie po to, żeby posłuchać muzyki :-) Poza tym na majspejsie wszystkiego nie znajdziesz, a pirackich empeczy nie słucham od wielu lat i słuchać nie będę. Dla mnie last.fm stracił rację bytu po prostu.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
aaa.. to faktycznie nie bałdzo. Ja lasta używam do szukania nowej muzyki i koncertów, tak więc brak radia nie bardzo mi przeszkadza.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Jestem wyrypana na maksa - nie mam sily...

Rozumiem, tylko tak sobie "pomarudziłem" ;-)
mygosia napisał/a:
A Ty jako stary wyjadacz - na pewno znasz zasady... i ulatwilam Ci zadanie - i podalam gotowy link

Znam, znam... i dziękuję za linka :-) Jakoś tak nie wiem czemu mi się wydawało, że skoro HydePark, to nowy wątek nikomu nie zawadzi ;-)

Mam nadzieję, że już odpoczęłaś w domku przy dobrym :-B
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
bEEf napisał/a:
Dla mnie last.fm stracił rację bytu po prostu.

Najciekawsze jest to ze to polska wersja last.fm jest płatna.
Mam konto na last.fm i jak loguje sie tam z pracy zeby tak jak bEEF posłuchać muzyki to radio dziala mi bez problemow (moja firma ma łącze bezpośrednie do Berlina i Frankfurtu i tak jest widoczna z sieci). A jak próbuje z domu to na tym samym koncie żąda ode mnie opłat za słuchanie radia... Ehh, a szkoda...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
andrusz, obawiam sie, ze odpoczne sobie dopiero ok. 5.06, ewentualnie 7.06 :-)

Ale potem dluuugi weekned bardzo :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
rafalf napisał/a:
Najciekawsze jest to ze to polska wersja last.fm jest płatna.
Last.fm pozostalo damowe tylko w DE, UK i USA, bo w tych krajach generowane byly jakiekolwiek zyski. A to wszystko przez to, ze last.fm zostalo przejete przez FOX, ktorego misja po trosze rozmija sie z misja oryginalnego last.fm.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
dzerry napisał/a:
ast.fm pozostalo damowe tylko w DE, UK i USA

No to w takim razie łącząc się z pracy jestem identyfikowany przez last.fm jako mieszkaniec DE i dlatego mam za free.. Wyjasniło się;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Last.fm pozostalo damowe tylko w DE, UK i USA


A próbował ktoś przez proxy z tych krajów? :-D
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
alkos napisał/a:
A próbował ktoś przez proxy z tych krajów?

No ja własnie tak uzywam w pracy :-D Ale to dlatego ze mamy proxy tam gdzie mamy.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Jak ustawić proxy w last.fm: http://lastfm.com.pl/
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
gezeb napisał/a:
Deezer już był wymieniany , może tu ktoś znajdzie "swoje" 6 alternatyw dla last.fm.

Dzięki! :-D

mygosia napisał/a:
Ale potem dluuugi weekned bardzo :-D

Ja tez czekam z niecierpliwością na 11-14.06 :-D

Wracając do sprawy przekazania danych do RIAA... Jednak to prawda. Przekazali im nawet adresy IP użytkowników :!: TechCranch ma kopie emaila pracownika CBS (właściciel last.fm), który o tym pisze.

TechCrunch - Deny This, Last.fm

Natomiast osoba, od której ta informacja wypłynęła została zwolniona z CBS i zagrożono jej sankcjami prawnymi za ujawnienie jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach