gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Meggido na 1-szej stronie lsnk opisał co i jak .
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
a na 3 masz moj tutorial...
 

eMiBe  Dołączył: 02 Lut 2008
muciaq napisał/a:
(tak na wszelki wypadek i dla tych, co maja uprzedzenia do plikow *.exe :P )


zaufanie to podstawa :) :lol: , a tak poważnie, jak to sie mówi: "Strzeżonego...." :) :-B 8-)


Cytat
dziekujemy za tlumaczenie :] :-B :-B


;-) :-B :-B :-B
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
nie od dziświadomo że:

"KONTROLA najwyższą formą zaufania"
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
poprostu nie chcialem, zeby ktos zaraz wyskoczyl z tekstem "trojan! HACKIER!" tylko dla tego, ze masz dopiero 3 posty nabite...

a spisales sie dobrze :]
 

eMiBe  Dołączył: 02 Lut 2008
 
Cytat
poprostu nie chcialem, zeby ktos zaraz wyskoczyl z tekstem "trojan! HACKIER!" tylko dla tego, ze masz dopiero 3 posty nabite...


:) poczułem sie własnie jak młodszy brat. :mrgreen: :-B zeby nie bylo, uwazam, ze to co zrobiłeś bylo w porządku :-B :-B :-B a co do postów, teraz trochę zaszalałem :-P :mrgreen: ale normalnie staram ich sobie nie nabijać dla samego nabijania. Ot mała dygresja. 8-) Pozdrawiam :-B
 

eMiBe  Dołączył: 02 Lut 2008
Cytat
a nabijaj sobie, komu to przeszkadza? Tu nie ma tych oznaczen hyper- super- megamember, ktore mozna spotkac na innych forum. :-B :-D


no wlasnie :) wiec po co???????????? :evilsmile: :evilsmile: :mrgreen: :-B zartowalem, zeby nie bylo :-P Wiem o tym bo jak wiekszosc nas forum znam, odwiedzam i czytam o wiele dluzej nizby wskazywala na to data dolaczenia :) :-B

sumienie mnie zzera za ten OT wiec nawiazujac do tematu menu serwisowego powiem, ze skoro juz wyciekl sposob, to pentax vel samsung mogliby wypuscic latke odblokowujaca te kalibracje. Co do reszty testów; raczej nie uzyteczna, ze wzgledu, ze trzeba by wiedziec do czego sa, i jaka jest prawidlowa reakcja aparatu. Np przy tescie nr 1 aparat (GX10) zaliczyl jakis maly resecik (nie wiem czy dosc obrazowo to ujalem :lol: ) i nic. Z drugiej strony nie ma co wyważać otwartych drzwi i testowac aparatu dla samej przyjemnosci (juz nie bede :evilsmile: ), aczkolwiek watpie zeby tam dalo cos sie uszkodzic (ale do pewnosci mi bardzoo daleko) :roll: 8-)

po prostu robmy zdjecia, a jak nie wychodza, to coz..... trzeba cykac, szukac, podpatrywac innych, znowu cykac i tyle... :-B
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
Może ktoś podać linka do tego programiku bo się pogubiem.Dzięki.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
h**p://dednev.pisem.net/setup_gx10_dmctrl_1.1.exe
Zamiast gwiazdek wpisz to co powinno być. ;-)
Hasło: penta-club.ru
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
Dzięki.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Być może gdzieś to było w tym wątku, ale ja wszedłem do menu serwisowego w K10D tak jak to było opisane dla Samsunga. Opis dla K10 nie działał.
Jeśli chodzi o kalibrację AF to AF area = 0 i regulacja focus curr. Działa, ale ja miałem tylko malutki FF
 

krondyl  Dołączył: 16 Paź 2007
mam pytanko a dla tamrona 2.8/90 jakie poprawki wnieść?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
krondyl napisał/a:
mam pytanko a dla tamrona 2.8/90 jakie poprawki wnieść?
To chyba sam musisz przetestować 8-) .
 
Asahi
[Usunięty]
krondyl napisał/a:
mam pytanko a dla tamrona 2.8/90 jakie poprawki wnieść?
nie ma gotowych "recept" dla danych obiektywow :-P . Najpierw musisz zmierzyc jak duzy masz FF/BF i wprowadzic odpowiednia (metoda prob i bledow) korekcje. ;-)
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
Może komuś się przydadzą takowe tablice do testów, ja zmodyfikowałem jakieś z internetu na swoje potrzeby w zależności jaki obiektyw mamy i z jakiej odległości robimy test. Różnica polega na szerokości środkowego pola.
Podsyłam 3 szerokości wersja Corel v9 i PDF



wersja Corel do modyfikacji plik inny serwer tu
wersja Pdf plik inny serwer
Jeśli będzie problem z pobraniem prszę pisac na PW podeśle na pocztę
Mój teścik
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
U mnie w gx-10 zauważyłem coś ciekawego, mam chwilowo aparat w debug mode, i dziś postanowiłem się pobawić heliosem no i przy włączeniu aparatu klasyczne pyt. o ogniskową do stabilizacji i .....
Pod spodem druga opcja zejście kursorem "sensitivity" i opcje wyboru od - do + :?:
Nie mam pod ręką kabelka żeby sprawdzić czy bez Menu serwisowego to było, ale ja tego nie pamiętam. Pozdr.

A co do serisu Tamrona napisałem im, że moj obiektyw ma BF bo inne ostrzą w punkt, i że sprawdzałem na tablicy testowej, a oni na to, że od tablic testowych to są oni :evil: , a ja mmyślałem, że od tego aby ich obiektywy działały dobrze.....
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A ja właśnie próbuję i za diabła nie mogę tego uruchomić. Program uruchamia się normalnie, ale potem nic się nie dzieje, a jak nacisnę jeszcze raz "Połącz z aparatem" wyskakuje "blue screen" i restart komputera
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
seweryn1 napisał/a:
U mnie w gx-10 zauważyłem coś ciekawego, mam chwilowo aparat w debug mode, i dziś postanowiłem się pobawić heliosem no i przy włączeniu aparatu klasyczne pyt. o ogniskową do stabilizacji i .....
Pod spodem druga opcja zejście kursorem "sensitivity" i opcje wyboru od - do + :?:
Nie mam pod ręką kabelka żeby sprawdzić czy bez Menu serwisowego to było, ale ja tego nie pamiętam. Pozdr.


Jak wyłączysz menu serwisowe to ta opcja zniknie.
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
A ja właśnie próbuję i za diabła nie mogę tego uruchomić. Program uruchamia się normalnie, ale potem nic się nie dzieje, a jak nacisnę jeszcze raz "Połącz z aparatem" wyskakuje "blue screen" i restart komputera


Miałem to samo.. GX-10, XP SP2 na laptopie T60. Nie udało mi się nic z tym zrobić, więc odpuściłem.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
też mam XP + sp3

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach