Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Nie macro tylko beczka była duża :mrgreen:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Crow, no faktycznie.. Przydałoby się trochę wyprostować obrazek przed pokazaniem światu :-P
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
Crow napisał/a:
Nie po prostu utarło się, że w Japonii robią to lepiej... Podnosi to też w pewnym sensie wartość szkła.


aha ale to tylko takie pogloski poki co nie potwierdzone? :-P w sumie moge to zrozumiec, ja tez gdy kupilem mz-s'a pierwsze co zobaczylem dumny napis mejd in japan podczas gdy na np k200d mam filipiny czy wietnem, nie pamietam dokladnie...
 
Les  Dołączył: 15 Sty 2010
witam!
zaglądam na to forum od ponad 2 lat,tzn.od kiedy kupiłem pentaxa,zarejestrowałem sie dzisiaj,żeby wam powiedziec iż posiadam Fa 31,kupiony w Adoramie we wrześniu, który został wyprodukowany w Wietnamie
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Les napisał/a:
posiadam Fa 31,kupiony w Adoramie we wrześniu, który został wyprodukowany w Wietnamie

no i jak go oceniasz? Coś lata, skrzypi, farba z niego schodzi?
 
Les  Dołączył: 15 Sty 2010
nie mam do niego żadnych zastrzeżeń,żadnego luzu,pierścień ostrości pracuje płynnie i lekko,optycznie jest bardzo dobrze ale nie robiłem jakichś spec. testów
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Crow napisał/a:
Nie po prostu utarło się, że w Japonii robią to lepiej... Podnosi to też w pewnym sensie wartość szkła.


Ale za to jak się podnosi ego użytkownika :-D A tak na marginesie - w Japonii też z pewnością buble potrafią robić ;-)
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
a jak 31 sprawuje się w warunkach ślubnych?
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
a z k10 ktoś używał?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
espresso napisał/a:
żwawo kręci
Mógłby żwawiej. ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
espresso, nie miało być "szybko lub z uszczelkami"? :roll:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Te denka z limitedów zaczynają mnie pomału wkurzać... Wyłożone są zielonym mesiem, który to po czynności zakładania/ściągania uwalnia zielone pypciki (bo w sumie jakże by inne) brudząc przednią soczewkę poprzez powstający efekt ssania/wypychania powietrza oraz tarcia. Zrobiłem mały myk. Potrzebna przezroczysta i szeroka taśma do pakowania paczek nie zostawiająca kleju. Wyściełamy wnętrze taśma po czym zrywamy. I tak kilka razy. Pozwoli to pozbyć się zassanego i przylepionego kurzu oraz owych pypcików, które straciły już kontakt z podłożem i trzymają się .... jakoś. Po tym zabiegu dekielek jest czyściutki, nie ma śladu kleju i nie sypie mi już zielonym śniegiem na soczewkę. Tym samym spodobem można wyczyścić sobie wnętrze tulipana, które też robi za odkurzacz.

W DA jest dokładnie to samo tyle, że zamiast zieleni mamy czerń.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Czy ktoś z okolicy Bielska-Białej byłby w posiadaniu tego cudeńka? :-) Ze szkiełkiem zapraszam na małe :-B .
Proszę na PW.
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Pentax 31 limited
Sculptor napisz do mnie na priv,wypróbujesz wszystkie: Pentax 14,21,31,43,77 i jak Ci będzie pasowac SDM też sie parę znajdzie.Tez Beskid calkiem Mały.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Odświeże temat :-)
Czy ktoś jeszcze ostatnio kupował FA 31, made in Wietnam ?
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Coś ku "pokrzepieniu" serc: http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=235
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
No to już widzę, jak mi się szkiełko sprzeda :mrgreen:
 

mario132  Dołączył: 15 Mar 2011
Co racja to racja nikonowi sie 35-tka udała i dało się cene normalną zrobić.Tylko pentalib będzie dyskutował.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
w cenie Pentaksa smc FA 31 mm f/1.8 AL możemy mieć Nikona D7000 wraz z obiektywem Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G…"
No, ale o Nikonie w windzie nie pogadasz.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso, a na to zwróciłeś uwagę? ;-)

Pozwolę sobie na małą parafrazę:
para-optyczne napisał/a:
To nie koniec złych wieści, bo kolejną jest cena. Wystarczy tylko wspomnieć, że w cenie Pentaksa smc FA 31 mm f/1.8 AL możemy mieć Pentaksa k-5 wraz z obiektywem Pentax DA 35 mm f/2.4…


P.S. Podobnie jak w wypadku FA 43/1.9 znowu jasnym się staje magia bokeh tego szkieł. Zawdzięczamy ją... gigantycznej komie... :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach