Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Panowie, a może dyskusje dotyczące (nie)atrakcyjnych cen Pentaksów przenieść do któregoś z wątków:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=27234
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=2923

:->
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mario633 gdzie te testy, bo nie widzę?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Czasopismo Amateur Photographer zrobiło test K-x, tak w skrócie wyniki:

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Makler, a jak wypadły inne entry-level?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
W tym numerze jest test tego jednego. Trzeba będzie poszukać :-)
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
Coś mi się widzi, że na rzeczowy test k-x poczekamy do stycznia.
Dlaczego?
Ano dlatego, że idą święta i nie wszystkim na rękę jest, żeby jakiś tam Pętaks wykosił rynek przed gwiazdką.
Zamast testu k-x, ukaże się kolejny "test" aparatu ze stajni Sony, z malutkim napisem "REKLAMA" gdzieś w mało widocznym miejscu, żeby gawiedź dalej mogła latać po ulicach i uświadamiać innych, że "najlepsze to są aparaty lustrzankowe Alfa".
- A skąd Pan wie? - zapytamy..
- A bo kolega mi powiedział, a on w telewizji reklamę widział, zresztą, jak Martyna tak mówi, to najlepsze na pewno są... A ja w internecie to widziałem trzy zdjęcia najlepszych Alf w poradniku dla kupujących przed świętami. No to przecież chyba najlepsze są, nie?

Ech, dystrybutor Pentaxa sie nie popisuje, oj nie...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Martyna prawdę mówi "aparat Sony pozwala być w centrum wydarzeń"
Pentax powinien wynająć Cejrowskiego :-) i dać mu K-7 oraz K-x ewentualnie Makłowicza żeby chwilkę K-7 nad garkiem z gotującą wodą potrzymał...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Chyba na Animal Planet jest koleś od węży, Austin Stevens ( :roll: ), w programie śmiga z analogowym Canonem, ale w "reklamówkach" już sama GX20 miętosi w łapie.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
We wstępniaku do grudniowego DFV ( do przeczytania na stronie internetowej) jest zachwyt nad K-x, lecz czytając końcowe zdania mam wrażenie, że aparat pentaxa to takie nieszkodliwe, ale bardzo dobre dziwactwo dzięki któremu wielkie C N S obiorą właściwy kierunek.
http://www.dfv.pl/tl_file...9/wstepniak.pdf
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Cytat
Teraz czas na zakupy. Kupujcie, proszę K-x. Po dwa, trzy. Nieważne, że nie potrzebujecie.

Eno, moim zdaniem możebna wypowiedź...
:mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
action01 napisał/a:
We wstępniaku do grudniowego DFV ( do przeczytania na stronie internetowej) jest zachwyt nad K-x, lecz czytając końcowe zdania mam wrażenie, że aparat pentaxa to takie nieszkodliwe, ale bardzo dobre dziwactwo dzięki któremu wielkie C N S obiorą właściwy kierunek.

Czytałem całą recenzję dość pobieżnie i muszę przyznać, że jest bardzo pozytywna a kończy ją trzykrotne Polecam!. Bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o rozdzielczość uzyskał nowy kit dołączony do kx. I jak tu kiksa nie kupić? ;-)
W numerze jest opis dostępnych na rynku systemów, w tym m.in. Pentaksa. Z tego co zauważyłem polecają K20 jako bardzo dobry aparat za przystępną cenę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
takie male marzenie ...Kx z uchylnym ekranikiem :roll:
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Enzo napisał/a:
nowy kit dołączony do kx

A to nie jest to samo co DA L z kaemki?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To samo
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Zakupiłem DFV 12/09 w numerze jest porównanie różnych systemów foto. W opisie Pentaxa znajduje sie krótkie przedstawienie K-x - ogónie bardzo pozytywnie lecz jest parę nieścisłości , błędów lub niedopowiedzeń ( brak stabilizacji matrycy !!! :shock: ) nie doczytałem nic o tybie filmowym :-/
ale są zdania które leją miód na me serce: "... autofokus całkiem sprawnie śledzi poruszajace się obiekty" , "Ten aparat przy czułości ISO 12800 oferuje mniejsze szumy niz Nikon D300S przy czułosci ISo 6400 " :mrgreen: Dynamika " solidny standard branży. Aparat nie przesadza ze zdolnościa odwzorowania silnych kontrastów, ale z drugiej strony potrafi zawstydzić takie korpusy jak Canon 7D" :lol: i jeszcze o szumach " nowoczesna matryca 12 milionów pikseli pokazała pazury. Tak niskich szumów jeszcze nie spotkaliśmy. Aparat wyprzedza konkurencje przynajmniej o 1 działkę EV w ISO"
"Polecam, polecam, polecam !" :-D
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
action01 napisał/a:
nie doczytałem nic o tybie filmowym


Bo akurat tu się nie ma czym chwalić. Jak zrobią czterokanałową wersję tej matrycy i 30 oraz 25 kl/s w 720p to będzie można pisać o trybie filmowym. Oczywiście marzy się też 60 i 50 klatek na potrzeby slowmotion. Ale to już chyba w k-8.

Dziwi natomiast brak wspomnienia o stabilizacji. Co widać na przykładzie
tego filmu (z d300s)
http://www.fotopolis.pl/download/DSC_5272.AVI
to szarpiące 24kl/s w połączeniu z brakiem stabilizacji czy to w korpusie czy w obiektywie jest właściwie tylko gadżetem jeśli chodzi o filmowanie z ręki. A trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie każdy będzie robił superprodukcie kinowe z użyciem glidecamu, statywu czy kranu.
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Czy ktoś kto jest "w temacie" jeszcze czyta i sugeruje się testami/reklamami w gazetach?
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Ja biorę pod uwagę oczywiście z odpowiednim zapasem. Jednak jest duża ilość osób która kupuje swoje pierwsze lustro i dla nich taki test to prawie wyrocznia.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
action01 napisał/a:
"Ten aparat przy czułości ISO 12800 oferuje mniejsze szumy niz Nikon D300S przy czułosci ISo 6400 "


Pojeeeeeechali
:mrgreen:
 

budrys  Dołączył: 03 Lut 2008
Dla mnie jak najbardziej pozytywna opinia...
Aż dreszcz po plecach przelatuje na samą myśl, że k-x już jedzie do mnie kurierem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach