siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
argawen, Wszelkie zawieszacze, podwieszacze odpadają... jest to pokój gościnny/salon, pokój dzienny (niepotrzebne skreślić) i żona nie pozwoli ;-)
Bardziej martwię się oświetleniem ;-) bo zupełnie się na tym nie znam.

Dwie lampy błyskowe, czy dwie żarówki, a może światło stałe, ale jaka moc musi być "odpowiednia" :?:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Dwie lampy błyskowe, czy dwie żarówki, a może światło stałe
Sam mam lampki studyjne Quantuum. W stałe światło nie chciałem się bawić. Lampy błyskowe+ parasolki powinny wystarczyć.
siwyyy77 napisał/a:
ale jaka moc musi być "odpowiednia" :?:
Przy moim pokoju(3,5x2,5m, w dodatku troszkę mebli jest) 300W to za dużo. Ale pokój mam w białym kolorze.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
argawen, Mógłbyś podać link do konkretnej lampy (tej co posiadasz) jak je wyzwalasz i pokazać sampelek z Twojego studia, najlepiej z exifem (może być na PW)

[ Dodano: 2009-10-01, 19:24 ]
W tradycyjnych lampach na stopke, martwią mnie stosunkowo długie czasy ładowania :-( w lampach typowo studyjnych czasy są krótsze :-) przynajmnie na papierze ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Mógłbyś podać link do konkretnej lampy (tej co posiadasz)
Quantum R+300
Cytat
jak je wyzwalasz
Na początku po kabelku, potem po skyporcie. Sa także tańsze jak Powerlux
Cytat
pokazać sampelek z Twojego studia

Ale od dawna nie bawiłem się, jakoś brak zapału.










[ Dodano: 2009-10-01, 20:37 ]
siwyyy77 napisał/a:
w lampach typowo studyjnych czasy są krótsze :-) przynajmnie na papierze ;-)
U mnie przy moich fotkach, to ładowanie było natychmiastowe( 0,5 s.)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
argawen, Jaki przystojniak na ostatniej fotce... :-B
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Myślę o takim zestawie; http://www.foto-tip.pl/sk..._ws-p-1361.html
Tylko nie wiem czy moc nie będzie za mała :-/ ale chyba mozna połączyć jedną lub obie te lampy z mocniejszą systemową FGZ540 jakby brakowało mocy.

Chyba, że znajde lepsze lampy w tej cenie (cena jednej lampy ok 400zł)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Tylko nie wiem czy moc nie będzie za mała :-/
Jak w domowym zaciszu chcesz robić zdjęcia, to wystarczające. Gdy kupowałem lampy, takich zestawów nie było.
Nie zdarzyło mi się, bym wykorzystał całą moc lamp. Co najwyżej połowę.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Jeszcze o wyzwalaniu...
O radiowych chińczykach opinie są niezbyt ciekawe, argawen, pisze kilka postów wzcześniej o pawerluxie, chodzi mi po głowie jeszcze fotocela czy z czegoś takiego http://www.allegro.pl/ite...h_promocja.html wyzwolę lampy studyjne jak i fgz540 :?: jakieś opinie o tym wyzwalaczu :?:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
O radiowych chińczykach opinie są niezbyt ciekawe, argawen
Albo cena, albo jakość. Dlatego nie kupowałem chińczyka. Ale jest naprawdę dużo osób, którym chińczyk działa bez problemów.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
siwyyy77 napisał/a:
Jeszcze o wyzwalaniu...
O radiowych chińczykach opinie są niezbyt ciekawe, argawen, pisze kilka postów wzcześniej o pawerluxie, chodzi mi po głowie jeszcze fotocela czy z czegoś takiego http://www.allegro.pl/ite...h_promocja.html wyzwolę lampy studyjne jak i fgz540 :?: jakieś opinie o tym wyzwalaczu :?:

Ja bym poradził ci jednak radiowe. Te na podczerwień albo fotocele muszą się dobrze widzieć, co nie zawsze jest możliwe.

Opinie nt. niektórych "chińczyków" masz tu (ja mam i chwalę sobie):
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=22857
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Mam pytanko - czy ktoś używa/używał małego softboxa (chodzi mi o taki zestaw: http://allegro.pl/item769..._aparatowa.html ) - chciałbym sobie zorganizować coś na kształt małego studia, takiego które dałoby się zabrać w plener - podłączył bym do tego Metza 48 i doświetlił blendą. Jeśli zabawy ze sztucznym oświetleniem by mi przypadły do gustu dokupię lampę i softbox z prawdziwego zdarzenia a te będę miał właśnie do zabrania z plener. Są szansę żeby takie budżetowe i kompaktowe rozwiązanie się sprawdziło?
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Na forum Nikona był chwalony większy 70 x 70.
Zrób prowizorkę o tych wymiarach z kartonu, błyśnij na ścianę i sprawdź jaką płaszczyznę z jakiej odległości jest w stanie oświetlić. Zobaczysz do jakich zastosowań może być przydatny.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Podobnie jak kilku przedmówców również zastanawiam się nad zrobieniem małego studia w miarę niskim kosztem (będzie ono używane do portretów - od twarzy do całej sylwetki).
Ponieważ mam jedną lampę (Metz 58), to pragnąłbym na początku oprzeć studio właśnie o lampy błyskowe. O ile udało mi się znaleźć wszystkie przydatne akcesoria, to problem pojawił się przy szukaniu dodatkowego źródła światła. O ile drugi Metz pewnie spisałby się dobrze, to jednak chciałbym kupić coś tańszego.
Z tego co czytałem lampka tak powinna mieć raczej obowiązkowo manualne ustawianie siły błysku, ale nie wiem poniżej jakiej mocy nie powinienem raczej w ogóle schodzić.
Myślałem nad Vivitarem 285HV lub Tumax 386AFZ.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Oferta softboxów na lampy aparatowe:

http://funsports.pl/c,pl,...+aparatowe.html

mają 40 x 40, 50 x 50, 60 x 60, 70 x 70

Bruinen napisał/a:
Są szansę żeby takie budżetowe i kompaktowe rozwiązanie się sprawdziło?


Chętnie udzielają informacji. Można zapytać o optymalne moce lamp do tych zestawów.

 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
DarekK, to chyba nie jest dobry link.


edit: Dzięki! :-B

 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Poprawiłem.
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Chciałbym sobie zorganizować w domu jakąś małą namiastkę studia i tak się zastanawiam nad dwoma zestawami z allegro:
- Zestaw 1 (żarówki błyskowe)
- Zestaw 2 (światło stałe).
Jako, że nigdy nie miałem przyjemności fotografować w warunkach studyjnych, nie mam pojęcia jakie oświetlenie do typowo domowych (amatorskich) zastosowań sprawdzi się lepiej (stałe czy błyskowe).
Generalnie ma to mieć jak najbardziej uniwersalne zastosowanie (portret, mniejsze, większe przedmioty...)
Przypuszczam, że bardziej przewidywalne efekty będą przy oświetleniu stałym, ale czy się nie mylę?
Czy w ogóle kupno któregoś z powyższych zestawów nie będzie zwykłym wyrzucaniem pieniędzy?
Czy światło np. do portretu będzie wystarczające?
Jeśli ktoś zetknął się kiedyś z podobnym zestawem, to może niech opisze jak to się spisywało...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Myron, a czytałeś ten chociażby wątek? Wbrew pozorom jest tu sporo pożytecznych informacji.
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Czytałem cały dość pobierznie, co prawda dość dawno temu ale nie przypominam sobie by były jakieś informacje o tak bardzo amatorskim świetle (całkiem możliwe, że się mylę).
Trudno, przejrzę jeszcze raz, może mam czarną dziurę w pamięci...
 

marcinn  Dołączył: 30 Mar 2009
Zestaw studyjny...
Hey!
No to mam takie pytanie:
Czy opłaca się kupić coś takiego?
http://www.systembank.pl/produkt,993,1581.html
:-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach