Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
venice napisał/a:
Ja życzę FF wszystkim bo jakość jest dla ludzi.

Ja tam FF nikomu nie życzę... BF też nie :mrgreen:

Życz może jakości FF, bo FF serio nie każdy chce mieć, ponieważ obecnie to idzie w parze z wielkością aparatu. Niektórzy lubią mieć małego sprzęta :lol:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
pamiętacie to jak nijaki NIKON wmawiał, że nie zamierza wchodzić w FF ?
Pamiętamy, ale szybko poszedł po rozum do głowy, ugryzł się w język, wszystko odszczekał i ma już w produkcji 3 korpusy z pełnoklatkową matrycą. Co zaowocowało sporą ilością przesiadek na Nikona.
Pentax najwyraźniej nie uczy się na błędach innych i wmawia to, co dwa lata temu wmawiał Nikon
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Witek napisał/a:
Ludziska wyluzujcie trochę :-B , A nie wkurza Was fakt, że ludziska kupują obecnie TV z 2 lub 3 HDMI i zdecydowana większość z nich nie ma pojęcia co to lub nawet w planach nie mają żadnego sprzętu z HDMI; nie wkurza Was że połowa ludzi nie umie jeździć samochodem i albo są niebezpiecznymi piratami albo zawalidrogą na środku lub lewym pasie; nie wkurza Was fakt, że w mediach (w tym internecie - fora onet.pl) pełno "specjalistów" wypowiadających się na różne tematy /ekonomia/psychologia itp a tak na prawdę guzik wiedzą. "Więc" jak ktoś "zielony" kupuje sobie hipersuper aparat no to co - jego wolna wola - a na lekarstwo :-B :-B :-B

[ Dodano: 2009-01-05, 13:03 ]
To pisałem raczej do kolegi SiekaSS


Aleś się rozpisał...poruszyłeś tematy które zupełnie odbiegają od tego co miałem na myśli pisząc do tego wątku. W zaistniałej sytuacji jaką zaobserwowałem w portalu foto i w rzeczywistości irytuje mnie to. a to kto jaki ma TV i do czego go używa...poleciałeś chyba po swojej myśli 8-) nie uważam wcale że nie słuszna lecz poza tą kwestie.Pozdrawiam :evil:
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Co do Pentaxa i prawie mitycznego, a może tabu FF ( nie mylić z front focusem ), niechby i nasza ulubiona firma wypuściła body pełnoklatkowe. Kto by chciał i miał fundusze przesiadłby się i po sprawie. A tak to czasem prawie "dramat" rozstania z systemem. A dywagacje nad reklamą firmy, lub jej brakiem? Czy jesteście zadowolenie z posiadanego sprzętu Pentaxa? Jeśli tak, to super, wyślijcie podziękowania do centrali w Japonii, może to ich wzruszy. Jeśli nie, to sprzęt na giełdę, lub alledrogo i przesiadka na C, N, O, S i inne.

[ Dodano: 2009-01-05, 21:40 ]
Od ewentualnych przesiadkowiczów chętnie odkupię trochę zabawek. :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
venice napisał/a:
Ty się nudny robisz. Zazdrość bije z tego zdania. Poza tym nijak się ma twoja odpowiedź do cytowanego SiekaSS'a.

Nudne to jest pisanie w każdym prawie temacie o FF. Zazdrość ? Raczej nie, bo praktycznie codziennie korzystam z EOS-a 5D...
SiekaSS napisał na temat tego, że poprzez spadek cen luster, duża część osób kupuje je sobie - tak jak kiedyś kompakty. Niestety, coraz więcej osób mających lusterka przechodzi na FF by się czymś wyróżnić - przynajmniej takie można odnieść wrażenie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja ostatnio sobie uświadomiłem, że stać mnie na FF, mogę sprzedać to co mam i kupić 5d + 50/1.4 + 85/1.8, ale jakoś nie czuję potrzeby wielkiej, sample mnie też jakoś kosmicznie nie przekonują, tylko trzeba oglądać normalne sample. Nie wiem czy ktoś wcześniej o tym pisał ale znakomita większość sampli z pełnoklatkowców to zdjęcia profesjonalistów, którzy zrobiliby je świetnie także na aps-c.
Żeby zobaczyć różnicę trzeba raczej oglądać zdjęcia na pixel peeperze i pbase.


Btw, używalne iso, 5d ma iso 1600 na poziomie 800 z kasetki więc trochę lepiej, ale za to szkła nie mają stabilizacji (mówię o stałkach oczywiście) więc wychodzi na to samo (trochę gorzej w niektórych przypadkach a w innych trochę lepiej). Po za tym GO na poziomie tego co daje szkło z 1.4 mi wystarcza, chociaż brakuje mi mniejszej głębi przy większych odległościach przy szerokim kącie. Na razie chyba max co można wyciągnąć z APS-C to jest sigma 30/1.4 i takie rozmycie tła.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
teta napisał/a:
Rzecz w tym, że Pentax wcale się tym nie chwali, przeciwnie, kompatybilność wsteczną od lat trzyma w tajemnicy. Dawno, dawno temu, jesszcze na starym forum tzw. "sectorowym" nazywałem to sabotażem w dziale marketingu.
Jak nie chwali, skoro się chwali?

http://www.pentaximaging.com/slr/K20D/ napisał/a:
Full backward lens compatibility
PENTAX has manufactured over 25 million lenses in the last six decades; all DSLR bodies offer backward compatibility with every one.* Whichever lens is used, whether the most recent lenses or a classic screwmount, it will faithfully capture the image desired.

Zresztą przy założeniu, że większość kupujących interesują szkła AF, to za bardzo nie wiem jak taka kampania miałaby wyglądać. Slogan w rodzaju "Możesz kupić na ebayu miliony szkieł bez gwarancji i żadnego wsparcia producenta" może nie być atrakcyjny z marketingowego punktu widzenia.

[ Dodano: 2009-01-06, 08:50 ]
teta napisał/a:
Jedynym argumentem przemawiającym na korzyść pentaksa mogłaby być niespotykana w innych systemach kompatybilność wsteczna, ale cóż z tego - trojan działał.
I to mm być Twoim zdaniem jedyny sensowny argument za Pentaxem? Zresztą sukces D40 pokazał chyba wszystkim, że przeciętny użytkownik ma gdzieś kompatybilność wsteczną. Która to zresztą w naszym systemie jest sporo przereklamowana.

teta napisał/a:
Święta prawda, ale czy coś stało na przeszkodzie, aby zachować pełną kompatybilność wsteczną?
Pewnie to samo co przeszkadzało montować na obecnych płytach głównych gniazd pamięci SIMM, SDR oraz DDR.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
LDevil, 1. to że Pentax na swojej stronie coś wspomina o 25 milionach obiektywów, mogących być użytymi z K20, trudno jest nazwać chwaleniem, bo do szerszego odbiorcy informacja ta nie dociera. Ci co wiedzą co to jest Pentax, wiedzą też o owej kompatybilności i bez takich ckliwych opowiastek. Wiedzą też, że, niestety owa kompatybilność jest mocno ograniczona i bynajmniej nie dotyczy to wyłącznie braku AF. 2. Kompatybilność wsteczna mogłaby być, moim zdaniem, mocnym argumentem przemawiającym za Pentaksem pod warunkiem, że inne cechy użytkowe byłyby porównywalne z konkurencją. Traf chce, że są! Wiem, że większość kupujących interesuje AF. Ależ Pentax to ma. Wiem też wszelako, że nowoczesne obiektywy Zeisa z mocowaniem do Nikona i ostatnio Pentaksa też - są manualne. I kto to kupuje? Garstka profesjonalistów i dwa razy tyle snobów? Być może, ale to właśnie oni są tymi lokomotywami ciągnącymi za sobą wagoniki. Cała reszta chciałaby dorównać owym Profi, bo któż nie marzy o wybiciu się ponad przeciętność?, i tutaj dochodzimy do jakości szkieł. Nie trzeba kupować horrendalnie drogich Zeissów. Pentax miał całkiem sporo udanych szkiełek. Czy wspólczesne Canon albo Sony (z Nikonem może być róznie) mogą współpracować ze starymi (bardzo dobrymi) manualami? Nie, bagnety zostały zmienione. PentaX bagnetu nie zmienił. Mogłoby być całkiem dobrze, ale niestety pełna kompatybilność wsteczna nie została zachowana. 3.
LDevil napisał/a:
teta napisał/a:
Święta prawda, ale czy coś stało na przeszkodzie, aby zachować pełną kompatybilność wsteczną?
Pewnie to samo co przeszkadzało montować na obecnych płytach głównych gniazd pamięci SIMM, SDR oraz DDR.
LDevil, Zmiłuj się. Nie porównuj Rafaela do podwórkowego grafficiarza. Dobre szkło jest ponadczasowe, a nowinki komputerowe zmieniają się tak szybko jak graffiti na dworcu W-wa Powiśle.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
teta napisał/a:
2. Kompatybilność wsteczna mogłaby być, moim zdaniem, mocnym argumentem przemawiającym za Pentaksem pod warunkiem, że inne cechy użytkowe byłyby porównywalne z konkurencją. Traf chce, że są!
No właśnie w tej kwestii zdania są podzielone. Czytałem kilka wypowiedzi "przesiadkowiczów", którzy nie mogli się nadziwić, że w takim Nikonie lampa błyskowa po prostu działa. Natomiast co do kompatybilności wstecznej, to niezwykle ciężko zbudować na tym jakąś sensowną kampanię marketingową. Bo slogan w stylu "Do naszego korpusu podłączysz nawet 34 letnie szkła, a do korpusu konkurencji najwyżej 22 letnie" może nie być zbytnio skuteczny.
Jeżeli dodamy do tego, że na najbardziej interesujących Pentaxa rynkach bardziej ceni się wygodę (gwarancja, serwis) niż chęć zaoszczędzenia kilku dniówek to sytuacja robi się praktycznie beznadziejna.
teta napisał/a:
Wiem też wszelako, że nowoczesne obiektywy Zeisa z mocowaniem do Nikona i ostatnio Pentaksa też - są manualne. I kto to kupuje? Garstka profesjonalistów i dwa razy tyle snobów? Być może, ale to właśnie oni są tymi lokomotywami ciągnącymi za sobą wagoniki.
Lokomotywami ciągnącymi finanse firmy nie jest garstka pro/snobów z manualnymi Zeisami, ale ludzie kupujący K1000D lub D40. Taka prawda.
teta napisał/a:
Czy wspólczesne Canon albo Sony (z Nikonem może być róznie) mogą współpracować ze starymi (bardzo dobrymi) manualami? Nie, bagnety zostały zmienione. PentaX bagnetu nie zmienił.
Bez przesady, bagnet Canona ma już ponad 20 lat, a Sonemu za rok stuknie ćwierć wieku. Strzelam, że w przypadku Canona na rynku wtórnym będzie dostępna nie mniejsza ilość szkieł niż do Pentaxa.
teta napisał/a:
Nie porównuj Rafaela do podwórkowego grafficiarza. Dobre szkło jest ponadczasowe, a nowinki komputerowe zmieniają się tak szybko jak graffiti na dworcu W-wa Powiśle.
Może w czasach filmu była to prawda, ale cyfra ma pewne specyficzne wymagania, które nie były uwzględniane przy projektowaniu starych szkieł.
 
SpinDoc  Dołączył: 05 Paź 2008
teta napisał/a:
Jedynym argumentem przemawiającym na korzyść pentaksa mogłaby być niespotykana w innych systemach kompatybilność wsteczna
Nikon też ma kompatybilność wsteczną, a do Canon'a jest przejściówka która nawet Canonowi umożliwia pracę ze starymi nikkorami. Poza tym jak ktoś zauważył, przeciętny Kowalski nie jest zainteresowany szkłem bez AF. Ci co mają wiedzieć to i tak wiedzą...
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
[quote="Eldred"] Na razie chyba max co można wyciągnąć z APS-C to jest sigma 30/1.4 i takie rozmycie tła.


Ostrość miała być na postaci? Jeśli tak, to wydaje mi się, że jest znacznie bliżej, gdzieś na dole kadru...
Co do stwierdzenia, że sigma wyciąga max z aps-c ...hmmm dlaczego niby?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bo długie szkła w inny sposób rozmywają tło, można oczywiście ten sam efekt uzyskać za pomocą 135/2.8 ale to już będzie coś trochę innego. Jest jakieś szkło o kącie widzenia standardu (czyli powiedzmy między 45 a 55mm) jaśniejsze niż 1.4 na pentaksa?

[ Dodano: 2009-01-07, 13:56 ]
A co do trafienia ostrości to rzeczywiście musiała zrobić kroczek akurat jak robiłem zdjęcie, nie jest idealnie w GO bo to szkło jest znacznie ostrzejsze na 1.4 ale efekt jest i o to mi chodziło. Podobne rozmycie za całą postacią uzyskiwałem tylko 50/1.7 na analogu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
25 milionów szkieł? Przez ostatnie 20 lat Canon sprzedał 40 milionów szkieł z bagnetem EF. To powinno zakończyć dyskusję o milionach szkieł z bagnetem K na rynku wtórnym.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Jest jakieś szkło o kącie widzenia standardu (czyli powiedzmy między 45 a 55mm) jaśniejsze niż 1.4 na pentaksa?

A ze światełkiem 1.2 nie ma przypadkiem, zdaje się, że widziałem gdzieś Porsta takiego...


Cytat
Podobne rozmycie za całą postacią uzyskiwałem tylko 50/1.7 na analogu.


No, na analogu będzie trochę mniejsza GO, co prawda niewiele.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
25 milionów szkieł? Przez ostatnie 20 lat Canon sprzedał 40 milionów szkieł z bagnetem EF.

Musiałeś zepsuć taką miłą dyskusję :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Cytat
A ze światełkiem 1.2 nie ma przypadkiem, zdaje się, że widziałem gdzieś Porsta takiego...
oczywiście jest porst 55/1.2 ale mi chodziło o kąt widzenia 45-55mm na aps-c czyli od 30 do mniej więcej 36mm :->
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Pentagram napisał/a:
Przez ostatnie 20 lat Canon sprzedał 40 milionów szkieł z bagnetem EF


z czego 50% to kit 18-55 rozpadający się po okresie gwarancji :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ten porst jest zresztą bardzo ciekawy, zastanawiałem się nawet nad nim zamiast jakiegoś szkła z AF, ale jako portretówka a nie standard. W końcu to jest ze 2,35x tańszy od *55 (jeśli cena gwiazdki będzie taka jak sklepy podają). :-P

[ Dodano: 2009-01-07, 14:34 ]
Robert napisał/a:
z czego 50% to kit 18-55 rozpadający się po okresie gwarancji :mrgreen:
i 50/1.8af na którą trzeba uważać, żeby dzieciaki nie próbowały jej otworzyć w poszukiwaniu zabawki :evilsmile:
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Mac Ryders
Cytat
Co ma takiego nikon czego nie ma Pentax ? Lepszy AF można usłyszeć. No ma. Ma uszczelnienia ? Ma stabilizację w body ? Można podłączyć tanią 50-tkę by była stabilizowana !?

No dobra, ale tak serio - o czym dyskutujemy? Porównujemy pentaxowego cropa do nikonowego cropa czy pełnej klatki?

Pentagram
Cytat
Dlaczego więc ten początkujący fotograf miałby kupić Pentaxa? W Pentaxie będzie miał wszystko czego potrzebuje, a nawet więcej. Ale czy w Sony, Canonie i Nikonie tego miał nie będzie? Będzie miał. Więc dlaczego miałby kupić Pentaxa, skoro widzi w sklepach szeroki wybór sprzętu Sony i Nikona, zdecydowanie mniejszy Canona, a żadnego Pentaxa?

Dobre pytanie. Przy każdym wyborze decydują niuanse, zastanawiam się jednak czemu ludzie rezygnują z Pentaxa i przechodzą na inne systemy skoro tu jest tyle bonusów: stabilizacja, kompatybilność etc...a może jest tak, że te bonusy tak naprawdę nie mają dla ludzi większego znaczenia?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
plwk napisał/a:
Pentagram napisał/a:
25 milionów szkieł? Przez ostatnie 20 lat Canon sprzedał 40 milionów szkieł z bagnetem EF.
Musiałeś zepsuć taką miłą dyskusję :mrgreen:
Robert napisał/a:
z czego 50% to kit 18-55 rozpadający się po okresie gwarancji
Eldred napisał/a:
i 50/1.8af na którą trzeba uważać, żeby dzieciaki nie próbowały jej otworzyć w poszukiwaniu zabawki

plwk, jak widzisz nasi forumowicze są nie do zdarcia i zawsze wymyślą coś, co ich zdaniem pozwoli kontynuować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach