Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
zdania n.t. aparatu nie wyrabiam sobie na podstawie fot zbiegających się linii


http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Bronek napisał/a:
zigger, jakie wady, możesz powiedzieć co własnymi oczami niedobrego zobaczyłeś w zdjęciach z kadyszki?


Bronek, pisząc W A D Y, mialem na mysli to, co ewentualnie zarzucaja w tescie i nie sa to moje uwagi, nawet w ulamku procenta. Nie mam zamiaru pisac czegokolwiek na plus czy minus w temacie K10, bo nie tylko nie zrobilem nawet jednego chlapniecia lustrem w tym sprzecie, ale nawet nie widzialem go na zywo. Moze powinienem napisac tak: "wady" lub 'potencjalne wady' i wowczas byloby OK? Nie chce rowniez oceniac faceta, ktory zrobil ten test z kilku powodow (najwazniejszy to chyba taki, ze nie widze sensu). Stwierdzilem tylko fakt, ze spadlo morale wsrod K10-wojownikow i byla to uwaga z pewną dawka humoru i tyle. Sam zastanawiam sie nad zakupem tego sprzetu i jesli zdecyduje sie, to wowczas dopiero zajme stanowisko w kwestii plusow i minusow puszki :-P
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
No dobra przeczytalem ten test zaintrygowany dyskusja. I co nam Pan tam pisze ? Ano pisze ze jpegi do doopy - zadna nowosc od samego poczatku Pentax przygotowyal rynek i swoich userow na K10 i konsekwentnie kwasil jpegi od ist D/ DS/ DL :mrgreen:
Czy to istotne czy nie to kwesta gustu, ja osobiscie ostatniego jpega zrobilem jakos w lutym :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa

O właśnie - dzięki Jarek, postaram się teraz stosować trudniejsze słownictwo.
Wiecie, że w Wikipedia nie wie, co to Rumburak! Co za buraki...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Moze i wyrocznia, tyle, ze ta wyrocznia nie potrafila poprawnie ustawic ostrosci do testu - zatem wyniki testu mozna sobie o stosowny kant potluc. I to, ze po wytknieciu im tego w dyskusji na ich wlasnym forum nie zareagowali korygujac test lub co najmniej zamieszczajac pzry tescie odpwoeidnie sprostowanie podwaza dla mnie ich wiarygodnosc. I to ostatnio po raz drugi - juz testy redukcji drgan w K100D byly mocno podejrzane.

Gdzie jest dokladnie link do tych kwesti ustawien ostrosci w tescie Phil'a?Ten link co dales jest tylko do ogolnego forum Pentaxa.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alek, moze Marek pomylil sie podajac link, a moze link przestal dzialac. Z forow dyskusyjnych DPreview czasami znikaja watki. Oczywiscie, nie wyciagam wnioskow. Mozesz sam, bardzo uwaznie, porownac ostrosc tla i pierwszego planu w JPEGach z recenzji 30D i K10D (bo te wlasnie byly pokazane w tym watku, o ile Marek pisze o tym co ja widzialem)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek, ja cytowałem Twój link, który sam podałeś w tym wątku 16 grudnia;-) Nie wiem co pokręciłem, ale faktem, że przytoczony przeze mnie link nie prowadzi tam, gdzie chciałem. Na szczęście Twoja wersja nadal działa:-) Żeby było łatwiej odszukać - przytaczam jeszcze raz: http://forums.dpreview.co...thread=21282774
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Marek Wyszomirski, OK
Fafniak, chciales jakies zdjecia ze Sloncem w kadrze? http://forum.pentaxfans.net/showthread.php?t=40413

Wlasnie dostalem telefon ze moj K10D razem z 50/1.4 przyjada jutro :-D ale nie bede mial mozliwosci wyjscia i robienia zdjec przed sobota. No chyba ze wyjde zrobic nocne zdjecia okolicy gdzie mieszkam, hm ..... :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Fafniak, chciales jakies zdjecia ze Sloncem w kadrze? http://forum.pentaxfans.net/showthread.php?t=40413

aaaaaaaaale mora (na kurtce):
http://static.flickr.com/...e53a92366_o.jpg

No i chyba facet też ma FF, bo choćby na tym zdjęciu głowa modela wcale nie wygląda jak z Limiteda przymknętego do 4, a barierka przed nim jest chyba trochę ostrzejsza.
 
kik-a  Dołączył: 17 Lis 2006
Niestety nie umiem zamiescic oryginalnego zdiecia na imageshack'u (w programie graficznym wyglada to ostrzej niz po wrzuceniu na strone) ale mimo wszystko mam pytanie - czy to zdiecie jest mydlane ?

http://img185.imageshack....agodak10aa4.jpg
100% http://img149.imageshack....godaak10cc2.jpg

ps. chce miec jakies odniesienie przy okreslaniu ostre/mydlane :)
--
pozdrawiam
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, chcialbym miec RAWa do tego zdjecia :roll: SilkyPix ma suwaczek do regulacji usuwania "szumow geometrycznych" tj. mory ...

[ Dodano: 2006-12-19, 14:56 ]
kik-a, to zdjecie jest niewprawnie przeskalowane i/lub przeostrzone, ale mydla nie widac.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
sorry, że się wtrącam, jestem nowy na tym forum (kiedyś się rejestrowałem, ale zapomniałem hasła :oops: ), ale to nie ma znaczenia. Nie wiem, czy Phil zrobił test 100 proc. obiektywny czy nie. Nie mam podstaw, żeby wątpić. Nie ma podstaw, żeby pdważać jego fachowość. Gdyby pojechał po canonie czy jakimś olku wszyscy byliby szczęśliwi i podkreślali fachowość Philla. Uraził naszą (mówię o przyjaciołach pentaxa, do których się zaliczam) wyimaginowaną świętość i teraz usilnie szuka się dziur w jego teście (pamiętacie jak wyznawcy sony a-100 bronili swojego cacka przed wszekimi zarzutami z wszelkich testów też udowadniając, że są nierzetelne?)... Jak kilku innych forumowiczów nie rozumiem jednak tej obrony Częstochowy (K10D), jaka się nagle pojawiła. Okej, rozumiem, że jak się wybuliło (albo chce wybulić) kilka tys. za aparat, żal dostrzegać w nim wady, ale bądźmy szczerzy : sample na dpreview czy rozrzucone tu iówdzie po sieci nie są rewelacyjne. Bywają lepsze lub gorsze, ale wszyscy czekaliśmy na przełom. 22 bity to miało być coś. Może zwyczajny monitor nie jest w stanie tego pokazać (żart), ale przełomu nie widać. Nie ma kaszany, ale nie ma odlotu... A twierdzenie, że jpgi z aparatu to zbyteczny bajer (więc może być nędzny) i należy robić tylko RAWy to już naprawdę imponująca figura mentalna... Oczywiście można sobie wywołać fajnego jpga z RAWa. Tak jak siedziało się kiedyś godzinami w ciemni, żeby wyjść z niej o 4.00 rano z 30 zdjęciami w dłoni. Nie każdy jednak ma czas i chce grzebać się w (nawet cyfrowej) ciemni, tak jak wiele osób odnosiło filmy do laboratorium oczekując odbitek porządnej jakości. Mówienie im, że nie powinni oczekiwać zadowalających rezultatów z automatu, tylko rozłożyć powiększalniki i jechać samodzielnie jest naprawdę nadużyciem. A pocieszanie się, że jpgi z K10D są jakie są, bo są mało przetworzone... darujmy sobie. Wiem, że piszę, coś co już zostało tu chyba napisane, ale błagam... nie wmawiajmy sobie, że jest świetnie. Sam czekałem na K10D, zadowalając się w tzw. międzyczasie K100D. Z K100D jestem na tyle zadowolony, że odsuwam w nieokreśloną przyszłość inwestycję w K10D... jeśli przekonam się, że 22-bity w końcu robią swoje, a jpgi będą miały równą jakość bez rozmydlania i przepalania... Puszka jest zacna, ale wolałbym, żeby jakość zdjęć była niepodważalnie lepsza lub choćby porównywalna do efektów np. z C30D (od razu uprzedzam na canona się nie przesiądę z wielu względów, które dla pentaxmanów sa oczywiste). Uznajmy wady i zalety konstrukcji Pentaxa w oczekiwaniu na poprawienie tych pierwszych. Oczekiwania jakie rozbudzono, wprowadzając K10D powinny były być spełnione. Albo nierozbudzane... Pozdrawiam wszystkich gorąco.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak sobie czytam (dość wybiórczo, to fakt) i myślę (dość rzadko, to fakt) - i się zastanawiam, czy to ja coś pominąłem, czy czegoś nie rozumiem.
22-bitowy przetwornik jest od czego? Od tego, żeby świateł w jotpegu pilnować? A nie od tego, żeby lokalne przejścia tonalne, rejestrowane przez matrycę były łagodniejsze i bogatsze w walory pośrednie?

Bo wszędzie słychać jęki i narzekania na to, że na pudełku napisali "22-bit", a aparat wypluwa obrazki o obciętej dynamice. Co ma jedno z drugim wspólnego?

Możliwe, że w tym wątku już pytanie padło - ale nie zauważyłem, temat wiodoący tutaj to chyba jednak miękkie jotpegi.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Uznajmy wady i zalety konstrukcji Pentaxa w oczekiwaniu na poprawienie tych pierwszych.
Tu masz racje, ale na forum raptem dwie, trzy osoby tak naprawdę podważały test Phila. Jest wielu forumowiczów świadomych wad Kadyszki. Mnie na razie te wady nie przeszkadzają. W tej chwili, tak mi się wydaje, dyskusja jest prowadzona w miarę merytorycznie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
cypis, przeczytałem Twój post z niemałym zainteresowaniem. Sporo piszesz o swoich oczekiwaniach wobec jakości zdjęć. Mógłbyś wyrazić swoją opinię na temat tych pstryków?
www.dojarek.com/k10d/first

Po kliknięciu na "średni obrazek" - otworzy się plik w pełnej rozdzielczości.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
argawen napisał/a:
Tu masz racje, ale na forum raptem dwie, trzy osoby tak naprawdę podważały test Phila. Jest wielu forumowiczów świadomych wad Kadyszki. Mnie na razie te wady nie przeszkadzają. W tej chwili, tak mi się wydaje, dyskusja jest prowadzona w miarę merytorycznie.[/quote]

okej, może sam się trochę rozpędziłem, kilka wypowiedzi mnie po prostu mocno zdziwiło... Lubię Pentaxa i lubię to forum - nie chciałbym po prostu żebyśmy zmienili się w piaskownicę, gdzie dzieciaki przekrzykują się, czyja zabawka jest lepsza... dobrze, że zawsze znajdzie się tu ktoś, kto faktycznie woli dyskusje merytoryczne zamiast psychoterapii ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
okej, może sam się trochę rozpędziłem, kilka wypowiedzi mnie po prostu mocno zdziwiło...
E tam rozpędziłeś, ważne że napisałeś co o tym myślisz. Na tym forum szczerość jest wskazana :mrgreen: To normalne że na każdym forum są tzw. "talibowie", co wcale nie jest niczym złym. Czasami jak czytam na innych forach o Pentaxie, jak lekceważąco się o Nim wyrażają, to wydaje mi się, że sam staje się takim "talibem" :mrgreen: :mrgreen: .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Nie ma kaszany, ale nie ma odlotu... A twierdzenie, że jpgi z aparatu to zbyteczny bajer (więc może być nędzny) i należy robić tylko RAWy to już naprawdę imponująca figura mentalna...
- ze zacytuje :
But who will take $1k DSLR to shoot JPEGs only? - i w tym temacie wszystko....mnie jpg interesuja tylko jako pamiatki z imprezy cioci wujka itp....ale to jest tylko MOJE zdanie....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
interesuja tylko jako pamiatki z imprezy cioci wujka itp....ale to jest tylko MOJE zdanie....
Tam także robie tylko w Rawach :-) .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wybaczcie mi te analogie ocierajaca sie o banal, ale nie moglem sie powstrzymac:

Sa ludzie, tzw "swiadomi uzytkownicy", ktorzy kupuja sportowe auta i gdy zalezy im na pelnym wykorzystaniu sprzetu, to najzwyczajniej wylaczaja, badz maksymalnie ograniczaja prace komputera i systemow sterujacych w tymze aucie.

Oczywiscie, sa tez tacy, ktorzy nie kupia danego modelu, tylko dlatego, ze komputer "zle" dziala i "nie mysli" tak jak oni by tego oczekiwali. Szanujemy ich. Reszta wciska guzik "sport mode" i cieszy sie pelna kontrola nad samochodem. W K10D tez jest taki przycisk. Ma napis "RAW".

:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach