Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Markus napisał/a:
Pentax powinien wynająć Cejrowskiego
to ja rozważę wtedy chyba zmianę systemu, jak dla mnie taka reklama to anty reklama
Markus napisał/a:
ewentualnie Makłowicza
o to zdecydowanie sympatyczniejsza persona :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
I będziemy wtedy oglądać w TV, jak Makłowicz robi gulasz z Pentaksa, a na przystawkę będą kotleciki z Takumarów :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
i naleśniki z naleśników
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
action01 napisał/a:
"Ten aparat przy czułości ISO 12800 oferuje mniejsze szumy niz Nikon D300S przy czułosci ISo 6400 "

Na pewno się pomylili. Panel ekspertów tego forum już jakiś czas temu orzekł, że jest to niemożliwe. Tak samo, jak to, że gdyby K7 miał tę pieprzoną matrycę, to argument o wymaganym FF na ślubach ze względu na dobre ISO by upadł. K7 ma wszystko by być killerem w swojej kategorii. Nagrody jakie dostaje, wrażenia użytkowników to potwierdzają.
Podtrzymuję swoją opinię, że gdyby do K7 dać matrycę z K-x to byłaby to maszyna wybijająca parę ważnych argumentów aparatom z wyższej półki, wykorzystywanych choćby na ślubach. AF jest bardzo dobry, automatyczny balans bieli też. Tak niewiele brakowało... Co by to zmieniło dla mnie ? Robiłbym lepsze zdjęcia ? Nie, ale już teraz sporo osób z innych systemów rozważało (część nawet kupiła) K7 z Limitedami. Większa sprzedaż to pewniejsza przyszłość bagnetu, pieniądze na rozwój nowych szkieł etc.

P.S. Nudzę ? Przykro mi ;-) Naprawdę czuję niedosyt i mojej opinii będę się trzymał. Za parę miesięcy wyjdą aparaty klasy K7 mające ISO na poziomie K-x. Moim zdaniem mógł być to już K7, co bardzo pomogłoby naszemu systemowi.

[ Dodano: 2009-12-05, 21:49 ]
Żaba napisał/a:
Markus napisał/a:
Pentax powinien wynająć Cejrowskiego
to ja rozważę wtedy chyba zmianę systemu, jak dla mnie taka reklama to anty reklama

Cejrowski jest kontrowersyjny w tv. Jego książki można wciągać w parę godzin. Bardzo dobry jako pisarz, dobry jako podróżnik, słaby w TV. Plus za konsekwencje i odwagę w głoszeniu swoich tez, minus, że tezy są niektóre bardzo głupie.... ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
Moim zdaniem mógł być to już K7, co bardzo pomogłoby naszemu systemowi.

Hehe

A dla mnie Pentax zastosowal swietny chwyt marketingowy:
- gdyby kx wyszedl przed k7, to wielu uzytkownikow kupiloby kiksa - a tak P. zarobil wiecej na tych co kupili k7, a potem duzo na tych od kiksa
- za rok [?] wypuszcza nastepce k7 - czyli martyca kiksa itp - zarobia 2x, bo wielu tych co kupilo teraz k7 - bedzie kupowac "lepsza puszke" i wydadza 2x wiecej kasy

Wiec na moj gust, parzac sie na dochody - wszystko gra :-)

Aha! Swiadczy to rowniez o tym, ze z P. jest calkiem niezle- nie musza chwytac sie brzytwy i juz teraz wydawac k7 z lepsza matryca - wola zarobic pozniej, a wiecej

;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mygosia napisał/a:
bo wielu tych co kupilo teraz k7 - bedzie kupowac "lepsza puszke" i wydadza 2x wiecej kasy


MacRayers napisał/a:
Większa sprzedaż to pewniejsza przyszłość bagnetu, pieniądze na rozwój nowych szkieł etc.


Czyli wszystko gra. A jakby wsadził w k-7 matrycę kiksa to ja musiałbym czekać, bo właściwie gdyby nie video to pozostałbym przy k-20 ;-)

mygosia napisał/a:
a potem duzo na tych od kiksa


a potem następca kiksa... ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
MacRayers, a Cejrowski w "trójce" jaki jest według Ciebie?

Jacek S, jak dobrze że nie stać mnie na puszkę klasy K7.

Dzisiaj na Kiksie zrobiłem ponad 750 fot. Jakieś 10-20% z lampą. Na eneloopach - pomarańczowej ikony baterii nie zobaczyłem ani razu. Jutro tez idę w plener na tym samym komplecie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
SeizeThePicture napisał/a:
MacRayers, a Cejrowski w "trójce" jaki jest według Ciebie?

Najbardziej to lubię go czytać. Zdecydowanie jest tego wart. Co do reszty - to jakoś tak niezbyt. Wkurza mnie i męczy czasami, ale nie jest to dziwak-głupek. ;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
SeizeThePicture napisał/a:
Dzisiaj na Kiksie zrobiłem ponad 750 fot.


To tyle co ja k-7 przez całe lato i jesień (oprócz pracowych) ;-)

[ Dodano: 2009-12-05, 22:52 ]
MacRayers napisał/a:
Najbardziej to lubię go czytać.

Joł, ja też.

Jeszcze lubię czytać MacRayersa ;-) :-B
 
Robert33  Dołączył: 25 Lis 2009
Dzisiaj byłem na Kryterium Asów na Karowej i rzeczywiście brakuje uchylnego ekranu.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
Jeszcze lubię czytać MacRayersa ;-) :-B

Ja Ciebie też kocham (pisałem to już chyba) ;-)
A proszę, dla Ciebie Kujawiak sprzed 15 lat (stary jeszcze browar wtedy był, niepasteryzowane dobre :-B )
 

davidxxx  Dołączył: 24 Mar 2008
Nie wiem czy było (jak było - nie bijcie :-> ) - dwie reklamy Pentaxa K-X. Jako, że marketing Pentaxa nie jest zbyt prężny miło oglądać zgrabnie sklecone klipy - jak dla mnie reklama niemiecka jest świetna, ta z hong-kongu już niezbyt. Ale oceńcie sami:

Niemiecka
http://www.youtube.com/watch?v=UOR-qVVcG5k
Hong-Kong
http://www.youtube.com/watch?v=IS1IoRqvBpU
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Robert33 napisał/a:
Dzisiaj byłem na Kryterium Asów na Karowej i rzeczywiście brakuje uchylnego ekranu.

Masz na myśli robienie zdjęć nad głowami innych? :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Raven napisał/a:
Robert33 napisał/a:
Dzisiaj byłem na Kryterium Asów na Karowej i rzeczywiście brakuje uchylnego ekranu.

Masz na myśli robienie zdjęć nad głowami innych? :-)

i to jeszcze do tego z tym powolnym AFem w trybie LV :?:

:lol:
 
Robert33  Dołączył: 25 Lis 2009
Ech, te głowy w kadrach. :-x
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
i to jeszcze do tego z tym powolnym AFem w trybie LV

Przecież nie musisz wybrać detekcji kontrastu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, no tak, można też strzelać lustrem tak jak w k20d :roll: jakoś mnie ten sposób realizacji AF w LV nie przekonuje ;-)

ech, to chyba już sobie lepiej Olympusa E-620 kupić do takiej zabawy ;-)
 

kataryniarz  Dołączył: 19 Gru 2009
Cały artykuł z DFV "Mały mocarz": http://i-serwis2.action.p...EXAPL0016/1.pdf
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Przy okazji podkreślenia zalet i przewagi aparatu 7D i wytłumaczenia, dlaczego ów 7D autor musiał na chwilę wypuścić z rąk udało się przemycić kilka trafnych i dobrych uwag na temat aparatu K-x. Duże brawa! Poza tym dostało się Nikonowi, co niewątpliwie ucieszy wszystkich zwolenników różnorakich harców międzysystemowych. Polecam lekturę! :-D
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach