squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
dowcipas.. :-)
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Raynold1987 napisał/a:
Zanim sprzedałem mój dobytek :mrgreen: i zacząłem się zastanawiać nad nowym sprzętem na allegro zeszła S50-150 w rewelacyjnej cenie 1350zł :cry:


;-) :-P
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
Najważniejsze, że obiektywy masz, cieszą Cię i robisz nimi zdjęcia.

Oczywiście, należy dodać, zdjęcia kotków. ;-)

złośliwa bestyjka :-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Obiecane bliki z 50-150:
http://flickr.com/gp/22481351@N08/r2xcdB/

Więcej informacji w komentarzach: przysłona 2.8 i 8, ogniskowe 50/100/150, trzy ostatnie bez osłony przeciwsłonecznej.

Lepszych niż po przekątnej kadru nie udało mi się zrobić, zabranie słońca z kadru eliminuje je całkowicie, więc sunshader spełnia swoją role - szkoda, że nie tulipanowy i bez okienka dla filtrów.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
WuWu84 jestem Ci niezmiernie wdzięczny :-B
Porównując Twoje zdjęcia oraz 50-135 to chyba sigma mniej blikuje.
I jest dużo tańsza.
Szkoda tylko, że nie ma jej w sprzedaży (szykują nowy model?), a na allegro jest niezmiernie rzadko.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Raynold1987 napisał/a:
WuWu84 jestem Ci niezmiernie wdzięczny :-B
Porównując Twoje zdjęcia oraz 50-135 to chyba sigma mniej blikuje.
I jest dużo tańsza.
Szkoda tylko, że nie ma jej w sprzedaży (szykują nowy model?), a na allegro jest niezmiernie rzadko.


Owszem szykują nową wersję ze stabilizacją - niestety nie pod nasz bagnet....
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Raynold1987 napisał/a:
Porównując Twoje zdjęcia oraz 50-135 to chyba sigma mniej blikuje.
I jest dużo tańsza.
Szkoda tylko, że nie ma jej w sprzedaży (szykują nowy model?), a na allegro jest niezmiernie rzadko.

Czy blikuje mniej trudno mi jednoznacznie powiedzieć nie mając 50-135 do porównania.

Wybrałem ją ze względu na niższą cenę i szybszy silnik AF. Choć teraz po prawdzie trochę hybrydowego napędu z 50-135 brakuje. Poza tym trudno mi coś jej zarzucić - wygodnie się z nią pracuje i daje ładny obrazek.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
espresso napisał/a:
przydatność znikoma, może nawet żadna

Nie używasz polarka z 50-135?

[ Dodano: 2011-10-26, 22:28 ]
espresso napisał/a:
prawdopodobnie importerzy czekają na stabilizację waluty.
Miłą cechą tego obiektywu jest praktyczniejszy zakres

Ten obiektyw nie jest już produkowany:
http://www.sigmaphoto.com...po-hsm-ii-sigma

następca:
http://www.sigmaphoto.com...dc-os-hsm-sigma
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Życie jest okrutne, kolejny bubel. Będąc w Canonie też nie wypada używać systemowych szkieł, zwłaszcza L-ek za 5000 zł.

Tylko Sigma zbawi świat!

No chyba, że trafimy na taki klops. ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
taki klops to my mamy w szkłach systemowych (60-250 czy 50-135)

Przecież wspominana L-ka 70-300/4-5.6 jest jak najbardziej systemowa. A tak w ogóle, to Sigma niby jest niesystemowa? Przecież masz mocowanie Sigmy i puszki Sigmy. Jeśli już, to niesystemowe jest właśnie tokinowate DA 50-135 ;-)

Zresztą gdyby nawet uznać Sigmę za niestystemowe szkło, to czy coś to zmienia? Tragedia w pracy pod słońce i tak jest tragedią. Na załączonych obrazkach widać jak byk. Ponadto - podkreślam raz jeszcze - moja 60-250 nie cierpi na przypadłość o której pisałeś... :lol:

espresso napisał/a:
Z tą tylko różnicą że u nas występuje z założoną osłoną a w sigmie bez... :mrgreen:

Ależ kolego, kiedy założymy na szkło osłonę, a w kadrze nie będziemy mieli słońca, trzeba bardzo się starać, żeby złapać blik. Nawet w DA 50-135.

A tego babola widziałeś? A niby taki hamerykański Nikkor. Bagatela za 8000 zł. :-P Pominę przez litość te wspaniałe świetlne orgie, które zafundował starszy brat rzeczonego Nikkora.

Bliki jak widać u Pentaksa są dwa razy tańsze niż u konkurencji. I to nie tylko spod znaku N. Przepiękne, malownicze świetlne kalejdoskopy mamy też w kolejnych białych, systemowych tubkach.... Tutaj natomiast błyska jak w lunaparku. :mrgreen:


Nad wszystkimi systemami, jak widać, można się poznęcać... :-D

 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
espresso napisał/a:
Z tą tylko różnicą że u nas występuje z założoną osłoną a w sigmie bez... :mrgreen:

espresso co Ci pomoże osłona mając słońce w kadrze tak jak na zdjęciach brokatowych? Sporo używałem tej Sigmy 120-400 na canonie i tak sobie pracowała po światło. Wbrew temu co piszą plotkarscy osłona nie wiele daje - szkło i osłona zaprojektowana dla 135 i na APS-C (a apteczni też na aps-c ją testowali) źródło światła musi być daleko poza kadrem aby coś dała w ogóle.

Ale jak testujący się postarają to może wyjść i tak ładnie:
http://www.optyczne.pl/49...M_Odblaski.html

Podczas gdy mi w podobnym kadrze udało się złapać sznurek blików (słońce w kadrze założona osłona przeciwsłoneczna):


Bez osłony przeciwsłonecznej i ze słońcem daleko poza kadrem możesz i coś takiego mieć:


Także mogę zrozumieć rozczarowanie sprzętem i że mamy prawo wymagać więcej, ale niestety jak widać to norma we współczesnych jasnych zoomach z pierdylionem soczewek w formule optycznej - jedne trochę lepiej inne gorzej. Także jakoś nie bardzo widzę sens bić piane z tego powodu, jeśli ktokolwiek na forum użyje znaku "*" :roll:
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Macie chłopaki zacięcie, która to już taka dyskusja.Ja tylko dodam że jedyne obiektywy jakie trzymałem w ręku które radziły jako tako z blikami to C100USM i Sigma 10-20. Reszta łapie i nie ma sensu udowadniać że jest inaczej.Ostatnio widziałem takie cuda z C70-200 mm f/2.8L IS USM. Tani nie jest...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
espresso napisał/a:
Gwoli sprawiedliwości trzeba oddać że N i C mają większą zdecydowanie ofertę modeli, nie wspominając już o odświeżonych modelach.

Kiedy właśnie największy problem z pracą pod światło zdają się mieć te najnowsze, odświeżone modele z jeszcze bardziej złożoną konstrukcją - starą 70-200/4L bez ISa bardzo sobie chwaliłem pod tym względem ;-)

O większej ofercie masz oczywiście racje, bo i pełna linia szkiełek dla 135, a i do APS-C mniej lub bardziej, a to zoomeczki, a to stałeczki, coś w plastiku, coś w magnezie, zakresy ogniskowych się często pokrywają, słowem można przebierać jak w ulęgałkach. Do czasu, gdy się chce coś konkretnego, np możliwie najszerszy standardowy zoom, to się okazuje, że najbliżej tego jest spacerzoom ze zmiennym światłem za 2,5k, a żeby daleko nie szukać zooma systemowego o zakresie tych dwóch o których mówimy nie ma wcale. Chyba, że umówimy się, że F4 a F2.8 nie robi nam różnicy, a z 105 można kropnąć do 135, bo tak też można.

Także jak widzisz coś dla siebie lepszego to wolny lot, ale ta firma też ma kilka plusików :-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Poszukuję czegoś dłuższego i równie szybkiego co moja Sigma 17-70.
Planowałem S50-150 ale wyszła z produkcji - teraz się zastanawiam nad DA 50-135 ew. 55-300 ale to chyba nie ta sama klasa działania AF?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Michciu76, no faktycznie nie ta sama... nie wiem czy moge.. ale wydaje mi sie ze 55-300 moze byc szybszy ;P
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
paradziqs napisał/a:
Michciu76, no faktycznie nie ta sama... nie wiem czy moge.. ale wydaje mi sie ze 55-300 moze byc szybszy ;P


Fakt - to coś ma wiertarkę :-?
Chyba pozostaje 50-135??
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Michciu76, DA 50-135 demonem szybkości, delikatnie mówiąc, nie jest. Z kolei 55-300 to zupełnie inna klasa szkła... budżetowe tele (choć przyzwoite, to jednak do szkieł pokroju P 50-135 czy S 50-150 "troszkę" mu brakuje). No chyba, że Ci na tych 300mm zależy. Z tego wszystkiego, najlepszym wyborem jak sądzę, jest zapolowanie na używaną Sigmę 50-150 - będziesz miał i jasne, bdb szkło - i szybki AF, a na dodatek nie zrujnujesz się.
 
dawidoglaza  Dołączył: 26 Lip 2011
Czy DA 50-135 faktycznie jest taki wolny? Zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu lub ewentualnie sigma 70-200. Fajnie by było, żeby af działał w miarę szybko
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
dawidoglaza, to urban legend jest. Nie jest to demon szybkości, ale też i nie jest to żółw ;-) miałem 2 te szkiełka i z każdym miałem komfortową pracę. Oczywiście nie fotografowałem F1 ani sprinterów.

pzdr
pawgra
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dawidoglaza, zakres dosc duzy wiec nie jest to szybkosc jak w przypadku da35/2.4 ;P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach