plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W teście dynamika wyszła 8,9EV przy 8,6EV dla K-7.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Na iso 1600 dynamika 7.7 :shock:
Nieźle.. K7 6.2
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najwyższa dynamika dla ISO 400, na ISO 100 niższa niż na 800.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Czyli na iso 100 dynamika identyczna jak w k7...

Ja chcę k300 z dwoma rolkami, dużym wizjerem i matrycą z k-x 8-)
[Oczywiście za max 3000 :mrgreen: ]
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mcgyver napisał/a:
Na iso 1600 dynamika 7.7 :shock:
Nieźle.. K7 6.2


A ja już tracę powoli zaufanie do cyferek i wykresików. W teście mamy taki wykresik szumów w JPEG:



widać tu wyraźnie, że jeśli chodzi o czarny szum, d5000 szumi mniej niż kiks (podobnie jest z szarym i kolorowym szumem). Ale we wnioskach końcowych i tak pada zdanie:

Cytat
Its (k-x) high ISO JPEGs are possibly the best of all current DSLRs with an APS-C size sensor; they certainly beat any of its direct competitors.
:shock:

Rozumiem, że procentowa ilość szumu to nie wszystko, bo ważne jest jeszcze w jakim stopniu algorytmy odszumiania zabijają detale. I pewnie biorąc pod uwagę stosunek: zachowane detale - poziom szumów, k-x zwycięża. Ale suche fakty (w tym wypadku bezwzględny poziom szumów), to jednak fakty. d5000 jest lepszy.

P.S. Biorąc powyższe pod uwagę, kto zagwarantuje, że z przewagą k-x nad k-7 w zakresie dynamiki nie jest podobnie? Tzn., że mimo iż k-7 ma gorszą dynamikę, to jednak ma lepszą? :-D

Coraz mniej ufam wykresom...

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Spójrz na szumy w rawach.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Czy mozna dynamine utozsamiac z szumami?

Bo na moj chlopski rozum, to nie jest to samo...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wcześniej rozmawialiśmy tylko o dynamice :-D
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Benek, odwzorowanie szczegółów niezależnie od ISO jest też najlepsze w przypadku K-x'a
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
plwk napisał/a:
Spójrz na szumy w rawach.

Wiem, tu kiks tłucze wszystkich w kaczy kuper. Ale jest napisane jak byk

Cytat
Its (k-x) high ISO JPEGs are possibly the best of all current DSLRs with an APS-C size sensor; they certainly beat any of its direct competitors.


[ Dodano: 2009-12-23, 21:26 ]
mac_27 napisał/a:
Benek, odwzorowanie szczegółów niezależnie od ISO jest też najlepsze w przypadku K-x'a


Tak wiem, dopisałem to we wcześniejszym poście.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Benek, no właśnie z powodu może nie najmniejszego szumu, ale z powodu dużej ilości szczegółów które nie giną nawet na wysokich ISO K-x przebija konkurencję.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Czy mozna dynamine utozsamiac z szumami?

Bo na moj chlopski rozum, to nie jest to samo...

Dynamika z definicji, to stosunek sygnał/szum. Na DPReview piszą, że jako "poziom czerni" biorą 2% poziomu luminancji lub rzeczywisty poziom szumów - w zależności od tego, co ma większą wartość. Czyli korpus, który mocniej szumi będzie miał mniejszą dynamikę.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Nie jestem biegły w angielskim i tak tylko na szybko śmignąłem ten test, ale odniosłem wrażenie, że w zasadzie z takich konkretnych wad to tylko brak podświetlanych punktów AF im przeszkadzało. Ciekawe o ile by K-x musiał być droższy jakby dołączyli tego ficzera. Zastanawiam się czy faktycznie Pentaxowi było warto rezygnować z tego. Gdyby nie ta wada to generalnie nie byłoby się czego czepiać... :-P
Uważam, że kix to super korpusik (w swojej klasie) jednakże brak tej cechy może nowych użytkowników nieco odstraszyć.
Co do testu to wydaje się bardzo wyczerpujący i konkretny. Ciekawe co napiszą nasi apatyczni. :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sculptor napisał/a:
Ciekawe co napiszą nasi apatyczni. :-)

Że widoczna jest interwencja w ciemnym prądzie, czego osobiście nie tolerują. Oraz że widoczne są ślady ingerencji w obraz zbierany prosto z matrycy (co widać po kształcie dzwonu, który nie ma kształtu dzwonu). Możliwość wyboru kolorowej obudowy a także brak FF w systemie Pentaxa zrobią swoje.
Ocena końcowa 3.7.
Czyli dostatecznie (w najlepszym przypadku).
:-D

 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Benek napisał/a:
w ciemnym

może jak zrobią testy to może stwierdzą że w ciemnym też można focić.
Test na dpreview utwierdził mnie że dobrze zrobiłem ze już się nie zastanawiam nad wyborem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Reliable flash exposure
:shock:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Przypominam, ze tematem tego watku jest: "Pentax k-x - testy, recenzje"
 

Jarek100  Dołączył: 22 Lis 2009
No to na temat: chyba ni linkowany test K-x.
http://www.whatdigitalcam...k-x-review.html
Poza tym sporo innych testów, niekoniecznie przekonujących ale...jakieś porównanie dla "sceptycznych" :mrgreen: .
 
solidburn  Dołączył: 30 Paź 2009
chyba nie było k-x to złom ;)
http://www.digitalcamerai...eview-21345.htm
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
solidburn napisał/a:
chyba nie było k-x to złom ;)
http://www.digitalcamerai...eview-21345.htm

To ciekawe, z wad wymieniają np.
- mały LCD, nie ma kabla AV
- wysokie szumy w porównaniu z większością :!: innych testowanych lustrzanek
- po raz drugi mały LCD :-D
- w trzymaniu w ogóle nic szczególnego
- brak kabla AV :lol:

Z zalet:
- nieduży, przyjemnie zbudowany korpus (przypominam wadę - w trzymaniu nic szczególnego)

Przejrzę dokładniej ten test jak znajdę chwilkę czasu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach