sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
pawel1967 napisał/a:
Miałem dylemat który aparat wybrać jako drugi własny i do D300s dokupiłem D90 choć zastanawiałem się nad D7000

Nie lepiej było kupić używkę D300 lub D300s. Dwa takie same aparaty przy reporterce to naprawdę duża zaleta.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Mam D300s i do dyspozycji D700 (nie mój) . D90 jest bardziej funkcjonalny od Nikonów profi . Gdy ustawię automatykę czułości i włączę lampę(dodatkową np SB900) to w D300s mam czułość 1600asa nie wiem po jakiego grzyba . Chyba po to abym miał wszystkie kolory tęczy w kadrze . W D90 jeśli ustawie czułość np na 400asa i aytomatykę do 3200 to przy błysku lampą np SB900 mam bankowo te 400asa . A nie ziarno na 1600 - w cieniu co bym nie robił ziarno będzie . To jeden z drobiazgów ale cieszy . Funkcja gdiz punkt ostrości ustawiany jest automatycznie ale wciskajac klawisz jednak szybko ustawia punkt centralny . Tego w D300s nie ma . Wbrew pozorom lustrzanki D700 , D300 nie sa szczytami funkcjonalności
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
niektórzy to takie historie mają z D7000 .... o zgrozo
http://lodz.naszemiasto.p...81f15ccf7,1,3,5
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
pawel1967 napisał/a:
Gdy ustawię automatykę czułości i włączę lampę(dodatkową np SB900) to w D300s mam czułość 1600asa nie wiem po jakiego grzyba . Chyba po to abym miał wszystkie kolory tęczy w kadrze . W D90 jeśli ustawie czułość np na 400asa i aytomatykę do 3200 to przy błysku lampą np SB900 mam bankowo te 400asa . A nie ziarno na 1600 - w cieniu co bym nie robił ziarno będzie .

Czasami lepsze jest ziarno na 1600 i uchwycenie jak największej ilości zastanego światła niż dowalenie tylko lampą i otrzymanie tragicznego zdjęcia.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Cytat

Czy użytkownicy K-5 mogą skomentować wynik testu AF .....
.......Aż nie chce się wierzyć w tak złe wyniki ...

D7000- takie tam komentarze u konkurencji

Cytat
........Na Phototutsach dali recenzję naszego aparatu:
http://photo.tutsplus.com....ide-its-class/
Nie jest ona najwyzszych lotów.....

.......Nie wiem ile razy będę to jeszcze wspominał, ale miałem w swoich własnych rękach 7 (siedem) sztuk D7000, które miały problemy z AF.....

.......mój D7000 leży i kwiczy................. a sorry, może nie kwiczy tylko trafia gdzie popadnie, ale nie tam gdzie trzeba......

.......i do tego chlapanie olejem na matrycę.....

i na koniec :shock:

Cytat
Zrobiłem już 6,5k zdjęć i większość to testowanie działania w różnych warunkach auto fokusa, taka mania po tym co tu czytam.

 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
arob napisał/a:
niektórzy to takie historie mają z D7000 .... o zgrozo
http://lodz.naszemiasto.p...81f15ccf7,1,3,5


afera tak jak u nas, światło żarowe,m numery seryjne, matryce itp. tylko 5x większa bo sprzedaż N i jego popularność też troszkę większa :D
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Już się zakończyła? Bo zdaje się że z nowymi K-5 i firmware już jest OK
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
dlugas1982 napisał/a:
afera tak jak u nas, światło żarowe,m numery seryjne, matryce itp. tylko 5x większa bo sprzedaż N i jego popularność też troszkę większa :D
Tylko, ze puszek nie wymieniaja na gwarancji, a nowy firmware nic nie poprawia :mrgreen: Dobrze, ze chociaz czyszcza matryce z oleju za darmo na gwarancji :evilsmile:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Dobrze, ze chociaz czyszcza matryce z oleju za darmo na gwarancji
niech przy okazji dokładają filtr i miskę olejową. Olej syntetyczny 5W40 już jest gratis od nowości :evilsmile:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Raven napisał/a:
Czasami lepsze jest ziarno na 1600 i uchwycenie jak największej ilości zastanego światła niż dowalenie tylko lampą i otrzymanie tragicznego zdjęcia.
Jednak 1600 i ziarno , mniejsza dynamika to nie jest nic zachęcajacego . Dodatkowo jak ktoś lubi wszystkie kolory tęczy to moze stale uzywać 1600 (żarówki , świetlówki , halogeny) dopalone lekko fleszem . Ja wolę jednak filozofię pracy Nikona D90 i Pentaxów które znam . Tam mogłem wyłączyć lampę zewnetrzną i pracować na wysokiej czułości potem włączyć i niejako z automatu mieć 400asa - miło jasno i przyjemnie . Na 1600 nieźle wychodzą zdjęcia z D700 ale efekt kolorowości na zdjęciach pozostaje

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach