nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
perl napisał/a:

Niestety nie pamiętam jak się nazywa wtyczka.

AccuWeather
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Save Session - zapamiętuje sesję i zamyka liska. Bywa przydatne jeśli czytamy coś, mam otwarte kilka tabów i musimy nagle gdzieś wyjść czy pojawiają się goście.

Fission - generalnie pasek adresu taki jak ma Safari (wyświetla w nim pasek postępu). Przydatne jeśli ktoś nie korzysta z paska statusu (jak ja).
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Cytat
AccuWeather


a nie jest tak, że nazywa się Forecastfox, a dane ściąga z accuweather.com?
*puf*

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Save Session - zapamiętuje sesję i zamyka liska. Bywa przydatne jeśli czytamy coś, mam otwarte kilka tabów i musimy nagle gdzieś wyjść czy pojawiają się goście


Norma w FF3 :-P

Hehe, wlasnie sobie zainstalowalem Fission i odruchowo kliknąłem w Restart FF - po restarcie nie dosc, ze mialem te same zakladki otwarte, to jeszcze ciągle wpisaną w "Szybką odpowiedź" górną część tego posta.... :-D :-D :-D
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
j+ napisał/a:
Cytat
AccuWeather


a nie jest tak, że nazywa się Forecastfox, a dane ściąga z accuweather.com?

Racja, nie doczytałem. Forecastfox
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
alkos napisał/a:
wlasnie sobie zainstalowalem Fission i odruchowo kliknąłem w Restart FF - po restarcie nie dosc, ze mialem te same zakladki otwarte, to jeszcze ciągle wpisaną w "Szybką odpowiedź" górną część tego posta....

FF2 też tak ma :-P

Zawsze po instalacji wtyczki i kliknięciu restart przywracana jest sesja ;-) Save Session daje to samo, tylko że w dowolnej chwili :-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Mam wtyczkę, która działa jak kroplomierz w PS - mogę łatwo sczytać kolory
Coś do PDF'ów (coś nt. preferencji zapisu czy cuś)
Coś do RSS-ów
Zapisywanie sesji z możliwością jej otwarcia potem na dowolnym kompie
Sprawdzanie poczty na gmailu
IE Tab - do oglądania, jak strona wygląda w IE
Image Zoom - do łatwego powiększania obrazków
Flash Block ;-)
Flash Got - do ściągania plików
;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
cotti napisał/a:
Flash Block
AdBlock. Najlepszejszy.

cotti napisał/a:
Sprawdzanie poczty na gmailu
Jak się zwie wtyka?
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Do sprawdzania poczty na gmailu to: GMail Manager
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Ja i tak wolę iGoogle i tam sobie ustawić okienko z pocztą na gmail.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
pochwalilam sie niepotrzebnie - do gmaila mam gmail notifier - to wtyczka dowindowsowa ;-)
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Web Developer, znajomy mi zapodał na początku mojej drogi z programowaniem aplikacji webowych, polecam ...
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
ja używam tego i tego, czyli Gmail Manager'a i Notifier'a. Mam dwa konta. W tej fo firefoxa (wtyczka) po najechaniu na ikonkę w prawym dolnym rogu FF'a pojawiają się nagłówki wiadomości w skrzynce, więc przydatna opcja.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
cotti napisał/a:
do ściągania plików

DownThemAll ;-)

- FEBE - wtyczka do robienia backupu liska (same wtyczki, cały profil itp.)

- FireFTP - nazwa mówi wszystko :-P

- Compact Menu 2 - menu plik, edycja, widok itd schowane pod jednym guziczkiem (zbędne pozycje można usunąć)

- GButts - wyświetla linki do usług google'a w postaci guziczków, lub rozwijanego menu.

- Gmarks - fajna rzecz do ulubionych, korzystająca z google bookmarks. Naciska się dwa razy alt (guziczek można zmienić) i wyskakuje okienko do wyszukiwania. Zaczynamy pisać i wtyczka wyszukuje ulubione.

- Google Browser Sync - przydatne jeśli ktoś korzysta z liska na dwóch różnych maszynach (wtyczka synchronizuje wpisywane dane, zapisane ciasteczka i całą resztę).

- Autocomplete Manager - w miarę wpisywania uzupełniany jest adres, przy czym żeby wejść na nasze forum nie musimy pisać "manufa.." - wystarczy pentax ;-) Wtyczka ma ogrom opcji w których możemy ustawiać sposób sortowania wyników i automatycznego uzupełniania adresu.
Jeśli komuś potrzeba prostego autowypełniania adresu wystarczy wpisać "about:config", dodać nową wartość typu boolean o nazwie "browser.urlbar.autoFill" i ustawić ją na "true" (wszystko oczywiście bez cudzysłowia)
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Z tych, których używam to nie było jeszcze tylko Foxmarks - trzyma backup zakładek na serwerze. Raz że przed reinstalką nie trzeba pamiętać o wyeksportowaniu do pliku to przede wszystkim przy przeglądaniu sieci z więcej niż jednego komputera gdziekolwiek dodamy coś do zakładek mamy to wszędzie dostępne.
 

mian  Dołączył: 07 Lut 2008
A ja do zakładek używam i polecam http://del.icio.us/ + plugin do Firefoxa

Plusy:
+ do swoich zakładek ma się dostęp zewsząd
+ nie trzeba ich backupować, przenosić, itd..
+ zakładki można otagować wszerz i wzdłuż
+ możemy zobaczyć czy ktoś inny dodał do zakładek to co my, a jeśli tak to co jeszcze innego ciekawego ma w swoich zakładkach.
+ jeśli nie chcemy by ktoś inny widział jakąś naszą zakładkę możemy ją ukryć
+ sporo użytkowników korzysta z tego serwisu więc możliwości eksploracji są duże :-)

Minus:
- po angielsku

Może leciutko off topic ale nie do końca :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
macioh napisał/a:
Save Session - zapamiętuje sesję i zamyka liska. Bywa przydatne jeśli czytamy coś, mam otwarte kilka tabów i musimy nagle gdzieś wyjść czy pojawiają się goście.
Opera ma to od samego początku, bez żadnych wtyczek. :evilsmile: Zawsze zamykam program w dowolny sposób (nawet przez Task Managera i "zakończ proces") i po ponownym uruchomieniu wracam do punktu pzed zamknieciem. W FF też od którejś wersji tak jest. Chyba, że ta wtyczka robi coś jeszcze innego. ;-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Gwiazdor napisał/a:
nawet przez Task Managera i "zakończ proces"
Tak to i FF wtedy zapamiętuje sama w sobie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A ja, z niewymienionych chyba jeszcze dodatków, używam Greasemonkey, który pozwala na używanie dodatkowych skryptów JavaScript na stronach. Tych skryptów jest już całe mnóstwo na www.userscripts.org. Świetnie sprawdzają się np. z flickrem, dodając różne opcje do tamtejszego menu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Speed Dial
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4810
IMHo bardzo przydatna wtyczka

tak Opera ma to w standardzie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach