argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Jednakże, kiedy już dokonasz ustawienia kalibracji maksymalnie 4 obiektywów
Właśnie mnie to zaskoczyło. Cztery szkła ?

Dzięki zorzyk, jak zawsze można na Ciebie liczyć.

[ Dodano: 2008-04-23, 21:23 ]
Już się gość poprawił z tymi czterema szkłami na Dpreview. A myślałem, że czegoś nie wiem.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czyli nie ma być "maks 4 szkła" ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Czyli nie ma być "maks 4 szkła" ?
Tylko jedno. Czyli, to co było wiadomo od dawna.
link
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Witam,

Podobno mozna tez wejsc do menu serwisowego z firmware 1.30 zarowno w K10 jak i GX-10 podlaczajac puszke przez USB i uzywajac programu (wyczytane na dpreview).

Program podobno napisal uzytkownik makc oraz zamiescil informacje na penta-club.ru. Program do sciagniecia tu: h**p://dednev.pisem.net/setup_gx10_dmctrl_1.1.exe

Z tego co czytam, to dziala. tutaj: http://forums.dpreview.co...27855376&page=3 mozna znalezc tez opisy kontrolek (chyba oryginalnie sa one opisane po rosyjsku)

Pozdrawiam!
:-B
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
kierdel, już jest informacja na ten temat http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=12048
i w dodatku działa.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Sorki za zamieszanie. Nie zauwazylem tamtego watku. :oops:
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Czyli nie ma być "maks 4 szkła" ?


Dla mnie sytuacja jest trochę niejasna. W trybie debugowania w menu wyświetlane są naraz dwie pozycje "focus correction" gdzie wartość ustawiamy kółkiem w zakresie+/-120 jednostek oraz "AF Area test" gdzie wybieramy joystickiem wartości - 0, 1, 2 lub 3.
Musze powiedzieć, że dokonałem korekty BF/FF dla mojego obiektywu i jestem zadowolony (na razie :evilsmile: ). Jak to z tym jest okaże się w praniu :mrgreen:

P.S. w "focus correction" jednorazowe ustawienie to +/- 120 jednostek (?), wielokrotne nastawienia sumują się i całkowita korekta jest podawana obok (nie na linijce). Ja doszedłem do ustawienia -180 i pozostałem przy tym, ale w trakcie badań ;-) wartości miałem większe.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jak to właściwie jest z "AF Area test" bo ktoś , nie pamiętam już czy u Nas czy na penta-club.ru , pisał żeby tego nie ruszać ?
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Ja zostawiłem na domyślnej pozycji "0"
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Cześć,
Ja mam 1.10
Z tego co wiem, to właśnie w 1.10 umożliwiono poprawny błysk na 2 kurtynę. U mnie to nie działa. Nadal aparat błyska na pierwszą lamelkę.
Co więcej, ten rodzaj błysku moge wybrać tylko a Av i Sv.
Co jest? :-?
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Od samego początku zastanawiam się, czemu producent, na którego słowa nie można na forum powiedzieć, nie wgrywa do nowych aparatów aktualnej wersji? Może jest jakaś prosta odpowiedz?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
cinekk1, to chyba tak jak z plikiem raw, dostajesz surowiznę i rób z tym, co chcesz
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cinekk1 napisał/a:
czemu producent, na którego słowa nie można na forum powiedzieć
Złego czy dobrego ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Złego czy dobrego ?
a to ma jakies znaczenie?
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
To czy ktoś wie co może być przyczyną mojego w.w. problemu?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
argawen napisał/a:
Złego czy dobrego ?
a to ma jakies znaczenie?
Dla mnie ma. Możliwe, że czasami złamałem jakiś niepisany regulamin, nie wiedząc o tym.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
argawen napisał/a:
Fafniak napisał/a:
argawen napisał/a:
Złego czy dobrego ?
a to ma jakies znaczenie?
Dla mnie ma. Możliwe, że czasami złamałem jakiś niepisany regulamin, nie wiedząc o tym.


czy mowa jest o Ca..tfu..nonie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach