MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
Niesamowita sytuacja na allegro !!!! SZOK !!!!
Witam
Przed chwilą przeżyłem dosłownie szok psychiczny i załamanie nerwowe ...

Obserwowałem aukcje na allegro przez kilka dnia, aukcja kończyła się dzisiaj o 18:47:14
jak zawsze czekałem aż do ostatniej minuty żeby zalicytować, ciągle były minuty na czerwono i gdy był napis "poniżej minuty" (na czerwono) zalicytowałem 285zł (minimum było 270zł)
Nagle aukcja się zakończyła (napis zakończono) i już byłem szczęśliwy, że wygrałem.
Napisałem na GG do sprzedawcy o podanie nr konta do przelewu. Sprzedawca podał sam nr konta bez danych ... co mnie trochę zdziwiło i co mnie najbardziej dziwiło do brak maili od allegro z danymi sprzedawcy i z tym, że licytowałem dany przedmiot i go wygrałem,

dzisiaj licytowałem parę innych przedmiotów i dostawałem maile z potwierdzeniem, że licytowałem dany przedmiot a w tej aukcji tego nie było ... później wchodzę na "Moje Allegro" i patrzę na zakładkę "wygrałem" i co widzę ? NIC !!! 0, nic nie wygrałem ... później kliknąłem na zakładkę "licytuję" i zobaczyłem, że ta aukcja którą wygrałem (na 1000000000%) naglę zaczęło się odliczanie 24h !!! w tej chwili dosłownie doznałem szoku ... o mały włos i bym już przelał 285zł przez internet ... miałem już kliknąć ! a tu widzę, że w końcu nie wygrałem tej aukcji ...

od razu się mi przypomniała sytuacja ze znajomym który sprzedawał przedmiot na allegro
wystawił samochód z ceną minimalną 20 tyś. oczywiście licytujący nie znali ceny minimalnej i licytowali do 10tyś zł, aukcja się skończyła i co ? i nagle cena minimalna zniknęła i licytujący bez żadnych przeszkód kupił samochód za 10 tyś zł !!!!
Od razu ze znajomego zrobiono idiotę, że musiał nie zaznaczyć, sam uznałem, że się pomylił i jego wina, dostawał maile od allegro, że to jego wina, po tym co dzisiaj przeżyłem od razu mu uwierzyłem, że to na 1000% nie była pomyłka i na pewno zaznaczył cenę minimalną !

Nie wiem teraz co o tym wszystkim myśleć ... o mało nie straciłem prawie 300zł
gdybym tylko miał screeny od razu poinformował bym media o tym wręcz skandalu ! co allegro robi z licytującymi i sprzedającymi .... chyba, że to atak hackerów ?

przepraszam za pisownie i sformułowanie zdań ale do teraz nie mogę się otrząsnąć !

oto link do aukcji ... jak widać ciągle jestem jako "licytujący" choć parę godzin temu wygrałem tą aukcję.

http://www.allegro.pl/ite...pady_tanio.html


PS. patrzę teraz na skrzynkę i znalazłem dowód !!!!!



a aukcja ciągle trwa mimo, że kilka godzin temu się zakończyła !
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Allegro ma tyle baboli, że czasem się dziwię jak ten serwis w ogóle funkcjonuje...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MateuszG, a dostałeś na maila potwierdzenie wygranej aukcji? Allegro tak ma, że wbrew własnemu regulaminowi czasem sobie 'wydłuża' aukcje o 24 godziny. Z powodów awarii technicznych czy jakoś tak. Też kiedyś miałem taką sytuację - wygrałem aukcję, ona została przedłużona i po przedłużeniu już jej nie wygrałem. Nawet trochę ponękałem allegro swoimi mailami w tej sprawie, ale to na nic, przynajmniej do póki się im nie założy sprawy w sądzie i wytknie sprzeczności w regulaminie. Albo trzeba nastawać na sprzedawcę, chociaż on pewnie najmniej winny sytuacji, to po co mu robić problemy?

[ Dodano: 2009-02-16, 22:57 ]
A! No i był topik na ten temat, a zgodnie z naszym regulaminem nie należy powielać tworzyć nowych, tylko pisać w tych co już są. Ciekawe, czy jakiś kolorowy sklei :evilsmile:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
matb napisał/a:
A! No i był topik na ten temat, a zgodnie z naszym regulaminem nie należy powielać tworzyć nowych, tylko pisać w tych co już są. Ciekawe, czy jakiś kolorowy sklei :evilsmile:

Chyba Ci się dłuży to oczekiwanie na MZ-5n :-P ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Też tak miałem, próbowałem wylicytować "40", aukcję wygrałem, a potem okazało się, że trwała jeszcze dodatkowe 24h (a ja spokojnie pojechałem w delegację).
M. in. dlatego jak mam licytować coś dla mnie ważnego, szukam opcji "Kup Teraz".

Nie jest to jednak fair ze strony serwisu.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Na podbij.pl też takie akcje były. Jak śledziłem ten serwis zdażało się że aukcja sie konczyła, ktoś wygrywał po czym patrze - a tu idzie dalej. Czasami aukcja na stronie głównej się dublowała: jedna trwała nadal a klon jej był zakończony.

Co do maili - ja raz wygrałem aukcje a maila tez nie dostałem. Co do tej aukcji - ciesz się, że jesteś jak narazie jedyny - napisz do sprzedawcy, ochrzań też w mailach allegro.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
matb napisał/a:
a dostałeś na maila potwierdzenie wygranej aukcji?

nie, dostałem tylko potwierdzenie złożenia oferty...

matb napisał/a:
Allegro tak ma

szkoda, że ludzie przez to tracą kupę kasy a jeszcze gorzej gdy nie mają screenów i są uważani za skończonych idiotów.

matb napisał/a:
Z powodów awarii technicznych czy jakoś tak

chyba faktycznie mieli jakieś awarie bo nie mogłem się zalogować 8 minut przed końcem aukcji.

co do sprzedawcy to teraz zobaczyłem w profilu na GG, że ma .... 16 lat :shock:

i można powiedzieć, że allegro zarobiło na mnie ponad 300zł (tyle zapłaciłem za prowizje sprzedanych przedmiotów) a teraz taka akcja ... :-x
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Ja już kupiłem telefon marki CEGŁA na allegro. Pińcet złotych poszło w świat, a ja mogłem zacząć dobudówkę. Od niedawna wolę dołożyć te kilkadziesiąt złotówek, i kupić osobiście.

Allegro jest wykupione przez wschód podobno, dlatego takie przeboje... A co do prowizji, niedawno przyszło powiadomienie do mnie o stu dwudziesto złotowym debecie.

:-B
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb napisał/a:
Ciekawe, czy jakiś kolorowy sklei :evilsmile:

Zaraz...... :-P
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
dlatego ja nic nie kupuje an allegro
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Fotostopowicz, nie dziwne, biorąc pod uwagę Twój obecny adres pobytu... :roll:
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Cytat
Ja już kupiłem telefon marki CEGŁA na allegro.
fotostopowicz napisał/a:
dlatego ja nic nie kupuje an allegro
No cóż - to zależy co się kupuje. Telefony to popularny towar, ostatnio mocno podrabiane (zresztą tak jak akcesoria do nich). Obiektywów raczej sie nie podrabia :)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
luhso napisał/a:
powiadomienie do mnie o stu dwudziesto złotowym debecie.


Kocham te ich maile z pogróżkami :-/


kiedyś mi przysłali straszaka, że skierują sprawę do sądu i firmy windykacyjnej.
Miałem - 2.50 zł

 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
thrackan napisał/a:
Fotostopowicz, nie dziwne, biorąc pod uwagę Twój obecny adres pobytu... :roll:


to fakt, lecz jak byłem w Polsce to wielu moich znajomych miało problemy z Allegro i stąd ta moja awersja.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
 
Desmond napisał/a:
Obiektywów raczej sie nie podrabia :)

Jesteś pewien :mrgreen:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=19624
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
MateuszG napisał/a:
co do sprzedawcy to teraz zobaczyłem w profilu na GG, że ma .... 16 lat


Ja się zarejestrowałem w wieku lat 15tu.
Tylko oczywiście wiek trzeba było podać taki, żeby formularz go zaakceptował.
(taka moja niechlubna przeszłość allegrowa)


Crow, noo.. i nazwa podobna.... pamiętam na bazarze sprzedawali wieże audio marki "panasonix"
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
dobra, połączyłem z tym - tu będzie o podobnych dziwactwach w funkcjonowaniu Allegro
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
uspokoiliście mnie trochę ...

z początku myślałem, że to sprzedawca zwyczajnie chciał mnie oszukać.
Napisałem do niego maila żeby zakończył aukcję przed czasem i wtedy dokonam przelewu.

Wszystko okaże się jutro.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
luhso napisał/a:
Od niedawna wolę dołożyć te kilkadziesiąt złotówek, i kupić osobiście.
fotostopowicz napisał/a:
dlatego ja nic nie kupuje an allegro


bez przesady :) ja kupuje od paru lat, czy to allegro czy ebay itp, problemów na szczęscie nie mam.
Nie popadajmy w skrajności ;-)


MateuszG napisał/a:
Wszystko okaże się jutro.


aukcja jest już zakończona i jedna osoba licytowała za 270zł, domyślam się że to nie Ty? Dałeś za wygrana??
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
tak to ja ....

sprzedawca zakończył aukcję przed czasem ... w końcu już mieliśmy wszystko omówione gdy pierwszy raz "wygrałem" licytację :-P

PS. sprzedawca jest też dość zdenerwowany bo okazało się, że allegro naliczyło mu prowizję ... 2 razy !!!! jak by sprzedał tą samą aukcję 2x :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach