jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
mori0220 napisał/a:
Z tego co wyczytałem wczoraj na flickr'ze to tych lightsphere'ów Garego Fonga są dwie wersje...

Wersja studyjna czyli większa i cięższa, oraz reporterska mniejsza i lżejsza.

Nie, takie dwie wersje są w przypadku WhaleTaila. Lightsphere występuje w wersji Clear i Cloud, które nie różnią się rozmiarami.
BTW, gość ze zdjęcia 4 nie ma pojęcia o działaniu tego dyfuzora. To co robi, to kompletny kretynizm.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
jaad75 napisał/a:
BTW, gość ze zdjęcia 4 nie ma pojęcia o działaniu tego dyfuzora. To co robi, to kompletny kretynizm.


Ludzie na Flickr dokładnie to samo napisali w komentarzach pod tym zdjęciem :mrgreen:
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
A skąd pewność, że przy wykonywaniu tego zdjęcia uzywał lampy? :-) Może po prostu sobie wisiała w takim położeniu z tym nocnikiem :-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
denvi napisał/a:
odbić od ministranta


dowcip? e ja myslałem że oni w tym celu mają białe wdzianka ;-)
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Michał napisał/a:
mori - i jak pasuje ten stofen od Canona do 540FGZ?


Dziś dotarł do mnie.
Porównując na sucho jest minimalnie mniejszy od palnika, ma bardziej zaokrąglony kształt w rogach.
Jednak plastik dyfuzora jest na tyle miękki że wszedł ścisło na lampę. Nie ma takiej możliwości aby spadł przypadkowo. Fotki Stofena od Canona na 540stce zapodam tutaj w innym czasie.

hej
 
Disintegrator  Dołączył: 06 Lut 2008
Mam praktycznie identyczny dyfuzor do Sigmy 530, troche inaczej rozwiazane mocowanie, jeszcze nie spadl;)

Jestem jak na razie zadowolony, ale tak jak ktos wspominal - lampa albo na wprost, albo palnikiem w gore, bo opada.

No i jak mam aparat na pasku na brzuchu zawieszony, to mi sie w niego broda placze ;)

jak cos to moge jutro porobic jakies testy i wkleic jak to sie spisuje.



EDIT - nie wiedzialem, pogladowo wstawilem fotke od producenta.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Disintegrator, animacji nie wstawiamy. Chcesz to pokazać to pokaż dwa zdjęcia.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Proszę odpowiedziec,ile lat gwarancji powinno byc na 540tke ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
folab, na cały sprzęt Pentaksa z polskiej dystrybucji jest dwa lata gwarancji.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Z polskiej dystrybucji jest drożej ale chyba warto
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
folab napisał/a:
jest drożej

Różnica chyba nie jest duża.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w czasach najtańszego dolara ta różnica była, ale jednak mimo że własnie wtedy kupowałem lampiona, to dla gwarancji wolałem kupić spzęta w Polszy

teraz chyba nie ma sensu ciągać z zachodu :roll:
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Pentax nie pokazał nowego korpusu to se lampe kupie,nareszczie bede mógł walic od ścian ,ściana czy sufit jest najlepszym dyfuzorem. :-P
 

marcin-t1  Dołączył: 19 Wrz 2008
lightsphere C3 do AF-540 FGZ
Grendel napisał/a:
Jedyna wada to ciężar - LS potrafił "złamać" lampę, co dobrze nie wygląda (fotograf biegający po kościele za częściami swojego wyposażenia :P )


Proponuję zakup dyfuzora w rozmiarze C3 - z AF-540 FGZ z pewnością nie spadnie, lampę złamie to fakt - ale spokojnie K200D z kitem można nosić trzymając za dyfuzor.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Gruby pasek skórkowy od zegarka sprawdza się z 540 tką . Tylko dyfuzor tego typu jest przydatny na funkcji auto i podniesiony do góry i po pozowanych

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach