kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Asmod, ja mam minusy akurat i mi się sprawdza, ale co do progresywnych soczewek, to oczywiscie, ze sa.
Pierwszy z brzegu link: http://www.zdrowie.med.pl/soczewki/soczewki13.html
 

Asmod  Dołączył: 28 Sty 2008
kenzo, za rzadko chyba chodzę do okulisty :oops: .
 

charfa  Dołączył: 03 Maj 2009
@miduchp - jak już patrzeć przez okulary, to na pewno lepiej będzie bez O-ME53. Bez okularów przysłania ona lekko rogi kadru, ale przy założonych okularach nie widać już całych bocznych krawędzi ani informacji wyświetlanych w wizjerze (sprawdzone przed chwilą na K200D).
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
miduchp, ja noszę okulary i mam muszlę powiekszającą- przerobioną od Nikona i nie narzekam, trzeba tylko bardziej docisnąć do okularów - ale lepiej widać niż bez muszli :-) http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=25993
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
Ja zrobiłem to tak. Kupiłem zwykłą plastykową, za 15 zł, osłonę oczną do Pentaxa. Ze starego korpusu Zenita E wyciąłem osłonę wizjera – ten element na który wchodzi uchwyt lampy. Element ten nakleiłem na osłonę. Czyli miałem już osłonę z dziurą z gwintem. W komisie dokupiłem taki pierścień Pentacona, który z jednej strony ma wkręcany gwint, a z drugiej wycięcia bagnetu. Do tego pierścienia optyk doszlifował mi soczewkę -4D. I do tego wszystkiego gumowa osłona Pentacona z bagnetem. Wygląda wszystko niesamowicie i najważniejsze spełnia założenia. Też mnie wkurza, że nie można kupić oryginału. Myślałem, że sanki od Nikona pasują ale nic z tego. Do K-m nie pasują. Trzeba kombinować.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
 
Asmod napisał/a:
kenzo napisał/a:
Dla mnie najtanszym, skutecznym i wygodnym rozwiazaniem do focenia sa szkla kontaktowe


Ciekawe, a jak potrzebuję do czytania +3, a do dali +0.75 ? O progresywnych szkłach kontaktowych jeszcze nie słyszałem.


Są szkła kontaktowe progresywne ale nie polecam. Natomiast szkła kontaktowe miesięczne do dali (na noc nie zdejmujesz, wymieniasz co 30 dni) + okulary do czytania jak najbardziej. Sam z korzystam z takiego rozwiązania i mogę polecić.
 

Asmod  Dołączył: 28 Sty 2008
Jakoś do szkieł kontaktowych nie jestem przekonany. Na samą myśl o grzebaniu w oczach robi mi się miękko w kolanach :-/ . Pozostaną więc chyba okulary na smyczy i od czasu do czasu live view.

Może Ci się miduchp uda wykorzystać taki wynalazek: http://www.tenpa.us/en/index.htm
Do kupienia na ebayu. Są tam zresztą inne, podobne muszle powiększające - może coś sobie dobierzesz.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
 
Asmod napisał/a:
Jakoś do szkieł kontaktowych nie jestem przekonany. Na samą myśl o grzebaniu w oczach robi mi się miękko w kolanach :-/ . Pozostaną więc chyba okulary na smyczy i od czasu do czasu live view.

Szkła kontaktowe to same plusy. Wygoda przy fotografowaniu, nie parują zimą w autobusie czy sklepie. Nie obawiasz się, że strącisz, stłuczesz. Rano się budzisz i widzisz wszystko ostro. Nie potrzebujesz nosić dwóch par wystarczy jedna. I wiele innych.

 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
kenzo napisał/a:
Szkła kontaktpwe to same plusy. Wygoda przy fotografowaniu, nie parują zimą w autobusie czy sklepie. Nie obawiasz się, że strącisz, stłuczesz. Rano się budzisz i widzisz wszystko ostro. Nie potrzebujesz nosić dwóch par wystarczy jedna. I wiele innych.
_


Przy "pojedynczej" wadzie owszem, ale plus z minusem i astygmatyzm to trochę skomplikowana kombinacja - progresy na zamówienie nie "radzą sobie" dobrze, że już nie wspomnę o ich cenie :evilsmile:
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
miduchp a co Ty myślisz o szkłach kontaktowych, w końcu zacząłeś temat muszli a to jest alternatywa.
 
miduchp  Dołączył: 30 Wrz 2009
Andre53 napisał/a:
miduchp a co Ty myślisz o szkłach kontaktowych, w końcu zacząłeś temat muszli a to jest alternatywa.


Szczerze, w szkłach nigdy nie chodziłem. Jakoś nie jestem przekonany do szkieł. Za to dzięki sporej liczbie pomysłów w tym wątku poszukuję optymalnego rozwiązania :)

Patrząc na link, który był zamieszczony w wątku, zastanawiam się nad dopasowaniem soczewki korekcyjnej od konkurencyjnego producena. Czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenie ? Czy da radę dopasować coś od Canona, Nikona, Olympusa ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach