pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jacek S napisał/a:
"Kaekis" - jeśli się komuś znudził angielski

A może "Keks/Kex" lub "Keksik" niż Kaekis" ??? ;-)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
bEEf napisał/a:
rjan,
mygosia napisał/a:
A teraz wracamy do tematu - czyli rozmawiamy o testach i recenzjach.

Przecież odnosiłem się do wydajności baterii - to chyba w temacie omawianego testu, czyż nie?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
pawelek-79 napisał/a:
A może "Keks/Kex" lub "Keksik" niż Kaekis" ???


Napisałem w cudzysłowie wymowę obok właściwych nazw (k-7 i K-x)
Podobnie, jakbym napisał po polsku "kasiedem" albo "kaiks". Jako, że załączyłem filmy hiszpańskie to nie wiem czy popełniłem błąd. Według mnie nie.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Fotki z K-x:
http://www.flickr.com/pho...57622410764903/

Nieźle wygląda ISO 3200:
K-x ISO 3200
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Czytałam specyfikacje na fotopolis: pryzmat pentagonalny przy powiekszeniu 0,85????
Chyba pryzmacik????

To pomyłka, czy rzeczywiscie pryzmacik?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pryzmat :?:
a nie układ luster :?: (pentamirror)


wg pentaximaging.com
Cytat
Viewfinder:
Type: Pentamirror
Coverage (field of view): Approx 96%
Magnification: Approx 0.85X
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Za fotopolis:

Wizjer:

* pryzmat pentagonalny
* 96% pola widzenia
* powiększenie 0,85x
* wbudowana korekta dioptrii od -2,5 do +1,5

Też się zdziwilam :):)

Ciekawi mnie tez jak Pentax rozwiazał selekcje pola AF (bo na kólku ma dedykowane przyciski ISO, WB itd jak w K-m), o ile w K-m nie było tego problemu (bo nie bylo selekcji pól) to jak sie teraz zmienia pola AF w K-x, skoro kliknięcie w przycick zmienia ISO?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zmiana guzikologii
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ladyhawke, bardziej wierzę pentaximaging.com, niż fotopolis ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
ladyhawke napisał/a:
Ciekawi mnie tez jak Pentax rozwiazał selekcje pola AF (bo na kólku ma dedykowane przyciski ISO, WB itd jak w K-m), o ile w K-m nie było tego problemu (bo nie bylo selekcji pól) to jak sie teraz zmienia pola AF w K-x, skoro kliknięcie w przycick zmienia ISO?

Pewnie tak jak w K-7 - wybierasz sobie co dla Ciebie ważniejsze - to co mniej ważne (u mnie był to wybór pola AF) używane jest po wciśnięciu OK. Czyli żeby zmienić punkt AF wciskam OK i szybko kierunkowe, a zmieniając ISO bez okejki.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
filmy k-x
Znalazłem taki teścik z załączonymi filmikami z Kx'a

http://www.techradar.com/...eview?artc_pg=1
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Powiem tak - szok :-D ISO1600 i ISO3200 super, wyższe czułości też używalne :-D Jak cena aparatu zejdzie do obecnej ceny K-m, to może znów zainteresuję się cyfrą.
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Porównanie bardzo wysokiego ISO (3200, 6400, 12800) pomiędzy Kiksem, Nikonem D5000 i Canonanem 500D, zamieszczone na blogu http://informationondigitalcamera.blogspot.com :

ISO3200:



ISO6400:



ISO12800:

 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
nie chcę nic mówić. Ale K-x owszem ma najmniejsze szumy ale zjada trochę szczegółów.
Wszystko też zależy od obiektywów założonych.
Ale w porównaniu z nikonem wypada słabiej. O dziwo Canon szczegółowość też traci ale ma więcej szumów ;-)
Ale gdy się spojrzy że to cropy to można powiedzieć że fotki z tych aparatów są porównywalne dla amatorów. W K-x w rawach nie będzie odszumiania i myślę że jako matryca podobna do Nikona będzie podobnie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W K-x rzuca się w oczy brak szumu kolorowego, podobnie jak w K-7. Prawdopodobnie jest jednak ingerencja w RAWy.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
IMHO Nikon D5000 > Pentax k-x > Canon 500D na ISO 3200 ale na zdjęciach prezentujących ISO 6400 Pentax k-x > Nikon D5000 > Canon 500D
Zaskakuje mnie fakt że nawet ISO 12800 wygląda na całkiem użyteczne
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja po tych przykładach mam wrażenie że na K-x'sie była źle ustawiona ostrość albo jest duuużo gorszy od konkurentów, szczegóły kompletnie pozjadane, albo przez odszumianie albo nie trafienie ostrością.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jakoś nikt nie zauważył, że każde zdjęcie z testu to inny kadr i w różnych miejscach ustawiona ostrość. Kadry mają też różny stopień powiększenia - czyli test jest mało wiarygodny, kompletna amatorszczyzna.
Moim zdaniem kadry powinny wyglądać jednakowo czyli tak:



A zrobili tak :



Pozdrawiam . Sławek

 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
fotopentax napisał/a:
Jakoś nikt nie zauważył, że każde zdjęcie z testu to inny kadr i w różnych miejscach ustawiona ostrość. Kadry mają też różny stopień powiększenia - czyli test jest mało wiarygodny, kompletna amatorszczyzna.
Pozdrawiam . Sławek


może też i tak być. Nie wiadomo czy kwiat był w centrum kadru. Czy ostrość poszła gdzieś indziej. Jeden wniosek mi się nasuwa że matryca od Sony zaskakująco dobrze wypadła na tle tej z canona

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach