DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
Viridian napisał/a:
DawiDz napisał/a:
thrackan napisał/a:
A dla porządku wypada dodać, że na forum najbardziej lubiane są MZ-5n i MZ-6. :->

I tak będę podbijal modele bo forumowiczą się mz-7 nie podoba? ;D


Wiesz... MZ-S też jest niczego sobie ;-)


Moze od razu K-7? Co sie bede w jakies starocie bawilll :P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Skończy się na Z-1p albo LX, bo ciężko już coś lepszego polecić. :-D Albo w ogóle na zmianie systemu... :evilsmile:
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
To i ja się podepnę, czy istnieje korpus do którego podepnę kita (18-55) i będę miał priorytet przysłony?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
sasic, istnieje. Nawet kilka(naście). W sumie każdy, który pozwala na ustawienie przysłony z poziomu body.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Sasic: Z1, Z1p, Z5, Z20, Z50p, Z70, MZ6, MZ7, MZ30, MZ50, MZ60, *ist.
Źródło: http://www.mosphotos.com/...patibility.html
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
matb napisał/a:
Nawet kilka(naście). W sumie każdy, który pozwala na ustawienie przysłony z poziomu body.


thrackan napisał/a:
Z1, Z1p, Z5, Z20, Z50p, Z70, MZ6, MZ7, MZ30, MZ50, MZ60, *ist.


A czy do któregoś dostępny jest grip? I odwieczne pytanie który najlepszy? Który wybrać?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sasic napisał/a:
A czy do któregoś dostępny jest grip?
A jest.
A zajrzyj na stronę Dimitrova.

kmp.bdimitrov.de
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
sasic napisał/a:
A czy do któregoś dostępny jest grip?
Tak. ZTCW to są gripy do Z1/Z1p - nie wiem jak z Z20. Z5 to chyba tylko wirtualnie w intenecie istnieje, bo nikt go nigdy na oczy nie widział ;-) Są gripy do MZtek, tylko że to "bettery gripy" i nie mają nawet spustu.
sasic napisał/a:
I odwieczne pytanie który najlepszy? Który wybrać?
Z1p. Chyba że MZ-6.
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
No Panowie, czapki z głów, nie spodziewałem się tak szybkich i wyczerpujących odpowiedzi :-B

To proszę Was jeszcze o info gdzie kupić Z1p z gripem?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
sasic napisał/a:
To proszę Was jeszcze o info gdzie kupić Z1p z gripem?

Allegro, ebay, forumowa giełda... Mówimy o dość rzadko pojawiającym się zestawie...
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
A ja juz wybralem MZ-7. Bede szukal, moze ktos sprzedaje?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Grip do Z-1p nie ma ani miejsca na baterię, ani spustu, ani niczego - poprawia chwyt i umożliwia założenie sprytnego oryginalnego paska nadgarstkowego.
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Zorientowałem się juz w cenach Z1p i niestety przekracza on moje możliwości finansowe. Poszukam chyba MZ-6, albo MZ-5n,m tylko nie wiem który wybrać?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Musisz liczyc się z tym, że z kitem DA18-55 będziesz miał sporą winiete do około 22-24 mm
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
320 zl za MZ-7, BGrip, 28-80 kit i przejsciowke na m42 to dobra cena?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
sam bg to jakieś 110-120 pln. szkło - około 100 - moim zdaniem. body powinno pójść za jakieś 130-150 pln. Przejściowka - nie mam pojęcia ;)

koniecznie chcesz mieć korpus z AF ??
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
pawgra napisał/a:
koniecznie chcesz mieć korpus z AF ??


Wlasnie tak, o to mi glownie chodzi. Manualne szkla mam i mam z czym je uzywac, nie potrzebuje jakis bajerow typu auto przyslona, czas wiec moja Prakica i Zenit daja rade. Chce miec cos z AF, a jak juz kupuje z AF to cos co jest w miare dobre.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
jasne ;) ja ze swojej strony moge polecic Ci *ista. Piekne malusie body, mozliwość podpięcia gripa ze spustem, AL itp, z tym, że towar deficytowy... na naszej giełdzie widziałem go raz, a na znanym i duzym serwisie aukcyjnym raptem parę razy... z tym, że to "kastrat" ;-)
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
Wlasnie. Na czym polega kalectwo aparatow uznawanych przez pentaxiarzy za kastraty?

Oj ten *ist na amerykanskim ebayu troszke kosztuje, a przeciez fotografia analogowa polega na tym, ze sie duoz kasy wydaje :P Dlatego chce zeby mi zostalo na cala reszte.

-----------------------------------------------------------------

Dobra ten zestaw juz do mnie jedzie :)

 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
kompendium wiedzy na ten temat masz tu:

http://www.bdimitrov.de/k...ount/index.html

pzdr
paw

ps. napisze Ci na PW za ile kupiłem swojego *ista...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach