Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
A czy Nikonowski nie pasuje do Pentaxa? Chodzi o rozkład styków - bo reszta to przecież tylko kabel. Canon ma styki inaczej rozłożone ale Nikkon?
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Canin napisał/a:
A czy Nikonowski nie pasuje do Pentaxa? Chodzi o rozkład styków - bo reszta to przecież tylko kabel.

pasuja nikonowskie SC-xx, tyle ze ostatnio tez troche kosztuja (mowie o uzywkach -oryginalach, widzialem pare aukcji konczacych sie na ok 150pln za kabelek), za to pojawily sie na allegro nieoryginalne kabelki do nikonow (bodajze 89pln z dosc dlugi), tyle ze mam obawy o ich jakosc - juz zdazalo mi sie nabywac jakies kostki do lamp itp made in slaba-china, za kazdym razem musialem je tunningowac lutownica...(ogolna padlina i oszczedzanie na juz i tak podlych materialach)
innym rozwiazaniem jest kupno jakiegos uszkodzonego korpusu af, padlej lampy z multidedykacja i zabawa w chirurga odzyskujacego organy - to moze wyjsc tanio, of coz wskazane troche zdolnosci manualnych, ale ile frajdy;]
pozdrawiam
kp
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dla wyjaśnienia wątpliwości -

Po lewej - Nikon SC-26, po prawej - Pentax F5P. Nikon robi też kable serii SC z nieco innymio końcówkami - np. SC-30


ale też nie wyglądają na kompatybilne z kabelkami Pentaxa.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Marek Wyszomirski, no ale sc-28 pasowac nei bedzie?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem - nie sprawdzałem. Niby rozkład kontaktów podobny, ale pewne różnice są. Np. kontakty po prawej stronie (patrząc od strony wizjera wzdłuż osi obiektywu) u Nikona są w jednej linii a u Pentaxa przedni jest wysunięty bardziej w prawo.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Różnice niestety są - kontakty bliższe wizjera są w innej odległości niż ten dalej od wizjera - gdy w pentaxie są w miarę równo rozłożone wokół centralnego,
Chyba nic z tego nie będzie.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to zostaje Promaster. Chyba, że w Europie kupi się w podobnej cenie elementy od Pentaksa. Czy ktoś wie, ile może wynieść wysyłka takiego kabelka z USA do Polski? - w granicach 30-40 USD?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wydaje mi się, że na stronach B&H jest kalkulator kosztó wysyłki - przynajmniej kilka lat temu było można sprawdzic cenę do Polski. Niestety tanio nie było. Dochodzi też ryzyko oclenia i ovatowania.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
to może ktoś przez ebay by sprowadził?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach