Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dzięki, różnica w cenie spora.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pisałem już o tym, ale powtórzę, bo lubię być nudny i przewidywalny: jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu z tego TC. Spadek jakości niewielki - co może potwierdzić specjalista od pasztetu zajęczego (dawał chyba nawet gdzieś na forum sampelki) warto przewertować wątki wcześniejsze.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
co może potwierdzić specjalista od pasztetu zajęczego
Potwierdzam, sam sie zastanawiam, czy aby nie zafundować sobie tego małego ustroistwa. Michu, skąd ty wiesz, ze uwielbiam pasztet zajęczy ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
uwielbiam pasztet zajęczy
kawał mi się przypomniał... ale nie napiszę, bo poziom forum spadnie mocno
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Michu, skąd ty wiesz, ze uwielbiam pasztet zajęczy ?
Z TVN 24.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Z TVN 24.
Byłem tam, nie mów !! Naprawdę ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, o tej porze to ja oglądam tylko wcześniej nagrane dobranocki. Ale chyba zacznę oglądać TVN 24 w tych godzinach :-) . Juhu !!! Jestem sławny !!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, Tobie chyba ten TVN 24 retransmitują - Marcinkiewicz już nie jest premierem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, to tylko znaczy, ze jestem od bardzo dawna sławny :mrgreen:
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
noel napisał/a:
Mała uwaga, TC Sigmy pracuje tylko z wybranymi modelami Sigmy (i to tylko wersji EX) dostępnymi na stronie producenta lub polskiego przedstawiciela w tabeli zgodności. Założenie do innego szkiełka może je uszkodzić w najgorszym wypadku a w najlepszym poprostu nie zadziałać.


Pozwolę sobie stwierdzić że to bzdura. Mam te Sigmy TC1.4 i TC2.0 i zapewniam że po dwóch latach użytkowaniach nie popsułem sobie żadnego obiektywu. Uzywamy ich często z K500/4.5 i z FA 100/18 Macro i jestem raczej zadowolony z rezultatów. Oczywiście podstawowe uzycie to Sigma 100-300/4. Oczywiście zapominamy o AF - ale czy to komu potrzebne w tej sytuacji (super tele i super macro;).
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Michu napisał/a:
Cieszą też styki do Power zooma - będzie więc toto działało z Kadyszką i szkłami z SDMem.

Offtopic: czy styki power zooma w kadyszce służą tylko do zasilania SDM-u a sterowanie dalej jest "śrubokrętem" w bagnecie? Myślałem, że służą zarówno do zasilania jak i sterowania.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piotr. Byłbym ostrożniejszy z tak kategorycznym stwierdzeniem. Jak sam napisałeś, TC Sigmy zostały stworzone do konkretnych modeli. Ty - z tego, co zrozumiałem - nie używałeś za wiele AF - a o to głównie chodzi. Jeżeli producent wyraźnie pisze w swej specyfikacji, by tych TC używać tylko z odpowiednimi obiektywami, to raczej nie po to, by nakłaniać do kupna kilkukrotnie droższych szkieł dedykowanych. Po prostu zabezpiecza się przed pozwem sądowym o ewentualne roszczenia. Dlatego ja wolę stosować takie TC, które dopuszczają współpracę z innymi szkłami. Chodzi tu zarówno o konstrukcję (mniej lub bardziej wystającą) jak i szkła z tylnym ogniskowaniem.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Michu napisał/a:
Cieszą też styki do Power zooma - będzie więc toto działało z Kadyszką i szkłami z SDMem.

Offtopic: czy styki power zooma w kadyszce służą tylko do zasilania SDM-u a sterowanie dalej jest "śrubokrętem" w bagnecie? Myślałem, że służą zarówno do zasilania jak i sterowania.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Offtopic: czy styki power zooma w kadyszce służą tylko do zasilania SDM-u a sterowanie dalej jest "śrubokrętem" w bagnecie? Myślałem, że służą zarówno do zasilania jak i sterowania.
I do tego i do tego - silniki będą w szkłach, więc śrubokręt nie ma po co się kręcić.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
sterowanie dalej jest "śrubokrętem" w bagnecie

To z pewnością odpada - natomiast do komunikacji może być również wykorzystany styk cyfrowy z normalnego zestawu styków (nie pamiętam oznaczenia - ostatni od dołu)
Natomiast ja obstawiam że jeden ze styków PowerZooma to zasilanie a drugi komunikacja.
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Piotr. Byłbym ostrożniejszy z tak kategorycznym stwierdzeniem. Jak sam napisałeś, TC Sigmy zostały stworzone do konkretnych modeli. Ty - z tego, co zrozumiałem - nie używałeś za wiele AF - a o to głównie chodzi.


Sorry ale moje stwierdzenie to czysta praktyka, każdy wie że TC ogranicza albo wręcz ogranicza AF. Nie wiedzę sensu uzywania TC z 12-24, 25, 50 czy 77 (jaki sens?). Widzę natomiast sens przy korzystaniu ze skrajnymi ogniskowymi. I tak FA 100/2.8 które daje normalnie 1:1, daje z TC2.0 powiększenie 2:1 BEZ wyraźnej straty. 100-300/4 używam w 90% przypadków z TC1.4 . Natomiast K 500/4.5 w 50% zTC1.4 i powiem że dla mnie jest ok. Moja praktyka używania TC i autofocusa jest bliska zeru - bo jest to w Pentaxie praktycznie nieużyteczne i mi to nie przeszkadza.

Sorki za przymiotnik ale cytowanie producenta w tym przypadku jest mało sensowne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
TC z "50" daje nam portretówkę. Dla mnie jest to sens. Owszem, Twoje twierdzenie to praktyka, ale t y l k o z tymi obiektywami. Zupełnie inaczej ostrzy się ręcznie, gdzie wyczuwasz ewentualny opór, a inaczej poprzez AF, gdy nagle słyszysz delikatnie subtelne j** i masz porysowaną tylną soczewkę.
Powiem szczerze, nie znam się za bardzo na budowach obiektywów. Wyczytałem jedynie, że np. Tokina 80-400 II różni się od poprzedniczki tym, że w celu zwiększenia szybkości AF, kręci tylnymi, mniejszymi soczewkami.
Jak wspomniałem - ja się tam nie znam, ale - nawet będąc ostrożnym - nie uśmiechało by mi się wydawać 1K PLN tylko po to, by zauważyć, że nowo zakupiony TC całuśnie spotyka się z oszkleniem podpiętego zooma. Dlatego przyjmuje doniesienia producenta poważnie.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Czy jest różnica w obrazie po podpięciu TCx2af MC4 a MC7 ?
 
hottt  Dołączył: 03 Lut 2012
Witam. To mój pierwszy post, od wczoraj jestem świeżym właścicielem pentaxa k-r.
W komplecie mam 18-55 i 50-200. Czy Waszym zdaniem dobrym pomysłem będzie zakup telekonwertera x2 do 50-200? Czy do kita tj dobry pomysł?
Czasem przydaje mi się ogniskowa większa niż 200. Ogólnie nic do tego szkła nie mam, ale fajnie byłoby mieć 400...
Jak to się ma do jakości zdjęć, AF itd... i jeśli to ma sens to jaki polecacie tele?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach