szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
gezeb, fotografia uliczna często wymaga szybkości reakcji ale często cierpliwości. Ja na przykład czekałem ok. 45 minut, żeby mieć 69 osób w kadrze, bo takie miałem założenie. Jakbyś poczekał do wiosny, na pewno ktoś by trawę kosił.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Nie no... Panowie... a co z kultowym "strzałem w plecy" :!: :?:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
denvi, ideałem byłoby żulfoto w plecy, szerokim kątem z daleka, powiększone z lomo-winietą i bw tonowanym na srepię 8-)
(a jakby jeszcze dodać ramkę imitującą brzegi kliszy to już artystyczna nirwana by była :shock:

Kto pierwszy zrobi i wrzuci takie zdjęcie? :lol:

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
denvi napisał/a:
co z kultowym "strzałem w plecy"

Mam dużo. Wkleję wieczorem jakąś serię zadkowo-plecową ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Jedno i najważniejsze kryterium: szkło min 300mm!
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
denvi napisał/a:
Jedno i najważniejsze kryterium: szkło min 300mm!


koniecznie. to nie ma sensu robic zdjecia z bliska, wtedy model nie moze zachowywac sie naturalnie, czujac na plecach obiektyw staje sie aktorem. dopiero z daleka wylapiemy go takim, jakim jest naprawde. czysta sztuka.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ja postanowiłem pójść w innym kierunku.

Temat: Fotografia wojenna
Cel: Pierwsze miejsce w World Press Photo

Wychodzę z planu szerokiego, bo przyjmuję założenie: "Jeśli masz zginąć robiąć zdjęcie, to lepiej go nie rób!".




Następnie kadruję interesujący mnie fragment do kwadratu, bo tak robili "Wielcy".





Usuwamy niepotrzebne elementy w Paint-cie i tak komisja się nie zorientuje (można ręcznie ułożyć brakujący fragment bruku, ale wolę nie ryzykować kontaktu z przedstawicielami władz).





Na koniec dorysowujemy konkretną winietę, zmieniamy kolorystykę zdjęcia i po dwukrotnym podpaleniu, polaniu herbatą i wysuszeniu odbitki, możemy śmiało wysłać je na konkurs jako własnoręcznie wykonane zdjęcie przedstawiające gruzy i zgliszcza z I-wszej wojny światowej...

 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Gebi a w Pimpie się da ?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
gezeb, z Pimpem bym uważał, bo mogą Ci kazać udowodnić, że używałeś legalnego oprogramowania do obróbki :->
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
najlepiej na fotografowanie wybrać się z kolega - w przypadku braku ludzi, lub dużej odległości od obiektów i braku czasu na zmianę na tele zawsze ktoś w kadr wejdzie

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam nieodparte wrażenie, że fotografowałeś ptaki a ten facet wtargnął Ci w kadr.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
jitt, ale to jest "fotografia polna"
 

geeker84  Dołączył: 30 Mar 2009
plwk napisał/a:
otografowałeś ptaki a ten facet wtargnął Ci w kadr.

jakby nie było to zawsze jeden facet + jeden ptak (nie licząc tego na niebie) :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Eldred, ale to zdjęcie jeast zrobione w centrum dużego miasta ;-) więc może bardziej błoniowa ( a jak analogiem to błonowa) :roll:
 

geeker84  Dołączył: 30 Mar 2009
albo wizjonerska uliczna...... może za parę lat będzie tam jakaś ulica...... sezamkowa
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
wuzet, niech będzie "błonionowa"
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ja tam widzę jednak fotografię wojenną...
Nie dostrzegacie tej potężnej eksplozjii na horyzoncie?
W oddali rozgrywa się ludzka tragedia...
Przecież tam daleko stoi jeszcze jeden człowiek!

Ja tu widzę więc obojętność na los bliźniego...

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jitt, ale ten kolega niepotrzebny, bo to idealne zdjęcie streetowe

tam gdzieś jest człowiek
tak więc robimy jak w CSI

zoom


zoom


enhance


desaturacja i winieta


włala, strit gotowy
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jitt wszystko fajnie bo kolega ma tolerancyjną żonę ;-) Wśród moich o tej porze , chyba żadna nie wypuści z domu .
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
opiszon, odkryłeś właśnie ślady obecności Obcych na niebie!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach