Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dada napisał/a:
Co ma do odchylenie palnika do wspomagania ?

O to musisz zapytać geniuszy z Pentaksa.
 
radekbugaj  Dołączył: 19 Paź 2009
Witam wszystkich.

Mało kiedy zaglądam na fora i jeszcze rzadziej się na nich udzielam - ale mam frapujące mnie pytanie:
Czy da się jakoś korzystając z zewnętrznej lampy wykorzystywać wspomaganie AF z body?

Przecież to jest bez sensu, żeby z automatu wykorzystywane było wspomaganie z lampy (to z body jest ewidentnie lepsze...).
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
radekbugaj napisał/a:
Czy da się jakoś korzystając z zewnętrznej lampy wykorzystywać wspomaganie AF z body?

Jedynie przy jej zdalnym wyzwalaniu lampą wbudowaną. Podpięcie lampy zewnętrznej wyłącza wspomaganie z korpusu.

radekbugaj napisał/a:
to z body jest ewidentnie lepsze

Ma jednak (co najmniej) dwie wady: jego działanie jest widoczne (świeci jasno) i niektóre większe obiektywy zasłaniają lampkę i rzucają cień na lewą część kadru.

Zdano napisał/a:
"Światło wspomagania automatyki ostrości nie działa poprawnie przy błysku odbitym."

W którym miejscu instrukcji jest to napisane?

Swoją drogą w przypadku K-5II i K-50 nie zauważyłem problemów z AFem przy stosowaniu błysku odbitego.
 
radekbugaj  Dołączył: 19 Paź 2009
bakulik napisał/a:

Jedynie przy jej zdalnym wyzwalaniu lampą wbudowaną. Podpięcie lampy zewnętrznej wyłącza wspomaganie z korpusu.
- SZKODA...

bakulik napisał/a:

Ma jednak (co najmniej) dwie wady: jego działanie jest widoczne (świeci jasno) i niektóre większe obiektywy zasłaniają lampkę i rzucają cień na lewą część kadru.
- Trudno się z tym nie zgodzić.

A tak z innej beczki - wiem, że temat ogólnie wałkowany tu i ówdzie ale:
Jaki trigerr polecilibyście do wyzwolenia zdalnego m.in lampy METZ 44 AF-1 digit. (oczywiście w manualu).
Ponieważ czytając różne posty nie trudno się w tym pogubić - jednym działa jakiś wyzwalacz z nikona innym z canona a jeszcze inni polecają jakieś kombinacje mieszane itd - a pewności i tak nie ma?


P.S. Jeszcze jedna kwestia nie dotycząca lamp (wiem że moderatorzy mnie zrugają ale spytam tylko dla potwierdzenia) - czy wasza K5 (k5II) również ma tak, że przy włączaniu/wybudzaniu potrząsa popychaczem przysłony i w zależności od tego jaki obiektyw jest zapięty wydaje przy tym mniej bądź bardziej słyszalny/odczuwalny dźwięk?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
radekbugaj, masz pewnie włączone odkurzanie przy włączeniu aparatu, jak wyłączysz to nie będzie trzepał matrycą.
 
radekbugaj  Dołączył: 19 Paź 2009
k33l napisał/a:
radekbugaj, masz pewnie włączone odkurzanie przy włączeniu aparatu, jak wyłączysz to nie będzie trzepał matrycą.


Nie na 100% nie - to na pewno popychacz przysłony.

Już gdzieś na forum widziałem podobne pytanie i ktoś to potwierdzał, ale pomyślałem, że przy okazji dopytam.

Czyszczenie matrycy mam wyłączone - poza tym ono jest ledwo słyszalne (w końcu to ultradźwięki).
To o czym ja mówię to popychacz przysłony - przy zdjętym obiektywie można nawet zauważyć jak w czasie włączania body potrząsa nim (to trwa tak z pół sekundy i dźwięk daje podobny do tego jaki wydaje z siebie przymykana przysłona w czasie sprawdzania podglądu GO).

Tak jak mówię - ponoć K5tki tak mają - ale chciałem się upewnić, że nie jestem odosobnionym przypadkiem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
radekbugaj napisał/a:
czy wasza K5 (k5II) również ma tak, że przy włączaniu/wybudzaniu potrząsa popychaczem przysłony

Tak.
k33l napisał/a:
masz pewnie włączone odkurzanie przy włączeniu aparatu

Od któregoś modelu a na pewno w K-5 potrząsanie matrycą jest niesłyszalne (przynajmniej dla ludzi).
Co do wyzwalania lampy - polecam ten wątek: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=37475
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
radekbugaj napisał/a:
czy wasza K5 (k5II) również ma tak, że przy włączaniu/wybudzaniu potrząsa popychaczem przysłony

Tak. W ten sposób body wita się ze szkiełkiem. ;-) Było o tym mówione niedawno na forum. http://pentax.org.pl/view...1151097#1151097

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach