sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sołtys może temat przejściwówek (która przekściówka) i kompatybilności szkieł, współpraca nowych Pentaksów ze szkłami manualnymi - tez się pare razy pojawiało pytanie o te rzeczy
 
frugon  Dołączył: 28 Mar 2007
Dzięki
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i do tego tak szybko :mrgreen: wszystki są dla mnie niezwykle cenne zwłaszcza pawel1967, myśle że jednak skusze się na manuala za niewielkie pieniądze, Sigma to dla mnie troche pomyłka zwłaszcza że w hameryce można kupić za ok. 600 zł oryginał http://www.amazon.com/gp/...rd_i=B000F58JBW no ale na to nie ma już kaski :cry: może za jakiś czas, pozostaje manual tylko żeby mi korpusika nie podsmażył :oops: z tym dzieckiem za kierownicą to trafne porównanie ale spróbuje jeszcze "pojeździć" na próbach przedślubnych, zobacze jeszcze jak z diecezjalnym kursem liturgicznego fotografowania bo słyszałem że takie są,myśle że plenerek powinien być ok ale kościoła boje się jak ognia.Pozdrawiam
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
frugon napisał/a:
że plenerek powinien być ok ale kościoła boje się jak ognia.


najlatwiej jest w kosciele... moim zdaniem bynajmniej...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sołtys - dzięki.
A Ty Awakqwq, będziesz płacił kary za częste zmiany avatara.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
:-P :-P :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
A Ty Awakqwq, będziesz płacił kary za częste zmiany avatara.


No troche to jest dezorientujace...
 
frugon  Dołączył: 28 Mar 2007
  lampa raz jeszcze
jeszcze jedno a taka lampka może być http://www.allegro.pl/ite...bs_za_1_zl.html
:?:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
W kościele bardzo ważne jest kazanie w czasie którego nie można fotografować.Podniosłe momenty liturgii też.W czasie kazania wejdz sobie na wysokość organów i zrób zdjecie.Co do stałej optyki nie będziesz niestety w czasie reporterki miał na zabawę czasu.A więc flesz to konieczność bez niego to jest nie będę komentował.W czasie mszy ślubnej młodzi są najważniejsi są szfarzami słowa to jedyna taka chwila gdzie kapłan jest na drugim miejscu.Pamiętaj jednak aby odróżniać sakrum od profanum.Nie lataj nie biegaj podczas przejścia przeż środek przyklęknij i przezegnaj się.Papier nie znaczy nic.Taki wymóg wprowadził mój dawny Biskup Sandomierski Świerzawski jego monity i nieustępliwość spowodowały zamieszanie które rozlało się na całą Polskę.Nie byłem przez niego lubiany nie przejmowałem sie jednak kiedyś trzy razy wyrzucał mnie z bierzmowania bodaj w Słupi pod Świętym Krzyżem.Efekt jest taki że nowy Biskup jest medialny a stary się rozchorował.Nie wolno dać się zastraszyć papier to tylko świstek którego zrobienie zajęłoby grafikowi 5 minut.Liczy się kultura , i nie ma reguły Świerzawski to Lwowiak krajanin mojejgo ojca wydawać by się mogło że będzie wyrozumiały jednak nie.Nie ma reguły na kapłanów.Ja mówię wy macie słuchać,to niestety dewiza bardzo częsta na szczęście tylko w Polosce bo gdzie indziej wierni myślą innymi kategoriami.Wążne aby nie dopuscić do przerwania mszy.Gdy będzie rozdawał opłatki można zrobić portrety młodym.Powtarzam wyłączyć w diabły AF i na głębię ostrości,jest naprawdę mało czasu.Na początku kiedy się kapłan rozmaszcza trzeba zrobić portrety rodziców,w chwili śpiewów trzeba zrobić ich razem.W przerwach między obrzędami trzeba postrzelać grupy gości w ławkach.Tutaj musi być uczciwy rozpraszacz.Ustalić sobie światło błysku w czasie oplatania stułą i zakładania obrączek tu trzeba strzelić dużo dobrych nieprzepalonych zdjęć-dlatego odradzam lampy innych producentów.Potem to wszystko obrobić w Photoshopie co najmniej CS.Zmniejszyć kontrasty jeśli dysponujemy CS2 to lepiej mozna dokładniej zlikwidować walące się linie będzie to przydatne szczególnie przy kicie Pentaxa.Wyjście z kościoła nie marnować siły czasu i nerwów na życzenia tylko świadków i rodziców to zadanie dla kamery(zdjęcia muszą być efektywne). Uwaga na tzw efekt duchów należy uzupełniać niedoświetlone zdjęcia fleszem a nie tylko dopalaćTen problem uwidoczni się w przejściu między pomieszczeniami a jasnym światłem na polu.Jest jeszcze tyle do nauczenia walcz życzę szczęscia.Pozdrawiam,nie bać się.Ci co proponują swoje usługi na internecie to nie są orły możesz szybko ich przeskoczyć.
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
A ja mimo wszystko brał bym Sigmę. Wydaje mi się, że z manualem będzie za dużo zabawy, a na ślubie nie ma czasu na zabawę.
Druga sprawa o której chciałem napisać to kurs dla fotografów organizowany przez kurię i stosowne zaświadczenia. Uczestniczyłem w takim kursie organizowanym w ubiegłym roku przez kurię rzeszowską. I wcale nie uważam tego czasu za stracony. Dowiedziałem się dużo przydatnych rzeczy na temat samej liturgii, a także spraw czysto technicznych. Część zajęć prowadził ksiądz, który jest dyrektorem redakcji katolickiej TV Rzeszów. Według jego interpretacji nie ma w czasie mszy żadnych momentów "zakazanych" dla fotografa. Trzeba być tylko na tyle dyskretnym, żeby nie zakłócać nabożeństwa. Oczywiście mam stosowne zaświadczenie, ale nie znaczy to że mogę robić podczas mszy co mi się podoba. I tak muszę wszystko uzgodnić z lokalnym proboszczem. Mnie się jeszcze nie zdarzyło, żebym został przegoniony. Właściwie to nigdy nikt ode mnie tego świstka nie wymagał. Ale wiem, że są księża, którzy bez zaświadczenia nie pozwolą fotografować w kościele.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Są tacy że i zaświadczenie mają gdzieś.Każdy jest inny
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Są tacy że i zaświadczenie mają gdzieś
Bo mają "swojego" fotografa. Tylko tyle.
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Problem "swojego" fotografa jest szczególnie widoczny podczas I komunii. Niestety jest on przeważnie nie do przeskoczenia :-(
A tu znalazłem coś o fotografowaniu ślubów. Może się przyda:
http://www.fotoamator.szm...ika-jakslub.htm
 
frugon  Dołączył: 28 Mar 2007
Będę walczył z brakiem doświadczenia do ostatniej chwili :evilsmile: ta stronka o kościelnym foceniu super,dzięki.No to jeszcze może ktoś podpowie może coś takiego do kasetki http://www.allegro.pl/ite...bcm_.html#photo :?:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
A propos zdjęć ślubnych - dzisiaj po pracy przekartkowałem w sklepie najnowszy numer Chip Foto-Video.


Widziale, powiem ze dosc dobrze napisane, poparte przykladami, sytuacjami, rysunkami. Wszystko jest wytlumaczone nawet niezle jak na cfv....
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
A ja artykuł w Chipie odbieram jako zwykły "skok na kasę". Moim zdaniem Autor ameryki nie odkrywa. Średnio zaawansowany amator wie to wszystko bez wydawania 15 złotych. A zdjęcia można w necie pooglądać. Wystarczy tylko googla do roboty zaprzęgnąć.
 
frugon  Dołączył: 28 Mar 2007
Naprawde ta strona którą podał witsu : http://www.fotoamator.szm...ika-jakslub.htm jest super i żadnych gazet jeśli chodzi o teorię chyba więcej nie trzeba a jeśli chodzi o fotki to polecam stronę http://www.visionstudio.p...id=18&Itemid=46 robią naprawde ładne zdjęcia jak na mój skromny gust oczywiście :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
A ja artykuł w Chipie odbieram jako zwykły "skok na kasę". Moim zdaniem Autor ameryki nie odkrywa. Średnio zaawansowany amator wie to wszystko bez wydawania 15 złotych. A zdjęcia można w necie pooglądać. Wystarczy tylko googla do roboty zaprzęgnąć.


Tak czy owak uwazam ze jak na CFV to bardzo dobry artykul.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A ja artykuł w Chipie odbieram jako zwykły "skok na kasę".

Sczerze mówiąc - kompletnie nie rozumiem tego stwierdzienia :shock: Artykuł może być lepszy i gorszy, każdy ma prawo ocenić i każdy ma prawo nie kupić. Autor artykułu ma taką pracę, jaką ma i za to utrzymuje rodzinę. Czy czegoś nie rozumiem?
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Już wyjaśniam. Chodzi o to, żeby napisać dużo i wziąć za to pieniądze. Jeszcze raz powtórzę. Moim zdaniem Autor nie napisał nic odkrywczego, czego wcześniej bym nie wiedział. A zajmuje to kilka stron magazynu. Więc i kasa pewnie za to niezła wpadła. Stąd moje stwierdzenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach