jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kfan napisał/a:
Nie rozumiem jak w aparacie za 30 tys PLN można umieścić lcd o przekątnej zaledwie 2,5" i rozdzielczości 230 tys punktów...
:lol:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Kfan napisał/a:
Nie rozumiem jak w aparacie za 30 tys PLN można umieścić lcd o przekątnej zaledwie 2,5" i rozdzielczości 230 tys punktów...


Ja nie rozumiem, po co w ogóle jest tam jakikolwiek ekran... Powinni takie coś zafiksować na raw, dodać kółko wyboru iso, czasów, przesłony i tyle. I wypierniczyć ten ekran w cholerę. Czekam na cyfrę bez takowego. Rozprasza mnie :)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Brak ekranika powinien być uchylny.

Biorąc pod uwagę modę na różne hipsterskie wynalazki, to taki aparat, to kwestia czasu.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Cytat
wolałbym aby taki wynalazek był w jakiejś wersji aparatu cenowo przystępnego dla ludu pracującego miast i wsi.
Nie jestem pewien, czy ten lud byłby zainteresowany takim sprzętem. Jak bez koloru można słitfocię zrobić ? Nie da się.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kfan napisał/a:
Nie rozumiem jak w aparacie za 30 tys PLN można umieścić lcd o przekątnej zaledwie 2,5" i rozdzielczości 230 tys punktów...
Proste, cięcie kosztów. Nie jest łatwo produkować Leicę, gdy koszty wszystkich części, produktów i usług, automatycznie szybują w górę gdy tylko zostają opatrzone marką Leica. Od dekielka po matrycę. Pewnie dlatego zrezygnowali z napisu Leica na korpusie, w przeciwnym razie aparat musiałby kosztować dwa razy tyle.
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Takie rzeczy jak Leica to nie dla nas 'biedaków' :-/
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
ekranik lcd może marny, ale leica ułatwia podrywanie dziewczyn ;-) :
http://www.youtube.com/wa...feature=g-all-u
test leica monochrom zrobiony przez The Camera Store Tv
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
dzerry napisał/a:
Kfan napisał/a:
Nie rozumiem jak w aparacie za 30 tys PLN można umieścić lcd o przekątnej zaledwie 2,5" i rozdzielczości 230 tys punktów...
Proste, cięcie kosztów. Nie jest łatwo produkować Leicę, gdy koszty wszystkich części, produktów i usług, automatycznie szybują w górę gdy tylko zostają opatrzone marką Leica. Od dekielka po matrycę. Pewnie dlatego zrezygnowali z napisu Leica na korpusie, w przeciwnym razie aparat musiałby kosztować dwa razy tyle.


Hmm... Ciekawa interpretacja, ciekawa. Cos w tym musi byc.
A jak wytlumaczysz fakt wlasnorecznego zaklejania napisow i kropek przez niektorych wlascicieli?
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Cytat
A jak wytlumaczysz fakt wlasnorecznego zaklejania napisow i kropek przez niektorych wlascicieli?


To coś typu: urywanie znaczków Mercedesa :?:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Keek napisał/a:
A jak wytlumaczysz fakt wlasnorecznego zaklejania napisow i kropek przez niektorych wlascicieli?
Wrodzona skromność.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
dzerry napisał/a:
Keek napisał/a:
A jak wytlumaczysz fakt wlasnorecznego zaklejania napisow i kropek przez niektorych wlascicieli?
Wrodzona skromność.


Ale pytalem w kwestii finansowej.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Keek napisał/a:
dzerry napisał/a:
Keek napisał/a:
A jak wytlumaczysz fakt wlasnorecznego zaklejania napisow i kropek przez niektorych wlascicieli?
Wrodzona skromność.


Ale pytalem w kwestii finansowej.


Chcesz mieć Leicę ale nie chcesz się nią chwalić ;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Kfan napisał/a:
wolałbym aby taki wynalazek był w jakiejś wersji aparatu cenowo przystępnego dla ludu pracującego miast i wsi.
Nie. To byłoby bez sensu. Ten aparat jest jak biżuteria, jak Patek za 30 tys.. Robi zdjęcia tak, jak Patek pokazuje czas, ale przede wszystkim ma za zadanie świadczyć o statusie majątkowym właściciela. :evilsmile:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Zabawka dla starych i bogatych amerykanek, które odziedziczyły majątki po mężach i jeżdżą znudzone po świecie podając się za fotografki. Prawdziwa czarno-biała fotografia to tylko na prawdziwym filmie srebrowym. Wszystko inne to ersatz i namiastka. Jak powiedział Kaźmirz Pawlak: "siły w ręcach nie mieli to powymyślali te różne maszyny". Niech no im tylko prądu zabraknie to zaraz się okaże jacy z nich fotografowie :mrgreen:
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Zabawka dla starych i bogatych amerykanek, które odziedziczyły majątki po mężach i jeżdżą znudzone po świecie



fot. Martin Parr
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
M.W napisał/a:
Cytat
Zabawka dla starych i bogatych amerykanek, które odziedziczyły majątki po mężach i jeżdżą znudzone po świecie


Obrazek
fot. Martin Parr


W kwestii formalnej - postulowalbym zeby nie zamieszczac w tym watku kolorowych zdjec. Jedynie czarno-biale.

:D
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ładne szpilki.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
wojtekk napisał/a:
Czekam na cyfrę bez takowego. Rozprasza mnie :)

Zaklej ekran lustrerkiem będziesz się mógł przejrzeć i twierdzić ż ema sz lustro w ręce 8-)

[ Dodano: 2012-08-23, 10:01 ]
Pentagram napisał/a:
Kfan napisał/a:
wolałbym aby taki wynalazek był w jakiejś wersji aparatu cenowo przystępnego dla ludu pracującego miast i wsi.
Nie. To byłoby bez sensu. Ten aparat jest jak biżuteria, jak Patek za 30 tys.. Robi zdjęcia tak, jak Patek pokazuje czas, ale przede wszystkim ma za zadanie świadczyć o statusie majątkowym właściciela. :evilsmile:

Nieporozumienie.
Miałem na myśli taką Chińszczyznę czyli pozostałych producentów a nie Leicę.
Takie mogłoby być tanie na podobnej zasdzie jak stosunek cen negatywu kolorowego do czarno-białego podobnej klasy i większość mogłaby tego po prostu używać do zdjęć

[ Dodano: 2012-08-23, 10:03 ]
M.W napisał/a:
Cytat
Zabawka dla starych i bogatych amerykanek, które odziedziczyły majątki po mężach i jeżdżą znudzone po świecie


Obrazek
fot. Martin Parr


Taka bogata i własnoręcznie tankuje???
Lipa w tej hameryce bo jak ja biedny Polak podjeżdżam na stację to nie wysiadam z auta przy tankowaniu i to w takim buszu jakim jest Polska..
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
technik219 napisał/a:
Zabawka dla starych i bogatych amerykanek, które odziedziczyły majątki po mężach i jeżdżą znudzone po świecie podając się za fotografki. Prawdziwa czarno-biała fotografia to tylko na prawdziwym filmie srebrowym. Wszystko inne to ersatz i namiastka.


O ja pierdzielę, co za przesiąknięte zazdrością bzdury. 'Prawdziwa fotografia'... Co to jest prawdziwa i nieprawdziwa fotografia?

Dajcie se na luz, kto chce, to kupi i będzie robił zdjęcia, kto nie zechce, nie kupi.

Niektóre z tych Amerykanek są pewnie bliżej fotografii niż Ty i ja, bo zamiast pierniczyć na zagubionym w dupie Internetu forum, jeżdżą i robią te zdjęcia... :) I coś mi mówi, że wiele z nich to wcale nie kaszana.
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
wojtekk napisał/a:
bo zamiast pierniczyć na zagubionym w dupie Internetu forum, jeżdżą i robią te zdjęcia... :)


Nie no , spokojnie; to aż tak żle już z naszym forum :?:
Tak na marginesie to jedyne forum w necie na ktorym jestem zarejestrowany a to o czymś świadczy :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach