Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dla mnie to proste.
Pragnie odtworzyć efekt zamrożenia ruchy (jak w Matriksie).
A tak poza tym, to dyskusja o czyiś preferencjach/zakupach jest chyba jednak mało etyczna.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf napisał/a:
Poza tym ta żelazna konsekwecja w wyborze...

Beef, jaka konsekwencja? :-) Koles raz kupuje kompakta co go dolepiali do trójpaka superii a raz miechowca na film 6x9 :mrgreen: Zdrowo j** :mrgreen:

[ Dodano: 2007-05-18, 22:26 ]
Michu napisał/a:
A tak poza tym, to dyskusja o czyiś preferencjach/zakupach jest chyba jednak mało etyczna.

Z jakich powodow? :roll:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wgląd do dokonanych zakupów jest raczej taką namiastką możliwości weryfikacji kontrahenta a nie tym, by sobie publicznie debaty na ten temat czynić. To mniej więcej tak, jakbyś stałw supermarkecie a z tyłu grupa wyrostków/stare babcie komentowały Twój koszyk: O patrz, droga pani, oliwkę do ciała kupuje, pewnie pedał... No tak, no tak, do tego jeszcze jakaś ksiązka, nie widzę co to jest, ale pewnie to jakiś zboczeniec, może nawet faszysta...

[ Dodano: 2007-05-18, 22:42 ]
I jeszcze.
Właśnie wyprawiasz ze znajomymi jakieś urodziny kumpla. I wpadłeś na pomysł, by dla jaj kupić mu wibrator na Allegro.
I właśnie ktoś z forum przejrzał z nudów Twoje aukcje - postanowił się podzielić z innymi tym odkryciem na forum: Patrzcie, co Dan kupuje!!!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, ale to raczej tak, jakbyś stał w markecie z koszykiem wypełnionym po brzegi tubkami przeterminowanej pasty do zębów "Błysk" produkcji zakładów "Samopomoc Chłopska" w Sątopach-Samulewie. Ja tam bym się wtedy nie dziwił dziwnym komentarzom. Kupując w supermarkecie godzę się z tym, że każdy widzi, co mam w koszyku. A ten przypadek - ot, ciekawostka i tyle.

[ Dodano: 2007-05-18, 22:52 ]
Cytat
I właśnie ktoś z forum przejrzał z nudów Twoje aukcje - postanowił się podzielić z innymi tym odkryciem na forum: Patrzcie, co Dan kupuje!!!

Michu, demagogia detected. Ja wibratorów nie kupuję na allegro, właśnie dlatego, że każdy może to zobaczyć ;-) Po drugie - dan jest niejako naszym forumowym znajomym i to już jest nieco inna sytuacja, niż roztrząsanie anonimowego przypadku wyszperanego w bezmiarze internetu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tym markietem, może i masz częściowo rację. ALe tu, wyszukiwanie po zakończonych aukcjach dokonań kogokolwiek, by zapodać to na forum publiczne, to już trąci trochę ingerencję w czyjąś prywatę.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu napisał/a:
Wgląd do dokonanych zakupów jest raczej taką namiastką możliwości weryfikacji kontrahenta a nie tym, by sobie publicznie debaty na ten temat czynić.

Podalem to jako ciekawostke i zabawna obserwacje a nie temat to powaznej debaty. Osobiscie nie uwazam, zeby to bylo nieetyczne..

Michu napisał/a:
To mniej więcej tak, jakbyś stałw supermarkecie a z tyłu grupa wyrostków/stare babcie komentowały Twój koszyk: O patrz, droga pani, oliwkę do ciała kupuje, pewnie pedał... No tak, no tak, do tego jeszcze jakaś ksiązka, nie widzę co to jest, ale pewnie to jakiś zboczeniec, może nawet faszysta...

Michu, ale to by byla obraza.

Jesli juz dyskutujemy na powaznie, to musze z cala stanowczacia zaznaczyc, ze tego nietypowego "kolekcjonera" nie obrazam, nie wysmiewam. Zartuje sobie! :-)

Michu napisał/a:
I jeszcze.
Właśnie wyprawiasz ze znajomymi jakieś urodziny kumpla. I wpadłeś na pomysł, by dla jaj kupić mu wibrator na Allegro.
I właśnie ktoś z forum przejrzał z nudów Twoje aukcje - postanowił się podzielić z innymi tym odkryciem na forum: Patrzcie, co Dan kupuje!!!

No i? Bo jakos nie wychwycilem konkluzji :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, ja też rozumiem Twój punkt widzenia, bo sprawa nie jest jednoznaczna (tak to tylko w Radiu na M). Zależy, z której strony podejść.

A zaraz się pewnie okaże, że to Tref odreagowuje stres związany z magisterką. Ma chłopak fantazję, więc i sposób odreagowania specyficzny.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Aha - wciaz sie trzymam mojej hipotezy, ze koles jest artysta, i ten caly sprzet potrzebny mu jest do jakiegos projektu. Taki tok myslenia powoduje, ze podswiadomie mam dla niego szacunek i podziw :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dan. Nie atakuję Ciebie. Zapodałeś OKO. Mnie tylko trochę mierzi to, że temat ów jest tak rozwlekany i snute są różne teorie, wraz z częściową ingerencją w coś prywatnego tego gościa.
Być może niepotrzebnie się czepaim, ale po prostu mam chyba dość silnie rozwinięte poczucie prywatności.

[ Dodano: 2007-05-18, 23:02 ]
Dan - rozumiem. Doskonale. Ale nie lepiej byłoby zostawić go samemu sobie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu napisał/a:
Dan. Nie atakuję Ciebie.

Bynajmniej nie odebralem tego w ten sposob :-)

Michu napisał/a:
Ale nie lepiej byłoby zostawić go samemu sobie?

Byc moze z punktu widzenia etyki byloby lepiej :-) Ale ja musialem sie z kims podzielic :-P Po cichu liczylem, ze ktos znajdzie wyjasnienie ;-)

Osobna sprawa jest to, ze ta osoba ciagle pozostaje anonimowa - dla nas jest tylko "nickiem z Allegro".

BTW - nie wiem Michu, czy znalazlbys przedmiot, ktorego wstydzilbym sie kupic na Allegro ;-)

[ Dodano: 2007-05-18, 23:12 ]
Czegos takiego w historii swoich aukcji na pewno bym sie nie wstydzil:
http://www.allegro.pl/ite...czce_oooch.html

:mrgreen: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
BTW - nie wiem Michu, czy znalazlbys przedmiot, ktorego wstydzilbym się kupic na Allegro
BTW, dan, jak tam te ostatnie podwiązki, co nabyłeś - polecasz sprzedawcę?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jesli to mialoby mi w czyms pomoc, to takze moglbym to miec w zachowanych transakcjach:
http://www.allegro.pl/ite..._szybciej_.html

Przed kim mialbym to ukrywac? Przed dziewczyna? To oczywiste, ze ona pierwsza wiedzialaby, gdybym tego potrzebowal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No ale ja to ja...

Jakby wygrzeabl cos takiego z historii kogos z forum pentaksa, to na pewno zachowalbym to dla siebie. Dyskrecje i wyczucie cenie sobie szczegolnie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dan - czegoś takiego nikt z naszego forum by się nie wstydził.
Dlatego oficjalnie zgłaszam kandydaturę ROBO-k*** ROBI DOBRZE CIPCE I ŁECHTACZCE OOOCH jako maskotki naszego forum.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
BTW, dan, jak tam te ostatnie podwiązki, co nabyłeś - polecasz sprzedawcę?

Jarku chcesz mi biznes p*****? Schodza jak cieple buleczki na straganie przed kosciolem...

[ Dodano: 2007-05-18, 23:22 ]
Michu, no nie wiem, sadzac po ilosci Pań na forum, kandydatura moze zostac szybko obalona :-/
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
o bosze; coraz gorzej :shock:
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
A może gość urządza knajpę w stylu "foto" i dlatego kupuje tak najróżniejszy sprzęt?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Sonny, :-B

Swietna hipoteza! :mrgreen:
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
Sonny napisał/a:
A może gość urządza knajpę w stylu "foto" i dlatego kupuje tak najróżniejszy sprzęt?

Albo urządza konkurs w rzucie analogiem na odległość i zbiera stuff, bo liczba chętnych jest zbyt duża :mrgreen: :lol:
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
tak mi przyszło do głowy że alergowicz jest zapalonym ekologiem pracującym w firmie recyklingowej próbuje zbawić świat od śmieci a przy okazji zarobić sprzedając swojej firmie złom.... piffo mu a jak!!! :-B
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
dre napisał/a:
Albo urządza konkurs w rzucie analogiem na odległość i zbiera stuff, bo liczba chętnych jest zbyt duża :mrgreen: :lol:


Ale to by było niesprawiedliwe bo jak ktoś miechowcem będzie rzucał to ma trochę gorzej niż taką "małpką"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach