alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
max shreck napisał/a:
Tym Gralem bylby jakiś unikalny obiektyw pentaxa o świetle np. 1


0,1.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
0,01 ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Ja piszę spis treści i podpisuję się pod tytułem na okładce :D

[ Dodano: 2007-10-21, 15:46 ]
tak do tematu to sumowanie przysłon jest najgłupszą częscią całego tekstu... Zastanawiam się co co to sumować i jaki to ma niby wpływ na te soczewki :D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
negocjatorek napisał/a:
Zastanawiam się co co to sumować
...ostatecznie można przemnożyć :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
negocjatorek napisał/a:
tak do tematu to sumowanie przysłon jest najgłupszą częscią całego tekstu... Zastanawiam się co co to sumować i jaki to ma niby wpływ na te soczewki :D

Przeciez tu masz logicznie wytlumaczone:
Cytat
Dlatego właśnie obiektywy im jaśniejsze tym lepsze - bo można nimi zrobi więcej zdjęc - do sumy wartości przysłon dochodzi jeszcze n.p 2.8 , 2, 1.8 , 1.4 ....

jest to przleicznik wynikający z tego, że z tego samego kadru (przy takiej samej ogniskowej) , światło odbite od tej samej powierzchni, rozkłada się po dużo większej powierzchni soczewek (jaśniejsze szkło)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
jak pomnożysz ilość gwiazd na niebie przez fazy ksieżyca wyjdzie tobie kiedy świat się skończy. To działa!
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
dan, za głupi jestem na to wytłumaczenie. Ale dzięki temu policzyłem ile dysz ma głowica w mojej drukarce :D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
W-wolf, ale zapomniałeś dodać najważniejszego, a mianowicie szkła różnych producentów zaczerniają się w różny sposób i na nic te wymyślne wzory jak małe filipińskie rączki zmajstrowały coś przy nowych SDM-ach ;-)
Pozdrawiam wszystkich zaczernionych :-B
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
tomecki, ta pentaxy zaczerniają się na czerwono czarno... a N na róxowoczarno , bo tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach