kitzat  Dołączył: 19 Sie 2008
Jeżeli chodzi o powtarzalność to zrobiłem kilka prób na obu końcach ogniskowej i wyniki za każdym razem były takie same, bf na 28 mm i ff na 75 mm.
Może gdyby przyglądnąć się szczegółom, pewnie dało by się wychwycić różnice na poszczególnych zdjęciach odnośnie tego, na której kresce podziałki na danym zdjęciu zaczyna się czy kończy problem z ostrością.
Spróbuję pobawić się jeszcze ze wskazanym przez Ciebie przyrządem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja bym sobie darował kalibrację krótkiego końca.
I spróbował kalibracji tylko na 75 i F 2.8.
U mnie obecnie mam -8 a miałem -10 i zastanawiałem się czy nie jest to za mało.
Jakoś nie mam zapału aby wysłać 28-75 do kalibracji w serwisie...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
kitzat napisał/a:
Cały czas się zastanawiam czy wysyłać czy nie, a czas mnie goni bo 12 maja wylot na tygodniowy urlop, z komunią po drodze.

Wysyłaj. Po wysłaniu, następnego dnia zadzwoń do nich i grzecznie przedstaw sytuację i poproś o szybką kalibrację. Zrobią w ciągu 1-2 dni i po 4 dniach będziesz miał szkło u siebie, skalibrowane.

Mi też kiedyś zależało na czasie, bo miałem do zrobienia ważne zdjęcia i to poskutkowało. Pracownicy Foto-Techniki to naprawdę w porządku ludzie.

[ Dodano: 2014-04-24, 11:43 ]
Markus napisał/a:
Ja bym sobie darował kalibrację krótkiego końca.
I spróbował kalibracji tylko na 75 i F 2.8.

Dlaczego? Skoro da się skalibrować na całej długości ogniskowych to nie widzę powodu, aby jedną z nich odpuszczać...
 
kitzat  Dołączył: 19 Sie 2008
Poniżej efekty prób z innym "przyrządem".
Albo mi się wydaje albo na długim końcu jest ok, a na krótkim jest bf. Oceńcie, proszę.
Ostrość łapana na kwadracik w szachownicy. Pierwsze dwa zdjęcia przesłona 2.8, kolejne dwa, przesłona 4.0






[ Dodano: 2014-04-26, 09:25 ]
Podbijam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ustaw tak aby na długim końcu było dobrze i sprawdź co wtedy będzie na krótkim.
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
jakim kurierem Fototechnika odsyła sprzęt po kalibracji ?? Ktoś wie ?? dziś dostałem info że wysłali ,niestety nie napisali , czym a ,o numerze nie wspomnę .

Potrzebuję jutro odebrać od kuriera jak najszybciej ,żeby to zrobić muszę znać chociaż firmę .
 
kikos  Dołączył: 22 Gru 2014
Witam. Slyszalem ze dobrze sprawe zalatwia " cichy" na allegro. Kolega kupowal tamrona wlasnie od niego. Na prosbe i za niewielka oplata skalibrowal mu co i jak trzeba.
Tu link do jego strony:http://allegro.pl/my_page.php?uid=8802635
Dla jasnosci. Nie znam czlowieka i nie mam w tym zadnego interesu.
Pozdrawiam
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Myślę, że akurat Cichy nie potrzebuje żadnej reklamy na branżowych forach...
 
kikos  Dołączył: 22 Gru 2014
A ciekawe czy serwis APOLLO w Wawie będzie chciał pomóc.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A co serwis Apollo ma wspólnego z Tamronem ?
 
kikos  Dołączył: 22 Gru 2014
Z tamronem nic. Ale z Pentaxem wszystko. Skoro kalibrują puszki i szkła systemowe, to może pomogą z innymi obiektywami.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tamron ma swojego dystrybutora i serwis. O ile wiem inne serwisy markowe też nie robią kalibrowania obcych szkieł.
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
Podłączę sie pod temat. Mam Tamrona 17-50 2.8 którego używałem z k20d. Niedawno zmieniłem puszkę na k5 i mam problemy z ostrością. Zrobiłem sobie test na długim końcu i wyszło mi ok 25mm BF. Z k20 nie widziałem żadnych problemów, z k5 bardzo dużo zdjęć mam nie ostrych.
Pytanie mam jak się kalibruje w aparacie? Nie mam podświetlonej tej funkcji w menu. Gościu od którego kupowałem aparat mówił ze mogę to zrobić przy pomocy programu pk_theter ale jak to zrobic ?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Bubsztyk napisał/a:
Pytanie mam jak się kalibruje w aparacie? Nie mam podświetlonej tej funkcji w menu. Gościu od którego kupowałem aparat mówił ze mogę to zrobić przy pomocy programu pk_theter ale jak to zrobic ?
W instrukcji do K-5 jest to ładnie opisane i nie potrzeba do tego pk_theter. Ja mam takiego Tamrona i funkcja kalibracji działa.
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
Rzeczywiście, przesledzilem jeszcze raz instrukcje i znalazłem tą opcję. Myślałem że to jest pod funkcja "kalibracja obiektywu" a ta miałem nie podswietlona.
Potestuje teraz i zobaczę czy będzie efekt zadowalający. A jeśli mi zabrakło skali to jak się kalibruje z użyciem tego programu.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Jeśli Tamron jest jeszcze na gwarancji, to zawsze możesz wysłać do nich szkło i puszkę i za darmo w ciągu kilku dni skalibrują Ci oni obiektyw do aparatu, abyś z mikroregulacji korzystać nie musiał.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
ZbyszekB napisał/a:
Bubsztyk napisał/a:
Pytanie mam jak się kalibruje w aparacie? Nie mam podświetlonej tej funkcji w menu. Gościu od którego kupowałem aparat mówił ze mogę to zrobić przy pomocy programu pk_theter ale jak to zrobic ?
W instrukcji do K-5 jest to ładnie opisane i nie potrzeba do tego pk_theter. Ja mam takiego Tamrona i funkcja kalibracji działa.


Jeżeli to nie tajemnica, czy chodzi o [Precyzyjna regulacja AF] str.128 ?
Jeżeli tak to czy aby ta funkcja nie działa tylko z obiektywami Pentax, bo coś mi się o uszy obiło że z kundelkami to nie działa?
...ale oczywiście mogę się mylić.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sid Gotama napisał/a:
czy chodzi o [Precyzyjna regulacja AF] str.128 ?

Za pomocą tej funkcji robi się korekcję AF w przypadku występowania BF/FF.

Sid Gotama napisał/a:
Jeżeli tak to czy aby ta funkcja nie działa tylko z obiektywami Pentax, bo coś mi się o uszy obiło że z kundelkami to nie działa?

Z "kundelkami" nie działa Korekta obiektywu opisana na str. 220.
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
hitman1986 napisał/a:
Jeśli Tamron jest jeszcze na gwarancji, to zawsze możesz wysłać do nich szkło i puszkę i za darmo w ciągu kilku dni skalibrują Ci oni obiektyw do aparatu, abyś z mikroregulacji korzystać nie musiał.


No niestety już po gwarancji. zobaczymy może mikro regulacja da rade. W serwisie 160 zł netto plus wysyłki wiec trochę trzeba by zainwestować.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
plwk napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
czy chodzi o [Precyzyjna regulacja AF] str.128 ?

Za pomocą tej funkcji robi się korekcję AF w przypadku występowania BF/FF.

Sid Gotama napisał/a:
Jeżeli tak to czy aby ta funkcja nie działa tylko z obiektywami Pentax, bo coś mi się o uszy obiło że z kundelkami to nie działa?

Z "kundelkami" nie działa Korekta obiektywu opisana na str. 220.


Czyli ta funkcja (kalibracja BF/FF) ze str.128 działa z innymi obiektywami niż Pentax (chodzi oczywiście o konstrukcje na tyle nowe że są rozpoznane przez body)?
I można wyniki zapisać dla każdego obiektywu osobno (do 20 obiektywów).
Byłem pewien że na tym forum wyczytałem że nie i dla tego trzeba wchodzić w tryb serwisowy ...itd albo wysłać do odpowiedniej firmy.

Bo korekcje obiektywu ze str. 220 to pozostawiam DxO.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach