szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
PUZO, teraz sporo dysków na USB, nawet 2,5", jest w takiej cenie. Dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz, czy to jest dla Ciebie, czy nie. Mam jakie takie pojęcie o dwóch modelach - Seagate i Samsung. Sprawują się nieźle, a nie leżą w szafie.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Cytat
Jezeli masz PC, jezeli potrzebujesz tylko wrzucić fotki i co jakiś czas dorzucać to najtaniej wyszedł by 2gi dysk wewnętrzny. który np puścisz w raidzie albo normalnie jako data dysk. I byś odpinał tylko zasilanie nie wyciągając z budy np.
cena / jakość to np samsung f3 103sj 1TB. ok 200pln.
ps. nie radze kopiować kilkadziesiąt giga po usb 2.0. Długi czas. a takie najtańsze sa dyski zewnetrzne.

Wolał bym trzymac go oddzielnie, tak dla bezpieczeństwa. Kiedyś miałem kompa z kieszenią na dysk. Coś takiego było fajnym rozwiązaniem. Wolny usb mi nie przeszkadza jestem cierpliwy :-) .
Cytat
Z wyjściem sata jak najbardziej.

OK

[ Dodano: 2010-11-06, 13:16 ]
szpajchel napisał/a:
PUZO, teraz sporo dysków na USB, nawet 2,5", jest w takiej cenie. Dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz, czy to jest dla Ciebie, czy nie. Mam jakie takie pojęcie o dwóch modelach - Seagate i Samsung. Sprawują się nieźle, a nie leżą w szafie.

Ważne jest dla mnie aby był pewny i niezawodny. NIe musi być szybki.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
PUZO, obejrzyj sobie Ardata Duo Disk. Fajne rozwiązanie połączone sata i usb. Np tutaj zobacz
Mam takie i sobie chwalę. Są niezawodne.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Zbynio
Rzeczywiście fajna rzecz. 400 Gb też dla mnie do zaakceptowania, nie muszę mieć więcej ale mam do wydania tylko 300 zł, taka umowa.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
PUZO, jako miejsce na kopie zapasowe fotek to spokojnie wystarczy. W tej kieszeni jest szybki i dodatkowo spokojnie jako USB można nosić. Ja fotki mam na dysku kompa i na takim, jako drugim, kopie. Dysk podpinam tylko wtedy gdy coś na niego kopiuję.
A ze stacją dokującą może służyć jako odtwarzacz filmów. Podpinasz toto do telewizora kabelkiem i masz kino :mrgreen:
Możesz przemyśleć też jakiś dysk zewnętrzny z USB 3.0 wtedy karta na PCIE (jesli nie masz usb 3.0 w standardzie) i masz bardzo szybki dysk.
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
nie przebijałem się przez cały wątek i nie wiem, czy zostało to poruszone, ale backup można również robić na wirtualnych serwerach. choćby tu:
http://www.adrive.com/
jest darmowy, pojemność 50 Gb
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Znalazłem coś takiego. Co o tym sądzicie?
http://allegro.pl/dysk-ze...1304739891.html
i jeszcze to
http://allegro.pl/500gb-d...1306932918.html
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Ja używam 2 dysków hdd sata zainstalowanych w moim pc. Pierwszy systemowy na którym trzymam oryginały, drugi służy tylko do kopii zapasowych systemu, fotografii i wideo. Dodatkowo raz na jakiś czas wrzucam archiwum na zewnętrzny dysk. Jako zabezpieczenie przed powodzią, wybuchem wulkanu lub kradzieży moje najbardziej ulubione zbiory trzymam na wirtualnym 25GB dysku skydrive (darmowy dla posiadaczy windows 7 - nie wiem jak inne systemy microsoft) i 10GB picasa :-P .
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
cadar napisał/a:
nie przebijałem się przez cały wątek i nie wiem, czy zostało to poruszone, ale backup można również robić na wirtualnych serwerach. choćby tu:
http://www.adrive.com/
jest darmowy, pojemność 50 Gb

Zastanawiam się jak wygląda bezpieczeństowo przechowywania danych na takich serwerach. Nikt nie ma po za mną dostępu do plików?
Moje zdjęcia są wyjątkowe, rewelacyjne, pamiątkowe, artystyczne i już mi nic nie przychodzi do głowy co one są jeszcze ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Mam banalne pytania.
Posiadam w komputerze dysk a w zewnetrznej kieszeni dokladnie taki sam dysk (pojemnosc). Chcialbym, za pomoca jakiegos darmowego i prostego w obsludze programu robic kopie dysku z komputera na zewnatrz, przy czym zeby porownywal on sobie daty modyfikacji plikow i jedynie uzupelnial o nowe pliki i te zmodyfikowane po ostatnim backupie. Wiem ze sa jakies kombajny umozliwiajace takie ustawienie, jednak mi chodzi o cos prostego i darmowego. Ktos podpowie? Z gory dziekuje :)

PS: dodam tylko że w Win7 mam narzędzie Kopia zapasowa, ale nie wiem czy to wystarczy.. zabieram się za czytanie o tym jakby co, ale inne propozycje mile widziane.

[ Dodano: 2010-11-22, 21:15 ]
Niestety, standardowe narzędzie nie da mi tego co chcę, czyli kopii dysku 1 do 1. Nie chcę tworzyć archiwum z backupem, tylok mieć dokładny obraz, aktualizowany naciśnięciem przycisku. Proszę więc, jeśli ktoś już przez to przechodził, o poradę.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
dagio, ja co prawda używam Acronis True Image ale na pewno coś dla siebie znajdziesz spośród tych propozycji
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Dzieki, juz szukam, niestety tak jak myslalem i sprawdzilem, Win7 wrzuca backup do jednego pliku, ktory pewnie za kilka lat bez Win7 bedzie nic nie wart.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najprostszy sposób to synchronizacja katalogów w jakimkolwiek eksploatorze. Porównujesz katalogi, widzisz różnice i automagicznie kopiujesz z jednego do drugiego tak aby nie było różnic.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
plwk, najprostszy i upierdliwy, jeśli masz ponad 300GB danych na dzień dobry i cały czas robisz pewne zmiany w katalogu LR z wszystkimi kilkudziesięcioma tysiącami plików, kasując je i edytując.. nie ten poziom ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
plwk, dzięki :)
Oczywiście zdążyłem juz zrozumieć, że ja nie szukam kopii zapasowej tylko synchronizacji i pobrałem darmowy program, który w tym momencie to dla mnie robi: SyncBack Freeware. Oferuje to, co tamten użytkownik opisał, a dodatkowo kilka innych rzeczy. Wielkie dzięki!

[ Dodano: 2010-11-22, 22:08 ]
Warto dodać, że program jest bardzo ładnie spolszczony i łopatologicznie opisuje każdą ze swoich funkcji :)
 

equus  Dołączył: 20 Wrz 2007
Uzywam takiego zastępnika schowka: Tera copy. Polecam. ma opcje zastępowania starszych plików na żądanie, kopiowania jako administrator. A przede wszystkim ctrl c,ctl v jest bajecznie proste.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Zakupiłem w końcu seagate 3,5 cala na usb. Nazywa się expansion o poj 1T.
Piszą, że można podłączyć i już działa. A o co chodzi z formatem plików. Coś słyszałem, że trzeba formatować. Na NTFS czy coś takiego. O co chodzi? :?:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
PUZO, system plików masz już zapewne założony, podłącz, skonfiguruj soft do backupu'u o ile dysk będziesz używać do backupu ... i wsio.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Ok spróbuję jednak coś do synchronizacji bo chyba coś takiego bardziej mi będzie potrzebne. Na którym dysku instalować program do synchronizacji. Głównym czy dodatkowym?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach