Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MacRayers napisał/a:

Tak - dodatkowo będzie wymiana matryc. Poczytaj sobie - mi się już nie chce dawać Ci na tacy wszystkiego (bo i tak będziesz wiedział lepiej...)
Zresztą, masz jakiś kompleks FUJI czy coś ?

Tak, będzie nie oznacza, że już jest rozwiazane - Twoje wypowiedzi wykazują brak jakiejkolwiek brak logiki...

Słowo "rozwiązali" mozesz napisać dopiero wtedy jak matryca zostanie wymieniona i dany problem zniknie.
Fakty są takie, że klient który kupił taki aparat boryka sie z problemem prawie rok i jeszcze poczeka zanim wymienią ta matryce bo nie sposób tak za dotknięciem magicznej różdżki wymienić wszystkie naraz.
Kompleks Fuji? to żeś wymyślił...
Po prostu nie cierpię nachalnego wprowadzającego w błąd marketingu (powinno to być karane) i wygórowanych cen za coś co nie prezentujje adekwatnego do nich poziomu.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Tak, będzie nie oznacza, że już jest rozwiazane - Twoje wypowiedzi wykazują brak jakiejkolwiek brak logiki...

Naucz się czytać ze zrozumieniem - bo pisać już się chyba nie nauczysz... Problem jest rozwiązany tzn. we wszystkich oferowanych nowych modelach jest nowa matryca. W każdym sprzedanym modelu posiadającym problem wystarczy zgłosić się do serwisu - vide http://www.myfinepix.pl/pl/forum/40442/465469

[ Dodano: 2012-05-08, 14:01 ]
Kfan napisał/a:
Po prostu nie cierpię nachalnego wprowadzającego w błąd marketingu (powinno to być karane) i wygórowanych cen za coś co nie prezentujje adekwatnego do nich poziomu.

Kto Tobie nakazuje kupować Fuji/Leikę/Hasselblada etc ? Wprowadzanie w błąd jest karalne - napisz do RPK tylko opisz dobrze w czym zostałeś oszukany (z tym może być problem jak tak czytam Twoje posty)...
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
Kfan, jest taki wysyp najróżniejszych aparatów różnych firm, bardziej lub mniej zaawansowanych technologicznie, większych, mniejszych, z lampą lub bez, kolorowych, z matrycami o różnej wielkości i czym byś tam jeszcze chciał...

Znajdź sobie taki, który będzie Tobie odpowiadał w 100% i wróć tu podzielić się wrażeniami. Chociaż obawiam się że mogę nie dożyć tej chwili...

A jeśli chodzi o Fujifilm FinePix X10 to fajny sprzęt :!: chyba kiedyś się skuszę na coś takiego ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
Kfan napisał/a:
Tak, będzie nie oznacza, że już jest rozwiazane - Twoje wypowiedzi wykazują brak jakiejkolwiek brak logiki...

Naucz się czytać ze zrozumieniem - bo pisać już się chyba nie nauczysz... Problem jest rozwiązany tzn. we wszystkich oferowanych nowych modelach jest nowa matryca. W każdym sprzedanym modelu posiadającym problem wystarczy zgłosić się do serwisu - vide http://www.myfinepix.pl/pl/forum/40442/465469
...


Pewnie jak kupisz awaryjny samochód często wożony na lawecie, po oddaniu go do serwisu i stojącego tam miesiącami to też piszesz, że problem jest rozwiązany? :shock:
Jesteś wymarzonym klientem :!: :-B

[ Dodano: 2012-05-08, 15:52 ]
MacRayers napisał/a:
Kto Tobie nakazuje kupować Fuji/Leikę/Hasselblada etc ? Wprowadzanie w błąd jest karalne - napisz do RPK tylko opisz dobrze w czym zostałeś oszukany (z tym może być problem jak tak czytam Twoje posty)...


No widzisz ja nie dałem się oszukać ale wielu innych klientów polski marketing Fuji oszukuje korzystając z ich nieświadomości.
To jednak za głęboki i za obszerny temat na takie "wątki"

[ Dodano: 2012-05-08, 15:56 ]
mdraht napisał/a:
Znajdź sobie taki, który będzie Tobie odpowiadał w 100% i wróć tu podzielić się wrażeniami. Chociaż obawiam się że mogę nie dożyć tej chwili...


Nie żartuj. Każdy zakup to kompromis więc to 100% jest nierealne, no chyba, że dany klient jest nieświadomy w określonym temacie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Znowu się zaczyna........ :evil: :evil: :evil: :evil:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kfan, zachowujesz się trochę jakbyś wierzył, że Fuji specjalnie zrobiło te błędy, bo lubi jak ich aparaty wracają do serwisu :-P
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Postanowiliśmy, że następny aparat też spartolimy.
Podpisano: dyrektor fuji.


Żart. ;-)
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Kfan ma rację. Ja już bym się nie pakował w aparaty tej firmy obecnie. Drogo, kulawo i gorzej niż u innych.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ale bzdury pleciesz mrawi,

mrawi napisał/a:
Drogo
x100 jest tańszy niż k5 z jakimkolwiek limitedem a oprócz af'u porównywalny, mniejszy, ładniejszy itd. Oczywiście wszystko zależy od gustu i potrzeb, ale jak dla mnie to nie jest drogo. A X10 nie ma żadnego odpowiednika u konkurencji i wcale cenowo nie poraża.

mrawi napisał/a:
kulawo
oprócz wpadki z migawką i orbami wszystko jest ok, aktualizacje firmware'u wychodzą często i dodają fajne rzeczy (jak możliwość ustawiania co ma robić przycisk raw itp..)
Kulawy to jest ktoś kto w życiu nie zrobił kilku nawet zdjęć jakimś aparatem a wie o nim więcej niż sami konstruktorzy.

mrawi napisał/a:
gorzej niż u innych
że niby niż u kogo? Samsung ma fajny systemik ale z gównianymi matrycami, Olek ma crapa 2x z kiepską DR, Nikon ma maciupką matrycę w bezlusterkowcu, a Pentax ma cegiełkę która nie posiada żadnej zalety które miały mieć bezlusterkowce dzięki usunięciu lustra.
Tutaj jest piękny design jasne, ładne stałki, dobre matryce, i tylko te dwie wpadki mają skreślać taki fajny system?

Oczywiście gdyby pentax coś takiego zrobił większość by stała za nim murem, ale przecież fuji to gorsi, źli ludzie założyli pewnie, bo mają inny napis na koszulkach co nie :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
ale bzdury pleciesz mrawi

Eldred napisał/a:
gównianymi matrycami

Eldred napisał/a:
cegiełkę która nie posiada żadnej zalety

Eldred, wyluzuj. Nie każdy musi być zachwycony aparatem, który posiadasz.

Ponadto twoje ciągłe porównywanie x100 do k-5+limted jest już śmieszne. Równie dobrze możesz sobie porównać X100 do Nikona D3+35/1.4G i radować się, że X100 jest kilka razy tańszy niż wspomniany Nikuś z doczepionym Nikkorem.

Naprawdę musisz być bardzo emocjonalnie przywiązany do używanego sprzętu, żeby nie zauważyć, iż X100 różni się od k-5 czymś więcej niż ceną...

Eldred napisał/a:
dwie wpadki mają skreślać taki fajny system?

Jaki system?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Olek ma crapa 2x z kiepską DR,

No pomijając OM-D (w zakresie dynamiki) ;-)
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Eldred - Jeśli chodzi o X100 to jest to zupełnie inny aparat. Co tu w ogóle porównywać. Obiektyw przymocowany na stałe ze stałą ogniskową. Dla mnie lipa. Awaria aparatu równa się awarii obiektywu i odwrotnie. Ale jak ktoś chce to kupi. Ja na pewno nie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek napisał/a:
Eldred, wyluzuj. Nie każdy musi być zachwycony aparatem, który posiadasz.
, nikt nie musi, po prostu ta wściekła nagonka zaczyna mnie irytować, i to jakoś tak się dziwnie składa że tylko Pen-Sam-Talibowie ją ciągle nakręcają.
Jakbym tak jechał po NX'sach jak wy po Fuji to by dopiero było.

Benek napisał/a:
Ponadto twoje ciągłe porównywanie x100 do k-5+limted jest już śmieszne.
no nie wiem, oba to aparaty półprofesjonalne, mają porównywalne matryce o porównywalnych osiągach, solidne obudowy i duże wizjery. A szkiełka no sam sobie wyobraź ile by kosztował metalowy Limited 23/2 naleśnik...

Benek napisał/a:
Równie dobrze możesz sobie porównać X100 do Nikona D3+35/1.4G i radować się, że X100 jest kilka razy tańszy niż wspomniany Nikuś z doczepionym Nikkorem.
D3 ma pełnoklatkową matrycę i jest to puszka profi, w życiu bym nie zrobił takiego porównania.

Benek napisał/a:
Naprawdę musisz być bardzo emocjonalnie przywiązany do używanego sprzętu, żeby nie zauważyć, iż X100 różni się od k-5 czymś więcej niż ceną...
różni się wyglądem, wagą, af'em i zastosowaniem, a zdjęcia można robić podobne, porównuję je tylko jako zestawy gdzie k-5 było by niejako z przyspawaną z odpowiednią stałką.

Może inaczej, lubię tą ogniskową i potrzebuję w miarę półprofesjonalnego korpusu,
gdybym chciał w Pentaksie taki mieć musiałbym właśnie kupić k-5 z jakąś stałką odpowiadającą lub chociaż zbliżoną do tego co ma x100. Wyszło by drożej.
Tak jak swego czasu takiej wyszedł mnie Canon 5d z 85/1.8 niż K-7 z 77/1.8 (jedyna w miarę jasna portretówka po za 55/1.4 który był wtedy jeszcze droższy).

A napis na sprzęcie mnie nie obchodzi, prędzej wygląd aparatu.

Benek napisał/a:
Eldred napisał/a:
dwie wpadki mają skreślać taki fajny system?

Jaki system?
nowy, rozwijający się, i startujący z ty co lubię (stałki), nie każdy system potrzebuje od razu reporterskich zoomów i teleobiektywów.

[ Dodano: 2012-05-08, 19:18 ]
mrawi napisał/a:
Obiektyw przymocowany na stałe ze stałą ogniskową. Dla mnie lipa.
też tak myślałem kiedyś, miałem s10-20, 17-70, tamrona 70-300 i jeszcze było mało, a na zdjęcia się to wcale nie przekładało lepsze. Jakoś nie widziałem żeby mistrzowie fotografii latali z zoomami.
Ale w ogóle to ja robię Yashiką a ona nie ma af'u nie da się zmieniać szkieł i jest na film, pewnie zdjęcia gorsze wychodzą niż z kompaktu z 30x zoomem :-P

mrawi napisał/a:
Awaria aparatu równa się awarii obiektywu i odwrotnie.

Rozumiem że jeśli Ci się zepsuje aparat nie dasz go do serwisu tylko wyrzucisz do śmietnika i kupisz nową puszkę do swoich szkieł i odwrotnie.

mrawi napisał/a:
Ale jak ktoś chce to kupi. Ja na pewno nie.

No właśnie Ty nie kupisz, i to oznacza że to jest zły, kulawy i gorszy od wszystkich innych system, bo oczy całego fotograficznego świata skierowane są na posunięcia mrawiego z Polski, Tylko jakoś się fujiki dobrze sprzedają i to wśród bardziej doświadczonych fotografów, bo reszta marudzi że nie ma zooma i nie można szkiełek przekładać itd itd..

[ Dodano: 2012-05-08, 19:20 ]
Benek, oczywiście niezależnie od wszytkiego masz rację, przekonałeś mnie itd ;)

BTW pamiętam jak byłeś pentalibem i dałbyś sobie ręce odrąbać za limitedy a teraz chorągiewka zawiała w inną stronę i Samsung jest foto-nirwaną.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Benek napisał/a:
Ponadto twoje ciągłe porównywanie x100 do k-5+limted jest już śmieszne.
no nie wiem, oba to aparaty półprofesjonalne, mają porównywalne matryce o porównywalnych osiągach, solidne obudowy i duże wizjery.


Faktycznie, nie zauważyłem. Podobieństwo jest uderzające. W zasadzie żadne istotne cechy nie różnią tych aparatów. Po prostu Pentax k-5+limited oraz Fuji X100 to bliźniacze konstrukcje! Jak Samsung GX20 i Pentax K20d. 8-)

Pozdrawiam. Dziękuję za uwagę. Dobranoc. ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek, dobranoc :-)

BTW przysięgam, to nic osobistego, to tylko dyskusja o tylko aparatach,
a to są elektroniczne urządzenia do robienia zdjęć, i nic więcej :-) :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
:-B :-B :-B
Nawzajem! :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Eldred napisał/a:
Kfan, zachowujesz się trochę jakbyś wierzył, że Fuji specjalnie zrobiło te błędy, bo lubi jak ich aparaty wracają do serwisu :-P


Babole jak to babole zdarzają się i jeżeli są usuwane sprawnie bez szkody dla klienta to OK.
Mi chodzi o inne aspekty tu zacytuję fragment starego wątku dotyczącego co prawda kompakta ale zasada ogólna pozostaje niezmienna do dziś...

cypis napisał/a:
czytałeś ze zrozumieniem?
pisałem, że 5 mpix jest okej, jednak aparat jest sprzedawany jako aparat 10 mpix, rejestrujący bogactwo detali - pojechałem na wycieczkę do Hradec Kralove, cykałem foty w trybie high resolution i połowę zdjęć mam dziwacznie niewyraźnych. Nie brandzluję się pikselami, tylko zastanawiam nad uczciwością marketingowców fuji - przywożąc zdjęcia z wycieczki oczekuję po matrycy z większą ilością elementów światłoczułych większej ilości detali, a nie rozmazanych kształtów i artefaktów.

tu przykład mylnego traktowania faktur
Obrazek

a tu nierzadka niespodzianka (rozmycie wszystkiego w trybie HR - zdarza się nie wiadomo czemu, ale zdarza się) :(
Obrazek

co się dzieje??? post pojawia się i znika :-/
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan, idź do samsunga albo sony i ciesz się piardyliardem pikseli, których wspaniała optyka nie da rady odwzorować. Wiem, wiem, to tylko przemyślana i zaplanowana metoda na redukcję szumu :mrgreen: .
Wyobraź sobie niemożliwe, że ludzie z pełną świadomością wybiorą Fuji X10 dla trybu EXR i 6 Mp., które oferuje. Wystarczy spokojnie do wydruku A4, można sobie policzyć.
Bez czytania ulotek, bo w tym to nie masz sobie równych
Wyobraź też sobie, że wolę zapłacić za fuji niż znaleźć jakiegoś nx-a, nex-a czy inne badziewie, BEZ NAMIASTKI WIZJERA OPTYCZNEGO. Przyjemność oglądania smużących, szumiących monitorków pozostawiam Tobie, bez cienia zazdrości.
Naprawdę niewyobrażalne. :shock:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
denvi po co te nerwy?
Zacytowałem wypowiedź innej osoby która po pewnym czsie bytności z aparatem zauważa pewne fakty. Ja zauważyłem podobne cechy w innych modelach.
Nikt nie ma nikomu za złe, że aparat ma 5 MP ale jeżeli marketing mami klienta 10 MP nie dodając ze to po interpolacji to jest oszustwo bo jak inaczej to nazwać?
Swego czasu Fuji sprzedawało moedle S7000 na pudełku było napisane 6MP i 12 MP interpolated. Kupujący wiedział co kupuje.
Obecnie napisaliby dla tego modelu 12 MP - czujesz blues'a?

Idąc dalej skoro matryca Fuji ma mniejszą rozdzielczość to co to za sztuka uzyskać lepszy DR i niższy szum? Żadna bo nie trzeba do tego żadnejj cudownej technologii. Gdyby Sony zrobiło teraz matrycę 5 MP to jaki by był efekt?
Nie wnikajmy też komu potrzebna jest wyższa rozdzielcczość komu nie.
Jedenemu wystarczy 1 MP innemu 30 MP mało mamy wybór i dobrze, że tak jest.
MIałem aparaty 2 6 MP teraz mam 14 i z chęcia kiedyś kupię więcej bo widze tego korzyści.
Spójrzmy nawet na nasze pentaxowe podwórko taki K-5 16MP a deklasuje 6MPikselowe istyD* pod każdym względem - po co więc miałbym kupować aparat 6 MP?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Idąc dalej skoro matryca Fuji ma mniejszą rozdzielczość to co to za sztuka uzyskać lepszy DR i niższy szum? Żadna bo nie trzeba do tego żadnejj cudownej technologii. Gdyby Sony zrobiło teraz matrycę 5 MP to jaki by był efekt?

Uważasz, że matryce w X100 i X-Pro1 są "sztucznie" interpolowane (pytam jasno i proszę o jasną odpowiedź). Bo to, że w X10 to wiadomo było nawet od producenta. Natomiast pisząc matryca Fuji odnosisz się jak rozumiem do porównania z DPreview (model X-Pro1).

[ Dodano: 2012-05-09, 13:55 ]
Widzę, że nie doczekam się odpowiedzi....

Sprostuję ostatnią rzecz i nie będę z Tobą dyskutował.
By sprawa była jasna - nie jestem fanatykiem Fuji, tak się zdażyło, że uparłeś się na nich i piszesz trochę bzdur, które uważam warto sprostować. Niedługo zresztą wrzucę recenzję X100 i opiszę wg mnie jakie ma zalety i przede wszystkim wady. Tych ostatnich ma sporo i uważam, że ktoś gdyby miał kupić X100 warto by przemyślał to dobrze, czy warto wydać sporo pieniędzy czy nie.
Matryce w X100 i X-Pro1 nie są "pomopowane" do wyższych rozdzielczości. W związku z nową konstrukcją w X-Pro1 (zmodyfikowana matryca Bayerowska - w miarę losowy układ 6x6) pozbyto się filtra AA. Rozumiem, że wiesz jak taki filtr działa i co on powoduje (dla przypomnienia w skrócie - redukuje potencjalną morę kosztem obniżenia ostrości obrazu). Ma to swoje zalety w innym wymiarze - można łatwiej niż z normalnych matryc interpolować obraz wyżej. Pisaliście - po wrzuceniu przeze mnie kilku obrazów (pomimo tego, że wcześniej już i tak wydałeś werdykt) - że ciężko porównać np. z Neksem 7 bo to 24 mega kontra 16 mega i do tego różne obiektywy.
Otóż można porównać. Na tej stronie http://soundimageplus.blo...ed-samples.html do porówania wykorzystano Neksa 7 i X-Pro1 na wszystkich czułościach, przy wykorzystaniu tego samego obiektywu (Vojtek 35/1.4) Co z rozdzielczością ? Otóż nie mając filtra AA RAW z X-Pro1 został przekonwertowany (dość łatwo) na rozmiar neksa (interpolacja na 24 mega). Jak to wyszło - można sobie zobaczyć obrazki.
Jeżeli nadal uważasz, że (pomimo "interpolacji" z 16 na 24) widać wyraźną przewagę któregokolwiek sprzętu to gratuluję. Dzisiaj wrzucę sobie te sample na A3 i wydrukuję... (mogę Ci wysłać jak chcesz).
1. ISO 200

Pełny obraz (11 tysięcy pikseli szerokości)
http://farm6.staticflickr...89aaa1941_o.jpg

2. ISO6400

Pełny obraz
http://farm8.staticflickr...f722531a4_o.jpg

Warto zobaczyć, jak można "interpolować" obraz nie mając filtra AA z X-Pro1 -

Kolejny obraz "interpolowany" na rozdzielczość bliską D800 - przeszło 7 tysięcy pikseli szerokości:
http://farm6.staticflickr...8a7b449ab_o.jpg

Dla mnie jednak to już lekkie przegięcie - ale można na wydruku to sprawdzić.

Wszystkie prawa do zdjęć - (C) http://soundimageplus.blogspot.com - All rights reserved

Podsumowując - 16 mega w X-Pro1 (12 w X100) jest natywne - w przeciwieństwie do X10. Gdyby Fujifilm sztucznie pompowało obraz do 24 czy więcej megapikseli (a jak widać mogłoby spokojnie do 24) - rozumiem, że miałbyś rację. Ty jednak mieszasz X10 z X100/X-Pro1 wrzucając wszystko do jednego wora...


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach