jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Zresztą, ten aparat jest tak prosty w obsłudze, że żadna instrukcja właściwie nie jest do niego potrzebna.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mathis napisał/a:
Panowie, jak tam wasze akku? Ja jestem pozytywnie zaskoczony - 420 zdjęć i 10 min filmów + dużo zabawy w menu i w ogóle i jeszcze nic nie spadło :) W k10D już byłby koniec akku po samych zdjęciach :)
Ja już ze 3x ładowałem - dobrze, że od razu kupiłem zapas. Testowanie i kalibracja szkieł pochłania dużo kłapnięć migawki... Z tego co widzę, to przede wszystkim wreszcie jest normalna sygnalizacja stanu baterii - z czerwoną ikonką można jeszcze całkiem sporo zdjęć zrobić, zanim akumulator padnie ostatecznie. Oczywiście LV i video żre energię aż miło, ale trudno się dziwić... BTW, udało mi się wczoraj nawet zawiesić aparat, przy samowyzwalaczu/uniesieniu lustra i LV - pomogło dopiero wyciągniecie akumulatora.
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
jaad75, ja dopiero w sobotę będę miał czas poustawiać obiektywy jak trzeba, na razie wstępnie korekcja -3 ogólna i wydaje się że każdy obiektyw trafia w punkt :) Ale to tak na szybko :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mathis, porównanie z CDAF szybko pokazuje, czy jest faktycznie idealnie w punkt... Choć czasem idealnie w punkt, wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo potem np. zamiast ostrej gałki ocznej mamy ostre rzęsy... :-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
K-5 może być zailany zwykłymi bateriami AA.
Kilka dni temu nabyłem tzw. kit, w skład którego weszło body K-5, grip D-BG4 i drugi akumulatorek.
W komplecie z K-20 mam grip, w którym można tylko włożyć dedykowany akumulator (jeszcze jedną kartę i pilota).

Dlatego, po otwarciu pudełka z gripem, bardzo się zdziwiłem ujżawszy dwie szufladki - jedna dla akumulatorka a druga, w którą można włożyć sześć paluszków AA (oczywiście też baterie wielokrotnego ładowania).
W tej z aku jest także miejsce na zapasową kartę.

Tu nasunął mi się wniosek, że zapasowy akumulator może być zbędny - no i każdemu wedle potrzeb (jedni cenią sobie zasilanie bateryjkami, inni dedykowanym akumulatorem).

Myślę, że posiadacze K-7 + grip wiedzą o tym, nowym posiadaczom K-5 taka informacja może się przydać.
 
pipex  Dołączył: 21 Paź 2010
Ja dopadłew swojego wieczorem i akumulator starczył na niewiele zabawy. Przesiadka z a700 na k5 wymaga dużo cierpliwości, po to zupelnie inny aoarat. Narazie przyzwyczajam sie do gripa, który jest troche glębszy i inaczej leży. Fajnie macać po obudowie paluchami w poszukiwaniu przycisku, ktorego nie ma :) Do wielu rzeczy trzeba sie przyzwyczaić, najlepszym sposobem ponoc jest częste używanie... Potwierdze tylko, że wysokie ISO to jest to ! To rzężenie trochę denerwujące jest, trzeba bedzie poszukac jak to sie wyłącza... Ogólnie fajny sprzęcik, zobaczymy jak sprawdzi sie w boju :)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
espresso napisał/a:
na zestawie bateryjkowym (przy bateriach Energizer lithium) zrobiłem K7
Jak się sprawował K-7 (szczególnie chodzi mi o działanie AF) zasilany paluszkami?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Regulamin coś mówi o kolorowych postach ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
jaad75 napisał/a:
Wydaje mi się, że są nieco mniejsze, bo można precyzyjniej wybrać punkt ostrzenia
No fajnie by było, choć pewnie różnica niewielka jeśli w ogóle.. Jakoś nigdzie o tym nie piszą, a jest to jedna z ważniejszych kwestii.. 8-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Jak na moje oko to moze minimalnie mniejszy od srodkowego nawiasu na matowce. Czy nawias jest mniejszy czy wiekszy niz w poprzednich matowkach to nie wiem
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Hej mam jedną uwagę do pracy aparatu a dokładniej do akumulatora i informacji o jego stanie. Nawet w instrukcji piszą że czasami poziom naładowania może być absolutnie odległy od tego jak jest w rzeczywistości.
Okazuje się że kolejną zmienną jest obiektyw :). Póki nie wszystkie mają swoje zasilanie biorą prąd z body :). Niby proste ale okazało się że przy przełożeniu obiektywu z HSM na manual akumulator uzyskał żwawość i 50% :)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
co rozumiesz przez żwawość akumulatora ? 8-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
wanakamura napisał/a:
Okazuje się że kolejną zmienną jest obiektyw :). Póki nie wszystkie mają swoje zasilanie biorą prąd z body :)


Nie mam ani jednego, który ma swoje zasilanie i nie bierze prądu z body ;-)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
wanakamura napisał/a:
Niby proste ale okazało się że przy przełożeniu obiektywu z HSM na manual akumulator uzyskał żwawość i 50% :)

Jeżeli dobrze zrozumiałem to zmiana na manual wyszła na plus dla akumulatora?
Też to zauważyłem. HSM i OS zużywają bardzo dużo energii, tak pi razy drzwi robię o połowę mniej zdjęć na Sigmie 17-70 HSM OS niż na ciężkiej Sigmie 100-300 napędzanej śrubokrętem. Także to nie tylko domena nowego body ale każdego ze stykami SDM.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nowy firmaware już jest dostępny:
http://www.pentax.jp/engl...ital/k-5_s.html
Z 9 klatek w RAW seria powiększyła się do 24, a karta którą mam nie jest jakąś mega szybką... 8-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
jaad75 napisał/a:
Nowy firmaware już jest dostępny:

Jak kwestia pracy z lampą i tych słynnych prześwietleń?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie napisali ale często się nie chwalą tym co zmieniają.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
sculptor napisał/a:
Jak kwestia pracy z lampą i tych słynnych prześwietleń?
Jeszcze nie sprawdzałem, ale chyba za wcześnie na poprawki w tej kwestii - zresztą, jak wspomniałem mój aparat zaczął dogadywać się z lampą akceptowalnie... :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A jak działa nowy AF w k-5? Jak z jego celnością? Jak z szybkością?
Na tych filmikach z youtube wyglądał na demona szybkości, zwłaszcza AF-C.


Jeżeli wcześniej o tym było, proszę mnie oszczędzić
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek, było. Jest bardzo szybki, choć dużo zależy od szkła. Jest też dużo celniejszy niż do tej pory, za to "+" w SAFOX+ najwyraźniej nie działa.

[ Dodano: 2010-11-18, 03:37 ]
BTW, lampa najwyraźniej znowu oduczyła się współpracy - przynajmniej w trybie bezprzewodowym... :-P

[ Dodano: 2010-11-18, 04:02 ]
Wyglada na to, że głupieje na krótszych dystansach - tak jakby nie schodziła poniżej pewnego ustawienia energii błysku, mimo, że zapas do zejścia z pewnością jest.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach