Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Mam i ja :)
Kto mi zabrał klapniecie lustrem, no kto, teraz takie bzykniecie komara jest, w K-x to było coś. :lol:
Z przesiadki z K-x różnica jest bardzo odczuwalna.

Na plus: konfigurowalność, 2 kółka (do drugiego jeszcze się nie przyzwyczaiłem), lepsza matówka (daje radę ostrzyć na manualu, co mi średnio wychodziło w k-x, dopiero matówka z rastrem pomogła), szybkość i celność af, użyteczne wysokie iso oraz natywne iso 100, odrobinkę lżejszy, brak iluś tam programów tematycznych oraz blokada kółka wyboru trybu pracy (to jest super, w poprzedniku przeszkadzała mi łatwość przełączania).

Na minus: inna klawiszologia niż w k-x, mała różnica w ekranach (spodziewałem się większej 300k vs 900k pikseli, zobaczę jeszcze na słońcu), brak przewracania podglądu tak jak wyświetlane parametry.

Zauważyłem też brak działania manualnego flasha na drugą kurtynę (w k-x chyba też tak jest). :-/

W RAW-ach i na karcie 1GB zbliżam się do 36 zdjęć (prawie jak film).

"Będzie pan zadowolony" i jestem :mrgreen:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Artiip napisał/a:
odrobinkę lżejszy

Ośmielę się nie zgodzić. :-)
Za dpreview.com:
K-5 - 670g, z baterią 750g
K-x - 515g, z bateriami 580g
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
jaad75 napisał/a:
Benek, było. Jest bardzo szybki, choć dużo zależy od szkła. Jest też dużo celniejszy niż do tej pory, za to "+" w SAFOX+ najwyraźniej nie działa.

Chciałeś powiedzieć celniejszy w dziennym świetle w takim razie?
Zastanawiające jest to bardzo, zwłaszcza, że w K-7 chyba takich problemów nie było?
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Marek napisał/a:
K-5 - 670g, z baterią 750g
K-x - 515g, z bateriami 580g
:shock: . Nie wiem, może k-5 ma jakoś inaczej rozłożoną masę :), no i akumulatorki (AA) są chyba cięższe od zwykłej baterii. W domu sprawdzę i wrzucę je na wagę.
 
p_ttl
[Usunięty]
 

Toni  Dołączył: 08 Paź 2010
Katka jest cool :-D
Po wyjęciu z paczuszki wieczorkiem, na żywca z literką P kilka próbnych fotek.....Mioodziooo
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Toni napisał/a:
Katka jest cool :-D
Po wyjęciu z paczuszki wieczorkiem, na żywca z literką P kilka próbnych fotek.....Mioodziooo

Proszę jeśli możesz ciuteczkę czytelniej... bo nie rozumiem. Naprawdę. ;-)
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
to jak z tym + w SAFOXie u reszty? jest to problem globalny czy pojedyńczej sztuki?
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
Artiip napisał/a:
..., brak przewracania podglądu tak jak wyświetlane parametry.


Jeśli K-7 obraca zdjęcia w podglądzie to myślę że K-5 też to potrafi. Ustawienia w MENU -C się kłaniają.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
szpila napisał/a:
Jeśli K-7 obraca zdjęcia w podglądzie to myślę że K-5 też to potrafi. Ustawienia w MENU -C się kłaniają.

No właśnie nie potrafi (mój egzemplarz)... menu się obraca, zdjęcia nie (bez względu na zaznaczoną opcję)
 

dAb  Dołączył: 10 Lis 2010
jako, że w ciągu ostatnich dni przybyło sporo nowych użytkowników K-5 to może warto pokazać kolegom z pentaxforums.com, że w Polsce jest ich aktualnie najwięcej ;-)

link do wątku: "skąd jesteś właścicielu K5 ?" :
http://www.pentaxforums.c...o-you-live.html
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
mi tam trafia i w zarowym i w naturalnym. Z bliska (0,5 metra) i wiekszej odleglosci (3 metry ) tez trafia.
Problem mam z lampionem. Jak odbijam to czym wyzsze iso tym wieksza korekte musze zrobic na minus ( przy 3200 to -1.7). Na wprost to tak przeswietla na iso 100 ze nawet nie probowalem jakby bylo przy wyzszym iso bo chyba korekty by zabraklo :)
soft 1,01
Juz wiecej testow zadnych nie robie ;)
 

SzacH  Dołączył: 21 Cze 2010
ktoś już instalował nowy firmware ? ( do K5 oczywiście )
Instalacja bez problemu ? ;)

BTW: może od razu warto przerzucić do nowego wątku, co by nie zaśmiecac pierwszych wrażeń ;)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
A kto mi wytlumaczy jak zwiekszyli bufor w tym firmware? :mrgreen:
z 8-10 klatek do 20-24; zaimplementowali kompresje pamieci, czy co? :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
elgreen napisał/a:
A kto mi wytlumaczy jak zwiekszyli bufor w tym firmware?

Też mnie to zastanawia. Jeśli to kwestia firmware, to czekam na update do K-7. :evilsmile:
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
elgreen,
//int max = 10;
int max = 20;


Skoro dali rade to najwyrazniej ograniczenie nie lezalo w sprzecie. Moze "zapomnialo im sie" z kodu k-7.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
espresso napisał/a:
taki szybki test samochodu jadącego z predkoscią 40-50 km/h z obiektywem 100-300/4 Iigmy (bez HSM) radził sobie bez problemu do nadjeżdżającego i odjeżdżajacego pojazdu.

Ciekawy test. Mówisz o sytuacji gdy stoimy naprzeciwko samochodu czy może pod pewnym kątem?
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
JFK napisał/a:
elgreen,
//int max = 10;
int max = 20;


Skoro dali rade to najwyrazniej ograniczenie nie lezalo w sprzecie. Moze "zapomnialo im sie" z kodu k-7.

może trzeba wykomentować wszystkie linijki, które mają w nazwie "max" ;) hehehe
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
JFK napisał/a:
Skoro dali rade to najwyrazniej ograniczenie nie lezalo w sprzecie.
Mozna pogdybac, ze zrobili tak(tzn ukryli niektore funkcje) by miec ukrytego asa w rekawie w stosunku do D7000 Nikona (iso80, wieksza seria) i tak usprawiedliwic lekko wieksza cene. I teraz (firmware) wyciagaja te asy :mrgreen:
Jak wyciagnal z rekawa pelny manual przy filmowaniu, to ja sie tez ustawiam w kolejke :mrgreen:

 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Waga k-5 vs k-x.
Faktycznie k-5 jest cięższa ale nie wiele.
Otóż k-5 załadowana baterią, obiektywem 18-55WR i paskiem waży lekko ponad kilogram natomiast zestaw K-x z akumulatorkami (4xenloop), ten sam obiektyw i pasek to lekko poniżej 1kg, różnica to jakieś 100g.

Firmware 1.01 nie poprawia automatycznego przewracania podglądu :-/ .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach