Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Na nic ta pisanina jak nikt niczego nie rozumie albo nie chce zrozumieć/przyznać.

Może inaczej zrobiłem cropa porównawczego z 4 aparatów - formaty zrównane do 12 MP.

Które panowie mądralińscy z tych zdjeć pochodzi z technologi EXR HR , a które są z Bayera?


Które wg was ma najlepszą jakość licząc numerami 1-4 od lewej?





A tak w ogółe to dlaczego są różnice? Przecież wszystkie mają 12 MP he he.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Na nic ta pisanina jak nikt niczego nie rozumie albo nie chce zrozumieć/przyznać.

Tego się trzymajmy i zakończmy temat.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
Kfan napisał/a:
Na nic ta pisanina jak nikt niczego nie rozumie albo nie chce zrozumieć/przyznać.

Tego się trzymajmy i zakończmy temat.


A co mowę Ci odjęło czy innym chcesz zamknąć usta?

Dlaczego nie odpowiadasz na pytanie?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan napisał/a:
Zawaliłeś wątek cropami które po prostu można podlinkować jak ja to zrobiłem i do tego wybrałeś fragmenty kadru z różnym ustawieniem punktu AF - powiedz mi jak chcesz wydawać werdykt w miejscu gdzie AF był róznie ustawiony?

:-P :lol:
Możemy tak ciągnąć w nieskończoność, wykorzystując jedynie cytaty z mistrza

janek_wu napisał/a:
24Mpx zarejestruje więcej szczegółów niż 12Mpx

Ale nie będzie to 2x więcej szczegółów. Pytanie, czy warto? Dwa razy większy plik z niewiele większą ilością detali. Każdy ma prawo wybrać jak mu pasuje.

 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Kfan napisał/a:
Na nic ta pisanina jak nikt niczego nie rozumie albo nie chce zrozumieć/przyznać.

Ogarnij się, proszę.

Tak, najostrzejsze jest chyba 4, później 3, 2, 1. I co? I G*** bo i tak nie zrozumiałeś (albo tylko udajesz, że nie) żadnego z merytorycznych postów w tym temacie. Nikt cię nie próbował przekonać, że te zdjęcia z EXR maja super rozdzielczość a jedynie wyjaśnić, że nikt nikogo nie okłamuje marketingiem. Ale ty nie dopuszczasz możliwości, że nie ogarniasz o co w tym chodzi, nie potrafisz się ustosunkować do żadnego sensownego, technicznego argumentu i wyjaśnienia, potrafisz jedynie jak katarynka potarzać, że inne aparaty dają ostrzejszy obraz i Fuji kłamie.
Teraz to się już zdenerwowałem. Absolutny koniec z mojej strony rozmowy o technice z tobą.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Spróbuje ostatni raz, chociaż to bez sensu. Powoli i bez nerwów.
Matryca EXR ma 12Mp. (3000x4000), jednak ze względu na specyficzną konstrukcję (podwójne sensele) będzie dać mniej ostre detale niż bajerowska. Nikt tu nigdy nie twierdził inaczej.
Np. robisz zdjęcie listka na tle nieba. W EXR jest mniej więcej tak: BBGG. Natomiast w tradycyjnej matrycy sensele wyględają tak BG. Jeżeli granica między listkiem a niebem trafi się w Fuji pomiędzy dwoma czujnikami BB lub GG obraz będzie "rozciągnięty" w jedną albo druga stronę. To tak w maksymalnym uproszczeniu.
Powtórzę jeszcze raz, bajer jest ostrzejszy od eiksera (o tej samej ilości pikseli)Zadowolony?
Co nie zmienia faktu, że jeżeli chodzi o redukcję szumu czy dynamikę, bajer nie podskoczy.
Nie chce mi się już powtarzać... X10 to aparacik dla kogoś, kto jest świadomy faktu że, najlepsze rezultaty otrzyma w trybach EXR przy 6Mp. Czyli nie dla Ciebie.

Tiaaa... teraz pozostaje czekać na wyskok z zupełnie innej beczki. Typu:
"ponad 2tys a obiektywu nie można zmienić"

Litościiiii :roll: :evil:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Generic napisał/a:
Kfan napisał/a:
Na nic ta pisanina jak nikt niczego nie rozumie albo nie chce zrozumieć/przyznać.

Ogarnij się, proszę.

Tak, najostrzejsze jest chyba 4, później 3, 2, 1. I co? I G*** bo i tak nie zrozumiałeś (albo tylko udajesz, że nie) żadnego z merytorycznych postów w tym temacie.


I nawzajem mogę napisać dokładnie to samo.

Nie chodzi o najostrzejsze tylko ilość detali.
Możesz te bezdetaliczne wyostrzać w nieskkończoność i tak nie zobaczysz tego co widać na tym 4 - nota bene z kompaktu a oceniłeś je lepiej niż lustra!

Dobra zapomnijmy o EXR w ogóle bo ja pisałem o tym, że deklaracja producentów w kwestii MP a realny obraz ma sie nijak do rzeczywistości w kwestii osiągów.
Wspomnę tu wywód o silnikach i ich mocy a osiągach.
Z tych sampli tylko 1 jest EXR reszta Bayer i jak widać są ogromne różnice.

Może w uproszczeniu: jestem klientem kupującym aparat, nie znam się, nie interesuje mnie użyta technologia - chcę tylko wiedzieć ile detali uzyskam na zdjeciu z danego aparatu czy jak np tu na tym zestawieniu zobaczę na przykład te dachówki czy jakiś rozmaz - tylko tyle - niestety tak prostego parametru nikt nie poda.

[ Dodano: 2012-05-11, 13:10 ]
denvi napisał/a:
Nie chce mi się już powtarzać... X10 to aparacik dla kogoś, kto jest świadomy faktu że, najlepsze rezultaty otrzyma w trybach EXR przy 6Mp. Czyli nie dla Ciebie.


No chyba nie.
6MP w bardzo dobrej jakości (600dpi?) nadaje sie na odbitkę 18x24.
Tyle przynajmniej udawało mi się uzyskać z Pentaxa DS.
Można i z 6 MP wydrukować większy format ale wygląda to mniej więcej tak jak ne te nadmuchane sample - taki pseudo Renoir, którego można podziwiać jedynie z dalszej odległości.
Wtedy na pewno cieszy znakomity DR między jednym rozmazem a drugim ;-)
Nota bene czy K-5 to nie Bayer? Jaki ma DR?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
O RLY? Te zdjęcia są podstawą do wyrobienia sobie zdania o matrycy EXR i marketingu Fuji.

OK, wchodzę w to. Kfan, ja podam swoje typy, a w zamian chce pełnowymiarowe fotki z EXIFami.

Bo jak sądze po tak rzetelnym teście - na wszystkich zdjęciach ISO, godzina i dzień, temperatura, czas naświetlania, przyslona, obiektyw ten sam.

Edit, no i RAWy by się przydały.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomekkarol napisał/a:
Oa w zamian chce pełnowymiarowe fotki z EXIFami.
Bo jak sądze po tak rzetelnym teście - na wszystkich zdjęciach ISO, godzina i dzień, temperatura, czas naświetlania, przyslona, obiektyw ten sam.
Edit, no i RAWy by się przydały.

Myślę, że tylko osobiste i publiczne przekazanie plików przez kfana, rzecz jasna w zalakowanej kopercie, w obecności notariusza, a najlepiej trzech, w tym oczywiście jednego ze Szwajcarii, uniemożliwi zaistnienie jakichkolwiek nadużyć lub krętactw.

denvi napisał/a:
Tylko Ci przypomnę jakiej to erekcji zachwytu żeście z Benkiem zaznali po teście samsungowej 85 na Photozone. Podnieta znaczkiem "highly recommended" była (pewnie ciągle jest) przeogromna.

I co malutki, poczułeś błogie rozprężenie po publicznym użyciu słowa erekcja i podnieta przeogromna?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Benek, doceniam ironię - uśmiechnąłem się, a merytorycznie - ile masz do powiedzenia?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
tomekkarol, moja propozycja - zamiast dyskusji, która i tak się nie skończy (bo jest niczym fraktal Mandelbrota), proponuję wybrać pozycję nr 6:

Przyjąc wystarczy jedno: Panowie z powieści Cervantesa zawsze mają rację!
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
MacRayers, jednym słowem :-B .
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Benek, po prostu erupcja z erekcją mi się pomyliła :oops: , czy była w tym nutka celowej ironii czy fakt, to już sam wiesz najlepiej ;-)
P.S. mam nadzieję że, oczywistym jest że, Benek nie widział "malutkiego". :mrgreen:
Kfan napisał/a:
6MP w bardzo dobrej jakości (600dpi?) nadaje sie na odbitkę 18x24
Jeżeli Twoje oko mistrzu odróżni 300dpi od 600dpi to błagam, sansei ucz mnię! Skubane jastrzębie będą mi zazdrościć!!!

Nudzi mi się to jeszcze wrzucę z serii dermatologicznych-benko-podobnych:
Wywołany do tablicy przez Kfan`a ist*DS+FA35/2

Kropnięcie rozciągnięte do ok. 12Mp., bez wyostrzania, czyli mniej-więcej to samo co wyciąga NX200+30/2:

Dla porównania brzytwa od samsunga obecna tutaj:
http://pentax.org.pl/view...er=asc&start=20
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
denvi napisał/a:
Benek, po prostu erupcja z erekcją mi się pomyliła :oops: , czy była w tym nutka celowej ironii czy fakt, to już sam wiesz najlepiej ;-)

Chodzi o ironię na poziomie pryszczatego nastolatka, któremu wszystko się z jednym kojarzy?

Ponadto, jeśli chodzi o to dziecko na zdjęciu:
1. Nigdzie nie napisałem, że ostre zdjęcia może zrobić tylko zestaw NX200+NX30/2.
2. NX30/2 kosztował mnie 600 zł. Za ile można dzisiaj kupić 35/2? Za 2600 zł czy trochę więcej?
3. Ja pokazałem cropy 100% wywołane z RAWA, bez żadnego rozciągania i machinacji.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zakrito na zimu.

[ Dodano: 2012-05-12, 11:16 ]
Jak chłopaki wrócą, to posprzątają piaskownicę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach