WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
O to, to - dzięki Jaad :-)

Teraz poczekać jeszcze co powie na to Samsung. Do koncertu życzeń dodałbym bardziej radykalny design - skoro nie ma lustra i wizjer nie musi być w osi optycznej obiektywu, to chciałbym mieć wizjer elektroniczny w lewym górnym rogu (patrząc od tyłu), nawet kosztem wyświetlacza. Mogą sobie nawet odpuścić sanki dla lampy jeżeli zrobili by inny mechanizm podnoszenia wbudowanej (bez tego nawisu nad obiektywem ala lustrzanka) 8-)
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Są już japońskie ceny:

Prices in Japan
80,000 yen for body only
90,000 yen for one-lens kit (with 14-45)
125,00 yen for 2-lens kit

Production numbers
8,000 units for the 2-lens kit
6,000 units for the 1-lens kit
1,000 units for the body only (only available in black)

http://www.yodobashi.com/..../92751640.html

Dla porównania: w tym samym sklepie K200D kosztuje 73 900 jenów ,a K20D - 113 500...
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
a mnie ciekawi jak z migawka / spustem...
czy bedzie jakies opuznienie skoro nie ma mechaniki lustra? bo jesli tak to pupa..
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
griffin napisał/a:
czy bedzie jakies opuznienie skoro nie ma mechaniki lustra? bo jesli tak to pupa..

IMO będzie jak w dobrych kompaktach. AF z detekcją kontrastu jest chyba jednak wolniejszy od fazowego. Zapowiadają że będzie szybki, ale zobaczymy...
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Taki znów mały to on nie jest.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dada będziesz musiał sprzedać olka e400 :-P Widziałeś tego Panasonic G1 z 20/1.7 :mrgreen: Cuś pięknego - czekam co pokaże Olek :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nic z tego. :-P Lustro to lustro, nawet z małym wizjerem. Szkoda tylko, że w drugą stronę te szkła nie podejdą. Poza tym, nie wiem, czy zauważyłeś, że na forum teraz "trynd na FF" obowiązuje. :evilsmile:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dada napisał/a:
Taki znów mały to on nie jest.


Wg. mnie zdecydowanie za mały, żeby tak zaprojektować. To musi się strasznie niewygodnie trzymać. To powinno wyglądać jak Canon serii G lub Sigma DP1. Albo Leica jakaś. Wtedy wygodniej by się trzymało. A tak, jak zobaczyłem to w ręku to raczej wygląda jak model lustrzanki.
Czekam na odpowiedź Olympusa. Może nie zrobią równie idiotycznej obudowy.
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
ja mam oprócz mojego samsunga gx-1s właśniego panasonica fz5 to jest taki mniejszy brat słynnego już fz20 i zawsze go będę chwalił (jedyne co ma słabe to iso trzeba się trzymać iso 80 lub 100 ). Już 3 lata temu panasonic umiał robić aparaty. Jest w podobnym stylu co ta nowa lustrzanka że jest z plastiku tzn. że jest lekki, że ma grip to znaczy paradoksalnie jest wygodny w trzymaniu a mam duże łapska, na pewno ma dobry AF bo mój fz5 już nawet w testach dorównywał AF lustrzankom wtedy a jest szybki potwierdzam, wspaniały is mogę utrzymaywać czasy na poziomie 1/4 szkoda że mój nie ma teraz stabilizacji niech się canonowcy i nikonowcy kryją ze swoimi obiekcjami is to fakt. Kto nie miał cyfraka ten nie wie że on też ma swoje zalety.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Z tym aparacikiem pojawiają się nowe możliwości do fotografii otworkowej...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
xrog, jakie??? Myślisz o podglądzie LV??? Sądzę, że będzie za ciemno do takiego podglądu, szczególnie, że mniejsza matryca wymaga jeszcze mniejszych otworków.
 

azkal  Dołączył: 13 Lut 2008
i ciekawe czy ten aparacik, będzie można w ogóle włączyć bez zatkania dziury obiektywem... Ale w sumie jestem ciekawy wizjera tego g1.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
pawelek-79, matryca jest prawie na wierzchu, można będzie szeroki kąt łatwo uzyskać. Otworek musi być mały, ale to da się załatwić.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Szkoda że nie będzie wizjera optycznego jak w nowej leice d-lux 4 ;)

http://fotopolis.pl/index.php?n=7832
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
PrzemoWu napisał/a:
Szkoda że nie będzie wizjera optycznego jak w nowej leice d-lux 4 ;)


Moszesz zobie dokupić od Leici. Będzie w sanki pasować :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
raurfang napisał/a:
Na rynku są wyświetlacze LCOS...
Tak sięzapytam o tego LCoS-a. Szukam, szukam i znajduje tylko informacje o LCoS działającej na zasadzie takiej, jak DMD, czyli odbijające światło dla celów projekcyjnych. To jak jest zbudowany ten wyświetlacz że nie tylko sam świeci, ale jeszcze kolory piksel się zmieniają? :?:
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niestety łyżka dziegciu
Fotopolis napisał/a:
W tym miejscu musimy wspomnieć o pewnym niemiłym fakcie. Autofokus zadziała tylko w przypadku użycia szkieł obsługujących do tej pory tryb detekcji kontrastu. Lista tych obiektywów nie jest niestety zbyt długa:

* Panasonic Leica D Summilux 25mm F1.4 ASPH
* Panasonic Leica D Vario-Elmar 14-50mm F3.8-5.6 ASPH. Mega OIS
* Panasonic Leica D Vario-Elmar 14-150mm F3.5-5.6 ASPH. Mega OIS
* Olympus Zuiko 25 F2.8 "Pancake"
* Olympus Zuiko Digital ED 14-45mm F3.5-5.6
* Olympus Zuiko Digital ED 40-150mm F4-5.6

Ja poczekam co pokaże Olek, bo ten Panasek jest za duży, za mało płaski i nie nagrywa filmów - co czasem się przydaje.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Zaprezentowano nowy aparat, więcej na stronie: http://fotopolis.pl/index.php?n=7876
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ludzie obawiają się wizjera i AFu w nowych mikrusach.
A Fotopolis pisze:

Cytat
Pierwsza rzecz, którą trzeba zaliczyć do dużych plusów Panasonica G1 to szybki autofokus. Aparat ostrzy prawie tak szybko jak lustrzanki, przy czym jest bardzo skuteczny i gubi się tylko na jednolitych fakturach. Ale od tej wady nie są także wolne lustrzanki. Kolejnym plusem jest wizjer elektroniczny, który sprawuje się rewelacyjnie - nie tylko w specyfikacji. Tymi dwoma rozwiązaniami Panasonic wyznacza nowe standardy.


http://fotopolis.pl/index.php?n=7877

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach