thelazyone  Dołączył: 16 Lis 2010
demol napisał/a:
...bateria w pilocie sprawna...

jesteś pewny tej baterii ? w moim pilocie oryginalna bateria padła tak szybko że myślałem że pilot padł, zmieniłem baterię i problem znikł.
 

demol  Dołączył: 16 Sie 2011
bateria sprawdzana miernikiem, ma jakies 3,4V czyli tak jak powinna. Czy pilot jesr radiowy czy ir.. jak stwierdzić?:P ale celujac w aparat w telefonie [ne52] to nic się dioda nie zaświeca
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Napisz dokładnie nazwę i model to zerknę w specyfikację ;-)
 

demol  Dołączył: 16 Sie 2011
Photon remote control RC-4 for pentax, canon, nikon, konica/minolta and sony


takie cus: http://www.alibaba.com/pr...kon_Pentax.html
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
"The RC-4 infrared remote control"

Czyli IR.
Wydaje mi się, że jeśli dostałbyś go gratis to można z nim się przejść do jakiegoś magika. Ale kiedy kupiłeś go nowego płacąc za niego, to nie ma to najmniejszego sensu. Reklamuj śmiało. Używałeś pilota jak trzeba więc przypuszczam, że to wina samego pilota.
Jak Ci się chce, możesz popytać sąsiadów kto ma tv Sony albo całkiem przypadkiem pilot do Pentaxa :evilsmile: Wtedy na 100% wyeliminujesz winę puszki.
 

demol  Dołączył: 16 Sie 2011
nono, dzieki za pomoc, szkopuł w tym że dostałem w komplecie jak kupowałem k-r od pierwszego właściciela, mu działał, ale chyba nie mam ochoty dalej go meczyć, i poprosze o zwrot pieniędzy za pilota [nie pytaj ile dałem za niego:P]


a może ktoś polecić jakiś [tani] który na pewno działał z k-r?
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
To na Twoim miejscu, nie mając nic do stracenia pobawiłbym się z nim. Rozebrać, poszukać przerwy w obwodzie itp. Stracić nie stracisz a zyskać możesz ;-) Działający pilot, doświadczenie i kupę frajdy :mrgreen:
 

demol  Dołączył: 16 Sie 2011
teraz zauważyłem przy celowaniu pilota w aparat że mryga dioda, więc pilot chyba ok. jest ktoś w stanie dokładnie napisać co w aparacie ustawić i gdzie celować? wiem że w kilku trybach pilot nie działa, ale mam włączone Av, i z menu [strzałka w górę] wybrany pilot. co jeszcze trzeba ustawić? jakiś MF czy coś? Czy rawy tylko czy kto wie....
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
demol, a sprawdzałes inne przyciski ?
w aparacie ustawiasz tylko "tryb rejestracji" > zdalne sterowanie
i to wszystko
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
demol napisał/a:
co jeszcze trzeba ustawić?

Instrukcja obsługi opisuje problemy przy sterowaniu pilotem w sposób skondensowany na stronie 137.
 

demol  Dołączył: 16 Sie 2011
strona od 157... i dalej nic, muszę znaleźć kogoś z innym pilotem albo pilotem od sony.. ehh

[ Dodano: 2011-08-23, 21:24 ]
[nie mogłem edytować posta wyżej]

nie można wierzyć miernikom napięcia albo coś nie tak, miernik pokazywał baterie 3,4V a to jednak bateria była powodem niedziałającego pilota [przełożyłem z innego pilota sprawnego też i pilot zadziałał]

Dzięki za pomoc

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach