wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
szkoda absencji, ale nie nawidze dziadostwa i wciskania kitu ze wszystko jest OK, a poza tym ~16 hotow mnie wnerwia, gdyby bylo rażąco mniej to inna bajka
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
Jakim programem sprawdzacie ilosc hot pixeli ? Jeszcze swojego nie sprawdzilem pod tym wzgledem i nawet nie wiem czego sie spodziewac..
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli nie zauważasz ich na robionych zdjęciach to po co sobie głowę zawracać?
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
plwk napisał/a:
Jeśli nie zauważasz ich na robionych zdjęciach to po co sobie głowę zawracać?


No wlasnie,tez nad tym sie zastanawialem. Jendak musi byc jakas granica tolerancji po przekroczeniu ktorej aparat mozna uznac za awaryjny. Byla tu mowa o 16 i po tym aparat zostal odeslany do serwisu. Jesli jednak nawet 100 nie bedzie widac tzn. ze aparat nadal jest OK?
W monitorach LCD producenci daja gwarancje ze do 3 dead/hot pixeli jest OK a pozniej trzeba odsylac na gwarancje-jak to jest z aparatami ?
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
problem w tym ze zauwazam, bo sa w czesci centralnej i mnie to denerwuje

plwk gdyby nalozyc moje hoty na Twoj awatar to mialbys piekne piegi na nosie, czole i okularach
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
wintermute napisał/a:
problem w tym ze zauwazam, bo sa w czesci centralnej i mnie to denerwuje

Miałem kiedyś białego deadpixela w samym centrum matrycy mojej Minolty S414. Na szczęście na papierze rzadko kiedy było go widać, więc traktowałem go jako swego rodzaju marker mojego właśnie egzemplarza ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wintermute napisał/a:
gdyby nalozyc moje hoty na Twoj awatar to mialbys piekne piegi na nosie, czole i okularach

Czyli byłyby widoczne, odwrotnie do tego co pisałem.
 
alf  Dołączył: 07 Cze 2008
a ja też mam problem z odłażąca gumą po ok. 2 miesiącach. No i zdarzyła się raz sytuacja, że robił czarne zdjęcia. Ale na dziś odpukać nic się nie dziej poza tym.
 
Kasaj  Dołączył: 17 Paź 2007
Co tam hoty, to dopiero ciekawostka
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kasaj - a co to wlasciwie?
 
Kasaj  Dołączył: 17 Paź 2007
Jak to co ???
Fotka z K10D, prawda że ładna ??
Zastanawiam się tylko czy to problem z kartą czy matrycą??
Oryginalny pef ma 16-17 mega.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jak dla mnie na 65% walnieta karta...
 
Kasaj  Dołączył: 17 Paź 2007
chyba tak, gdyż podgląd jeszcze w puszce jest ok, znaczy się widać co sfociłem, nawet miniatura w CO4 jest ok, dopiero próba otworzenia powoduje te ciekawostki.
Problem się zaczął od momentu kasowania grupowego fotek z puszki.
Karta to SanDisk Extreme III 4GB:(, padła ??? .
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Najprościej włożyć inną kartę i sprawdzić. ;-) Jeśli ta robi takie numery to bym stracił do niej zaufanie (o ile da się prawidłowo sformatować).
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Sformatuj ją w aparacie.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
No i stalo sie... dopatrzylem sie jednego czerwonego hot piksela...
Jutro bede mapowal matryce ale nie wiem co to da.. zastanawiam sie czy reklamowac? qrde nie wiem , niby mi to nie przeszkadza wcale ale sama swiadomosc ze mam cos takiego mnie niepokoi. :-|
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
griffin napisał/a:
No i stalo sie... dopatrzylem sie jednego czerwonego hot piksela...


nie da się wycisnąć? :evilsmile:
Jak długo trzeba szukać jednego hota? Nigdy jakoś mi się nie chciało i nie wiem czy mam ;-)
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
przy 10 milionach trzeba miec bardzo mocne nerwy zeby jednego dziada znalezc :]
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
griffin, ciesz się, że masz. Inni nie mają i jest im przykro :-/
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Chyba gdzies u nas czytalem o problemie z portem USB w K10/K100 (albo moze jakims Samie). Wpadlem dzis na ciekawy watek na dpreview (okazuje sie ze ta czesc jest filipinsko wykonana):
LINK

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach