Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
No to zaraz, jak to już jest bo teraz mi się pozajączkowało drugi raz :shock:

Jeżeli mam obiektyw, opisany jako 50mm (używany w analogach), to jak to wygląda dla cyfry? Mam w końcu około 35mm, czy 75mm?

:-?

b.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bantu napisał/a:
75mm?


To.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
To kupując szeroki kąt dla analoga (powiedzmy coś koło 18mm) w praktyce mam o 1,5 raza węższy kadr niż w pleśniaku (czyli ok. 28mm)?

Czyli na szeroko, ale tak faktycznie szeroko, to tylko pleśniaki, hmm...

Dzięki za wyjaśnienia i pozdrawiam
b.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bantu napisał/a:
To kupując szeroki kąt dla analoga (powiedzmy coś koło 18mm) w praktyce mam o 1,5 raza węższy kadr niż w pleśniaku (czyli ok. 28mm)?


Te milimetry to wartosc bezwzgledna, zmienia sie praktyczny kat widzenia. Obiektyw 18mm na cyfrze ma KAT WIDZENIA podobny do 28mm na analogu.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wielkie dzięki alkos, właśnie o to mi chodziło, kąt widzenia, bo przecież ogniskowa nie ma prawa się zmienić.

Pozdrawiam
b.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Bantu, kup 28mm, co da Ci kat widzenia obiektywu 42mm. W poblizu tzw. naturalnej perspektywy, do streetu bedzie dobry.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Bantu, kup 28mm, co da Ci kat widzenia obiektywu 42mm. W poblizu tzw. naturalnej perspektywy, do streetu bedzie dobry.


Lepiej 24mm - np. Sigme o swietle 1.8 ...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Lepiej 24mm - np. Sigme o swietle 1.8 ...

No tak, ale to kosztuje troche. Nie wiadomo ile kasy Bantu ma na ten cel.

bo taka M-ka 28mm Pentaksa to jakies 200zl.

A ta sigma to pewnie blizej 1kpln. I bylaby przede wszystkim lepsza ze wzgledu na AF...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A ta sigma to pewnie blizej 1kpln. I bylaby przede wszystkim lepsza ze wzgledu na AF...


Nom. Ta starsza wersja - 24/2.8 tez niczego sobie, a mozna wyrwac ponizej 4ech stów...
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dzięki Panowie, teraz wiem na co mam odkładać :mrgreen:

Najchętniej kupiłbym coś z literką A, niekoniecznie musi być AF, chociaż nie zawadzi.
Zobaczymy co na aukcjach znajdę.

Dzięki rady, trzeba się za fotki zabrać :-D

Pozdrawiam i idę spać
b.
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
alkos napisał/a:
inpublic.com / magnumphotos i ogladac ogladac ogladac

Czy chodziło Ci o www.magnumphotos.com? Bo na inpublic.com jakoś magnumphoto znaleźć nie mogę :-( Dostaję w odpowiedzi jakieś magiczne linki, z których raczej żaden nie pasuje. :oops: HELP :!:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Litol napisał/a:
HELP


Tak, chodzilo mi o dwie oddzielne strony :-)
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
No to już wszystko jasne. A ja próbowałem znaleźć magnumphotos na inpublic.com :oops:
Dzięki alkos. :-B
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Litol - tez tak mialem, ale sobie wyguglalem. Za szybko sie zniechecilem do szukania na inpublic ;-)

Pozdrawiam
b.
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
Zrobiłem dokładnie tak samo, dlatego pytałem alkosa, czy to miało być www.magnumphotos.com
"Google naszym przyjacielem jest" :mrgreen: :-B
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wysłany: 2007-10-24, 08:09

Witam,

w koncu udalo mi sie odpalic cpg - mam juz galerie, w ktorej mozna ogladac moje zdjecia z prezentowanych w tym watku tematow. Zapraszam - CLICK

Pozdrawiam
b.

Edycja: 2007-11-30

Witam ponownie...

Po długim czasie leżakowania i nieobecności niestety na forum (wstyd się przyznać) zrobiłem małe wycieczki z aparatem.

Nad jezioro Viverone - trochę jesiennych klimatów / uwaga fotki spacerowe:

.27


Więcej tutaj: Lago Viverone/Biella

A później jeszcze odwiedziłem targ z aniolami, ale generalnie się rozczarowałem, bo co innego reklamy, a rzeczywistość swoje (więcej na blogu). Poznajcie Anioła:

.28


Efekty i ciąg dalszy można zobaczyć tutaj: Sordevolo - Mercatino degli Angeli

Edycja: 2008-06-05

Po długim czasie, ale w końcu :-)
Trochę prób portretowych.

.29


.30


.31


Więcej tutaj: click

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach