sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
michal5150 napisał/a:
A tu zamaskowane zdjęcia z testów praktycznych nowego K20D.

eee, to pokrętło czy jak to nazwać na górze po prawej stronie zdjęcia wygląda jak to w F100 ... w ogóle to "coś" wygląda jak F100 :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
IMHO to body k200d wygląda jak mix k100d i k10d. Jeśli to faktycznie są to prawdziwe zdjęcia to mamy kolejny raz odgrzewaną wariację korpusów *ist (D, DS, DL, DS2, DL2, K100d, K110D, jakieś samsungi, ile jeszcze można robić tą samą puszkę?)
Kurcze lewa strona korpusu jak w k10d, szkoda strasznie niewygodnie wyprofilowane przynajmniej w k10d jak dla mnie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sołtys napisał/a:
w ogóle to "coś" wygląda jak F100

bo to D200 :-D
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Żaba, przecież nie można zrobić puszki całkiem innej. To jest wszystko kontynuacja - jakieś udogodnienia, troszkę inny wyglad ale całość trzyma się razem, zminiane są flaczki ;P Ja isę tam nie dziwie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
sołtys napisał/a:
w ogóle to "coś" wygląda jak F100

bo to D200

noo, przecie mówie, że nikon :mrgreen:
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Chyba fake, zobaczcie jaki wysoki ma nr seryjny....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Zdjecia sa na 100% autentyczne

jacekh napisał/a:
Chyba fake

:roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ciekawe bo na tych zdjęciach wizjer wygląda jak w k10d a nie jak w k100d, choć może to tylko ujednolicona muszla oczna :mrgreen:
negocjatorek napisał/a:
Żaba, przecież nie można zrobić puszki całkiem innej.
owszem można ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Ciekawe bo na tych zdjęciach wizjer wygląda jak w k10d a nie jak w k100d, choć może to tylko ujednolicona muszla oczna

a kto i gdzie napisał, że K200D musi być bardziej podobny do K100D niż np. do K10D?

[ Dodano: 2007-12-29, 12:29 ]
Żaba napisał/a:
negocjatorek napisał/a:
Żaba, przecież nie można zrobić puszki całkiem innej.

owszem można

ja tam się nie znam, ale zdaje mnie się, że jednak łatwiej i taniej przestawić produkcję na coś podobnego niż na coś "innego"/"nowego" :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sołtys, nie tak do końca. Jak masz formę wtryskową to nie ważne czy korpus różni się odrobione czy bardzo forma i tak musi być nowa (upraszczam). Pewne elementy tak czy siak mogą pozostać wspólne. Podobieństwo podobieństwem, ale zawsze to miło jak pokazuje się coś nowego. Ja nie twierdzę że be i źle, po prostu wolałbym aby Pentax wypuścił coś zupełnie nowego. Skoro dało się z k10d to liczyłem że tak będzie dalej a tu jest jakaś hybryda *ista z k10d tak krok w przód i pół kroku w tył.
Podobam mi się polityka Nikona w tym względzie. Patrząc na aparat wiadomo od razu że to Nikon, a mimo to producent tworzy różne obudowy. Pentax wciąż ta samą. Stylistyka dość opatrzona, nie twierdzę że zła.

sołtys napisał/a:
a kto i gdzie napisał, że K200D musi być bardziej podobny do K100D niż np. do K10D?
nikt ale jak popatrzysz na kształt przełączników trybu AF i stabilizacji to żywcem przełożone z k100d. Poza tym jak to ma być entry level na co wskazuje tylko jedna gałka to w naturalny sposób raczej kojarzy mi się z k100d (super) niż z k10d. :-)
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Nie wiem czy może Pentax nie chciał wypuścić ściemy aby rozgrzać publikę (a tym samym nakręcić nas do spekulowania), ale moim zdaniem to prawdopodobne. Fotki wyglądają jak najzwyczajniej złożony K10 i K100 w jedną puszkę. Przecież mamy prawo się spodziewać, że K200 będzie następcą K100, a więc ma być jego ulepszoną wersją, a jak to uzyskać najprościej? Dodać więcej rozwiązań z K10 by odróżnić się przy okazji od K100 Super.
Osobiście po ludziach z Pentaxa spodziewam się więcej, dlatego na pewno lepiej by się postarali i może chcą w ten sposób mieć dodatkowy element zaskoczenia: tu podrzucają jakieś fotki, ludzie kombinują co się mogło zmienić, a tu bach! Pentax na premierze pokazuje coś, co przekraczało nasze oczekiwania.. przynajmniej taką mam nadzieję. Trzymam się więc tego, że ujęcie w scenerii to rendering, a pozostałe zdjęcia to retusz K10+K100. Chyba, że Pentax ma pod górkę z kasą i pakuje przełączniki, elementy korpusu ze starych puszek, które zostały im na magazynie ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mkdexter napisał/a:
Fotki wyglądają jak najzwyczajniej złożony K10 i K100 w jedną puszkę
Duzo mu brakuje do K10D. Raptem dołożyli dwa klawisze. Nie przesadzajcie.
mkdexter napisał/a:
Osobiście po ludziach z Pentaxa spodziewam się więcej, dlatego na pewno lepiej by się postarali
Moze rzucili coś, by mogli spokojnie popracować nad zupełną nowością. Rynek nie znosi pustki.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
zobaczymy, w styczniu dowiemy się wszystkiego, ja zacząłem zbierać kase jak tylko pojawiły sie pierwsze wzmianki :), pamiętam jak żona kupowała k100D, jeden z pierwszych jaki pojawił się w pstryku na niego trochę czekaliśmy aż się pojawi w Polsce, z K10D było już trochę lepiej, miejmy nadzieje że nowe modele pojawią się u nas znacznie szybciej
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
Moze rzucili coś, by mogli spokojnie popracować nad zupełną nowością. Rynek nie znosi pustki.
argawen, tylko że ostatnio wypuścili tak k100d super. Teraz to powinna być nowa konstrukcja.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Teraz to powinna być nowa konstrukcja.
W pewnym sensie jest. Bo co byś chciał dołożyć do entry level ? Wszystkie funkcje na zewnątrz ?. Może poprawili AF, AWB i zasilanie. tego nie wiemy. A to już by było dużo. Niby WB i pomiar przydałby się na wierzchu. Ale widocznie klienci i tak kupią, to co da im Pentax.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Ale K100 Super było bardziej marketingowym kaprysem by zpluralizować liczbę korpusów DSLR Pentaxa z dwóch.. do trzech ;-) Wdrożenie go nie było na tyle kosztowne bo zapożyczono rozwiązania z K10, które wcześniej zrobili. Myślę, że robią coś bardziej postępowego i jak argawen sądzę, że to po to, aby robić trochę szumu. A w tym czasie dokończyć pracę nad czymś znacznie bardziej zaawansowanym. Przynajmniej tego powinniśmy oczekiwać.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mkdexter napisał/a:
Ale K100 Super było bardziej marketingowym kaprysem by zpluralizować liczbę korpusów DSLR Pentaxa z dwóch.. do trzech ;-)
Chyba także, by słabszy korpus obsłużył SDM.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa czy np. 30D różni się tak baardzo od 20D? :roll: Nie wydaje mi się, aby wypuszczenie na rynek jakiegoś nowego produktu obyło się bez wielomiesięcznych badań rynku, podglądania konkurencji, projetkowania, znajomości własnych możliwości jak również przewidywania i planowania przyszłości firmy: krótko mówiąc było nieprzemyślane :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Nie wydaje mi się, aby wypuszczenie na rynek jakiegoś nowego produktu obyło się bez wielomiesięcznych badań rynku
Właśnie, rynek nie znosi pustki. Trzeba ciągle coś wypuszczać. nawet, gdyby było to tylko z poprawkami kosmetycznymi. Nic na to nie poradzimy.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Żaba napisał/a:

Podobam mi się polityka Nikona w tym względzie. Patrząc na aparat wiadomo od razu że to Nikon, a mimo to producent tworzy różne obudowy. Pentax wciąż ta samą. Stylistyka dość opatrzona, nie twierdzę że zła.


No, Nikon w tym względzie doszedł do perfekcji. W 3 modelach (D3, D300, D80) ma w innych miejscach dość istotne przyciski (WB, ISO, przycisk odtwarzania, wybór programu...)

Spójność Pentaxa nie jest taka zła, ale dizajnerski zastój niepokoi. Niby nowy model, a cały flesz "wycięty" i i nne elementy sterujące żywcem wycięte z poprzedniego - tego jeszcze nie było... Stąd pewnie biorą się podejrzenia o fake'owość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach