Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Podbiję wątek podsumowaniem zamieszczonym w grudniowym wydaniu DFV/2010 ( tym z testem K-urka") w którym to też wzięto pod lupę aparaty z funkcją HDR.
Z gromadki K-7, K-r, K-x ; Alfa 550; Alfa 55 ) "najlepsze rezultaty w teście laboratoryjnym funkcji HDR otrzymano aparatem Pentax K-x, pracującym w trybie HDR1 Standard. Udało się nim uzyskać rozpiętość tonalną w najlepszej jakości sięgającą prawie 9,8EV, średniej 11,4EV i całkowitej rozpiętości - 12EV"
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Blesso napisał/a:
rozpiętość tonalną w najlepszej jakości sięgającą prawie 9,8EV, średniej 11,4EV i całkowitej rozpiętości - 12EV

K-x górą :mrgreen:
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Wybaczcie że nie na temat ale zależy mi na czasie... Wpadł mi dzisiaj w ręce k-x i chciałem przetestować go z manualną 50-tką. Jak należy ustawić puszkę aby mogła w ogóle robić zdjęcia z manualami?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pan_kg, w menu ustawiasz by zezwalał na obslugę obiektywów z pierścieniem przyslon.
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
jorge.martinez napisał/a:
pan_kg, w menu ustawiasz by zezwalał na obslugę obiektywów z pierścieniem przyslon.


Dzięki ale nie widzę w menu takiej opcji - mogę prosić o łapatologiczną instrukcję.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Menu C, pozycja 22.
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Dzięki plwk
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Kolejna aktualizacja softu dla K-x (i dla K-7 tysz)

http://www.pentax.jp/engl...ital/k-x_s.html
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ciekawe czy coś zmienili oprócz wsparcia dla SDXC

i się będę zastanawiał czy jest sens ładować to FW
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeszcze nr softu wyświetla Ci na środku LCD :mrgreen:
 

Canella  Dołączyła: 29 Gru 2010
Kto ma Pentaxa K-x
Witam, czekam na opinie i fotki od właścicieli Pentaxa K-x :-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Bardzo dobry sprzęt. Nieco głośny, mało guzików, prosty w obsłudze, wypluwa ładny obrazek.
PS. Nie do końca rozumiem sens tego wątku. Mogę prosić o kilka słów wyjaśnienia?
A zdjęcia np. tutaj: http://www.pentaxphotogal...n=0&language=EN ;-)
 

Canella  Dołączyła: 29 Gru 2010
Niechże ktoś wrzuci jakieś zdjęcie portretowe zrobione kiksem, bo mnie coś trafi. Tyle pozytywnych opinii przeczytałam na temat Pentaxa, a gdy już dostałam moją wymarzoną lustrzankę na gwiazdkę, trochę się rozczarowałam.... :cry: :-(
To już mój Kodak z740 robił lepsze fotki.
Albo nie umiem robić zdjęć, albo aparat jest uszkodzony.
Mój brat ma Nikona D90 i ostrość zdjęć jest powalająca
A może ja za dużo wymagam?
Zaznaczam,że już trochę poczytałam na temat fotografii....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wrzuć jakieś zdjęcie, tylko koniecznie z exifem.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Canella napisał/a:
Mój brat ma Nikona D90 i ostrość zdjęć jest powalająca
to daj mu swój K-x i niech on Ci zrobi parę fotek, jak bedą do niczego to być może aparat jest uszkodzony, a jak będą OK to znaczy że z Ciebie ...... a nie fotograf :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Masz syndrom kompaktu. Musisz się nauczyć obsługi aparatu - sam za ciebie zdjęć nie zrobi. Przykłady zdjęć? Proszę bardzo:


 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zróbcie oboma takie samo zdjęcie na tych samych ustawieniach ale w RAWie a nie jotpegu. Wywołajcie to tym samym programem i dopiero wtedy będzie można coś powiedzieć.
 

Canella  Dołączyła: 29 Gru 2010
Enzo napisał/a:
Masz syndrom kompaktu. Musisz się nauczyć obsługi aparatu - sam za ciebie zdjęć nie zrobi


Chyba coś w tym jest.
Ale nie spocznę dopóki mi nie wyjdzie dobra fotka :mrgreen:
 

LysyRudy  Dołączył: 10 Sty 2010
Jako użytkownik k-xa moge napisać parę słów. Za pomocą tego aparatu można zrobić dobre zdjęcie portretowe z obiektywem kitowy (lepszy do portretu jest długi kit).
Głównie robię zdjęcia w raw, potem wyostrzam programem do obróbki. Do jpgów mam w aparacie podciągniętą ostrość, kolorki i kontrast bo też mi sie zdawało że zdjęcia są mało "żywe". Kupę lat fociłem kompaktem więc może dlatego tak mi się wydawało. Po tych kilku miesiącach mogę napisać jaki podstawowy błąd robiłem. Notorycznie ustawiałem iso 200 i przy złych warunkach oświetleniowych parametry zdjęcia były na granicy poruszenia. Bałem się wyższych wartości iso po obcowaniu z minoltą Z10. Podstawowa rada moja to zostawiać sobie dużą tolerancję na poruszenie zdjęcia i nie liczyć tak bardzo na stabilizację.
 

Canella  Dołączyła: 29 Gru 2010
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bardzo proszę trzymać się tematu.

Chciałam zauważyć, że trzymam się tematu i ten wątek był w dziale "Pierwsze kroki z Pentaksem". Któryś z moderatorów przeniósł go tutaj.


Jarek Dabrowski napisał/a:
a jeśli o miłosne, to stosowny wątek w HydeParku.


Interesują mnie tylko ROZTERKI TECHNICZNE :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach