kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
jak np śmieszne argumenty Kojuta o zysku na większej GO szkoda to juz prostować komentować,

Większa GO przy niedużej stracie jakości pomiędzy małym obrazkiem a aps-c jest dla mnie zaletą a nie wadą. Dla mnie minimalna głębia to 25cm- bez problemu do uzyskania na aps-c.
Mały obrazek nie zawsze jest lepszy od aps-c jak starasz się tutaj wmówić.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
kojut, znowu zaczynasz bezsensowna dyskusje, która do nieczego nie doprowadzi i na pewno nic nowego nie wniesie wbkwestii A7/A7r. Kfan i mrawi znowu się proszą o nasmiewsnie się z nich i ich wypowiedzi. Znowu bedzie musiał przyjść Benek i ich bronić. I po co to wszystko ?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ciekawe foty - te same szkła (dalmierze) na A7 i A7r:
- http://www.flickr.com/pho...57637688730425/ - A7
- http://www.flickr.com/pho...57637668801615/ - A7r

kojut, Michu - przestańcie karmić...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
cube007 napisał/a:
Ciekawe foty - te same szkła (dalmierze) na A7 i A7r:

Nie ma co- fajny sprzęcik ;-) Ale byłby jeszcze fajniejszy, gdyby Sony wypuściło nieduże obiektywy (naleśniki) w okolicach 20, 30, 40, 50 i 70mm. I nie musiałyby być szczególnie jasne- f2.8-4 spokojnie by starczyło przy w miarę użytecznym iso 12800. Taki zestaw szkiełek z A7 za €4000 byłby łakomym kąskiem.
cube007 napisał/a:
kojut, Michu - przestańcie karmić...

No dooobra ;-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
cube007 napisał/a:
Ciekawe foty - te same szkła (dalmierze) na A7 i A7r:
- http://www.flickr.com/pho...57637688730425/ - A7
- http://www.flickr.com/pho...57637668801615/ - A7r


Tylko mu coś nie na niektórych zdjęciach. Summicron 35 i Nokton 35 1.2 (na zdjęciu mark I, podpisane jako mark II) - widać, że nie trafione z ostrością totalnie... Może jakiś dupny adapter miał i zaufał oznaczeniu nieskończoności...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
kojut napisał/a:
Ale byłby jeszcze fajniejszy, gdyby Sony wypuściło nieduże obiektywy (naleśniki) w okolicach...
Pewnie za niedługo obudzi się Samyang i Sigma, więc szkieł powinno szybko przybywać. Oni trzymają rękę na pulsie i kiedy zwietrzą interes szybko zapełniają pustkę rynkową...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Benek napisał/a:
Pewnie za niedługo obudzi się Samyang i Sigma, więc szkieł powinno szybko przybywać

Nie pomnę źródła,ale jakiś czas temu czytałem wywiad z jakąś szyszką z Sigmy. Póki co, stwierdził- ta szyszka, że bezlusterkowców sprzedaje się zbyt mało. W dodatku kupujących zainteresowanych dokupieniem czegoś do kita jest tak niewielki promil, że nie warto inwestować mocniej w ten segment.
Ale teraz kiedy Sony sprzeda tak ze 12 milionów swojej "rewolucji" na kwartał i szefostwo Sigmy na pewno zmieni zdanie. :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ale jednak Sigma wypuściła szkła na NEX-a, pięć sztuk. Samyang też oferuje szkła z mocowanie NX, m4/3, i to wcale nie tak mało.

Inna rzecz jest taka - czy ktoś kto kupuje A7 zadowoli się kitem, tak samo jak właściciel najtańszego NEX-a, czy Pena? Wątpię.

 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Benek napisał/a:
Ale jednak Sigma wypuściła jednak szkła na NEX-a, pięć sztuk

Chyba 6, biorąc pod uwagę wersje kolorystyczne. :-D Jakoś specjalnie też nad nimi się nie rozczulali, tylko dokręcili bagnet do szkieł z kompaktów serii DP.
Benek napisał/a:
Samyang też oferuje szkła z mocowanie NX, m4/3, i to wcale nie tak mało.

Biorąc pod uwagę skąd wynikła powyższa wymiana zdań...
kojut napisał/a:
nieduże obiektywy (naleśniki) w okolicach 20, 30, 40, 50 i 70mm

...no to Ciamciangi pasują jak ulał :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
denvi napisał/a:
Biorąc pod uwagę skąd wynikła powyższa wymiana zdań...
No to po prostu nie bierz, nie widzę problemu.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Tylko rozmawiamy o zaletach i - mój boziu - wadach "dziękujemy ci rewolucjo". Nie ma się co emocjonować, A7 w kategorii CCC jeszcze długo nie będzie chodzić. :-P
Polecam bardziej trzeźwe spojrzenie na Soniaki (niż na Fotopolis):
http://www.dpreview.com/n...t&ref=title_0_7
Oprócz jakości obrazka z A7r jakiegoś większego powodu do "podziekowań" nie widzę.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
kojut napisał/a:
Ale byłby jeszcze fajniejszy, gdyby Sony wypuściło nieduże obiektywy (naleśniki) w okolicach 20, 30, 40, 50 i 70mm.
Ciii... od naleśników jest Pentax :-P

denvi napisał/a:
Chyba 6, biorąc pod uwagę wersje kolorystyczne. :-D Jakoś specjalnie też nad nimi się nie rozczulali, tylko dokręcili bagnet do szkieł z kompaktów serii DP.
Jedno szkło zrobili - nie ma (na razie) aparatu Sigmy z 60/2.8 ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
cube007, oj tam, 50 czy 60, ale makro, co za różnica?
Nie mniej podziwiam Twoją detaliczność. ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
denvi napisał/a:
Nie mniej podziwiam Twoją detaliczność. ;-)
:mrgreen: :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
denvi napisał/a:
Tylko rozmawiamy o zaletach i - mój boziu - wadach "dziękujemy ci rewolucjo". Nie ma się co emocjonować, A7 w kategorii CCC jeszcze długo nie będzie chodzić. :-P
Ależ ja się nie emocjonuję. Widzę tak zalety, jak i wady A7. Brak stabilizacji moim zdaniem jest kompletnie przemilczaną bardzo poważną wadą tego korpusu. Na mój brak emocji wpływa też fakt, że A7 sobie nie kupię, ani nawet nie zamierzam kupić. No chyba że będą go dodawać gratis do konsoli Playstation, to wtedy kupię, bo syn mi głowę soli od roku żeby mu konsolę kupić. :mrgreen:

Niemniej uważam, że to rewolucyjny aparat, przełomowy z różnych powodów. I chociażby dlatego może budzić pozytywne reakcje. U mnie budzi i nie zamierzam się z nimi kryć. Ponadto sądzę, że A7 będzie się sprzedawał dość dobrze jak na korpus z matrycą FF. Moim zdaniem może to być koń pociągowy, który jeśli nawet sam na siebie nie zarobi, to wystarczająco podniesie sprzedaż soniaków z matrycą APS-C. I tyle.

I na koniec - obca jest mi kibolska postawa, której przejawem jest wykpiwanie i dezawuowanie każdego sprzętu tylko dlatego, że nie ma nadruku Pentax.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
wuzet napisał/a:
kojut, znowu zaczynasz bezsensowna dyskusje, która do nieczego nie doprowadzi i na pewno nic nowego nie wniesie wbkwestii A7/A7r. Kfan i mrawi znowu się proszą o nasmiewsnie się z nich i ich wypowiedzi. Znowu bedzie musiał przyjść Benek i ich bronić. I po co to wszystko ?


Nie, to kojut się ośmiesza nie rozumiejąc pomimo kilkukrotnego powtarzania , że większą GO na FF względem APS_C uzyskuje się poprzez przymknięcie przysłony zaledwie o jedną działkę i nie rozumie tego że to co on "bez trudu uzyskuje na APS_C" na F1,4 to w przypadku FF uzyska na F2.
A może nie jest taki tępy i rozumie a tylko tak pisze żeby "rozbić marketing" dla APS-C?
Jeżeli tak to szkoda, że ten marketing ma tak kruche bo niezgodne z prawdą podstawy.
Liczb nie da się podważyć, pozostaje więc tylko pyskówka.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja sobie kupiłem Starta z f/3.5 i ogniskową 75mm i mam jeszcze większe rozmycie niż na FuFu :-P

Szanowni Panowie - wróćcie do tematu, proszę.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Aps-c to archaizm i nigdy nie uzyskasz takiego rozmycia jak na FF. Teraz wszyscy mają aps-c, czas na nowe.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jakie rozmycie uzyskasz za pomocą Gaussian blur!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tańsze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach