michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Kfan napisał/a:
jakże to wielkie by były i drogie no to patrzta na Sony 24-200/F2,8 dało się?

Taa, tylko że jest to szkło zaprojektowano do matrycy 1", o wymiarach 13,2×8,8 mm. Im mniejsza matryca tym łatwiej skonstruować jasne szkło. Poza tym zakres ogniskowych tego szła tak naprawdę to 8,8mm-73,3mm, a to co podałeś to przelicznik na klatkę 35mm.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
cube007, i to są wszystkie szkła jakie są do NEX-a ?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
wuzet napisał/a:
cube007, i to są wszystkie szkła jakie są do NEX-a ?
Jesli dobrze patrze, to z systemowych brakuje tylko E PZ 18-105mm F4 G OSS. Sigmy 19/30/60 tez raczej FF nie kryja.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dla mnie bez różnicy. Ten aparat mnie interesuje z innych powodów ....

chociażby takiego ;-)

http://www.sonyalpharumor...hart-adapter-2/
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.alternate.pl/h...6&tk=14&lk=6572
Tutaj na chwilę obecną chyba najtańsza oferta w Polsce. A7 za 6500 i A7r za 7800. Oczywiście mowa o samych korpusach.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
To nie jest A7R, tylko A7K, czyli "zwykły", ale z obiektywem (tyle, że nawet nie podano, z jakim dokładnie - trzeba się domyślać, a "zdjęcie może odbiegać od oryginału". :-/
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
michal5150 napisał/a:
Kfan napisał/a:
jakże to wielkie by były i drogie no to patrzta na Sony 24-200/F2,8 dało się?

Taa, tylko że jest to szkło zaprojektowano do matrycy 1", o wymiarach 13,2×8,8 mm. Im mniejsza matryca tym łatwiej skonstruować jasne szkło. Poza tym zakres ogniskowych tego szła tak naprawdę to 8,8mm-73,3mm, a to co podałeś to przelicznik na klatkę 35mm.


A czy Nikon 1 ma większą matrycę?
O ile wiem ma identyczną jak Sony RX10 czyli 1".
Kupisz do tego Nikona taki zoom? Nie.

[ Dodano: 2013-11-29, 09:17 ]
cube007 napisał/a:
Kfan napisał/a:
jakże to wielkie by były i drogie no to patrzta na Sony 24-200/F2,8 dało się?
Jasne - RX10 to przecież lekki (jedyne 815g), tani (tylko 4990zł) i jak widać - zgrabny - kompakcik :mrgreen:


Biorąc pod uwage wielkość matrycy 1" i parametry szkła to owszem
Gdyby do Nikona 1 były takie zoomy to ta wielkość jest dla mnie akceptowalna.
Zawsze to mniejsze niż 2 szkął 24-70+70-200 a przepinać nie trzeba co jest kluczową zaletą.
Bezlusterkowiec może być duży z takim zoomem i maleńki z naleśnikiem wręcz kompakt jest więc wybór i możliwość konfiguracji w zależności od potrzeb a tego nie oferują DSLR - niestety firma Nikon nie chce dać takiego wyboru jak pisałem podejrzewam tu sterowanie ofertą bezpieczna dla DSLR bo gdyby w systemie "Nikon one" taki wybór był to straciliby nieco w segmencie lustrzanek gdzie nie muszą wiele inwestować więc chcą to wykorzystać.

Dochodzimy do tego co już pisałem - aparaty z mała matrycą mają sens z jasną a czasem ultrajasną optyką.
Aparatu z dużą matrycą dają wiele już z ciemnymi szkłami.
Konfiguracja w stylu Nikon 1 i światło F5,6 jak dla mnie jest bez sensu natomiast F5,6 na A7 już nie boli.

[ Dodano: 2013-11-29, 09:25 ]
kojut napisał/a:
Kfan napisał/a:
A7 z 28-70 za 7 z hakiem to wcale nie jakiś kosmos cenowy w porównaniu do APS_C od Fuji

I uszło powietrze... K-50 (nie fuji, ale wciąż małe aps-c) z S17-50/2.8 można dostać poniżej 4000zł. Jakoś tej taniości uzyskania małej GO po stronie małego nie widać.


To sobie kup. Mnie luszczanki nie interesują zwłaszcza APS-C i mniejsze.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
puch24 napisał/a:
To nie jest A7R, tylko A7K, czyli "zwykły", ale z obiektywem (tyle, że nawet nie podano, z jakim dokładnie - trzeba się domyślać, a "zdjęcie może odbiegać od oryginału". :-/
Jest podany w danych technicznych - SEL 28-70mm F3.5-5.6
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
puch24 napisał/a:
To nie jest A7R, tylko A7K, czyli "zwykły", ale z obiektywem (tyle, że nawet nie podano, z jakim dokładnie - trzeba się domyślać, a "zdjęcie może odbiegać od oryginału". :-/
To prawda. Moje niedopatrzenie.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
wuzet napisał/a:
Dla mnie bez różnicy. Ten aparat mnie interesuje z innych powodów ....

chociażby takiego ;-)

http://www.sonyalpharumor...hart-adapter-2/


Całkiem sensownie to działa nawet, pytanie tylko ile tych obiektywów wyszło;) niemniej ciekawy pomysł. Pytanie też jak to będzie wpływało na żywotność tego aparatu na pojedynczej baterii. Już obecnie jest słaba a ten adapter chyba jest dość prądożerny.

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Benek napisał/a:
A7 za 6500

I to cena za nowość? Coraz ciekawiej te Sony wygląda. Teraz pójdą w górę stare, analogowe szkła Minolty. :-P
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
To sobie kup. Mnie luszczanki nie interesują zwłaszcza APS-C i mniejsze.

Kupiłem kilka miesięcy temu :-P Mnie akurat lustrzanki interesują na równi z bezlustrami. No i gdzie ta taniość uzyskania małej głębi?

W końcu jest! Pojawił się w lokalnym sklepie w całkiem fajnej cenie (€1900 z armatą ILCE-7K). Łykend mam wolny, to jadę jutro oglądać z nadzieją, że się nie skuszę.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
pawelek-79 napisał/a:
Benek napisał/a:
A7 za 6500

I to cena za nowość? Coraz ciekawiej te Sony wygląda. Teraz pójdą w górę stare, analogowe szkła Minolty. :-P


Dobre analogowe szkła chyba wszystkich systemów staną się bardziej poszukiwane, przecież te z bagnetu K też się da...może jeszcze nie teraz ale za jakiś czas...

[ Dodano: 2013-12-02, 09:49 ]
kojut napisał/a:
Kfan napisał/a:
To sobie kup. Mnie luszczanki nie interesują zwłaszcza APS-C i mniejsze.

Kupiłem kilka miesięcy temu :-P Mnie akurat lustrzanki interesują na równi z bezlustrami. .


A jak tak to spoko :-)
kojut napisał/a:

No i gdzie ta taniość uzyskania małej głębi?


Pomyślisz poszukasz to znajdziesz...

kojut napisał/a:

W końcu jest! Pojawił się w lokalnym sklepie w całkiem fajnej cenie (€1900 z armatą ILCE-7K). Łykend mam wolny, to jadę jutro oglądać z nadzieją, że się nie skuszę.


A szkoda, że nie wiedziałem ale mam nadzieję, ze wpadłeś na pomysł zabrania K50 i zrobienia porównawczego shota?
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
W Fotojokerach się pojawiły A7 i A7 w zestawie z 28-70 mm f3.5-f5.6 (7777 i 8888 pln o_0), można pomacać :)

Pierwsze wrażenie - strasznie lekkie toto ze szkłem 28-70 się wydaje (w porównaniu do mojego kilogramowego zestawu codziennego :P), ergonomia całkiem przyzwoita, materiały i wykonanie również. AF w warunkach sklepowych nie był może błyskawiczny, ale raczej wystarczający. Wizjer - w porównaniu do poprzednich soniaków wygląda całkiem fajnie, smuży bardzo delikatnie przy szybkich ruchach, odświeżanie też nie było męczące (warunki ok. f3.5 / 1/40 s / iso 640).
W sumie zapomniałem sprawdzić jak czas od włączenia do zrobienia zdjęcia wygląda.

W piątek rano przejdę się chyba z adapterami, swoimi szkłami i kartą pamięci, żeby samemu się przekonać jak toto współpracuje :P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ktoś już kupił ?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To FA20 wygląda całkiem dobrze. Jak oglądałem sample z szerokich szkieł z mocowania M, to na takich Voightlanderach 15 czy 21 , pojawiała się taka filólerowa poświata na brzegach . Tutaj tego nie widzę. Przynajmniej na telefonie ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Bardzo ładnie wygląda A7 z manualami jak np Konica Hexagon itp.

A fotka z FA31/F1,8 bardzo plastyczna.
Co do zakupu to ja planuję nabycie A7 wiosną.
W tym momencie mogą wyjść jakieś babole więc tylko realna potrzeba może przyspieszyć moją decyzję.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Miłośnicy zoomów mogą już składać zamówienia na SEL70-200 - 1490EURO/6350zł
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Efetky przypięcia różnych pleśniaków do a7 / a7R
http://www.dpreview.com/a...the-sony-a7-a7r

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach