tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Tak na szybko mogę powiedzieć, że po kalibracji jest na pewno lepiej, ale na szerokim końcu nadal da się zauważyć lekki BF.
Przy mikroregulacji AF +3, efekt wydaje mi się najlepszy, mając na uwadze cały zakres ogniskowych, na razie tak zostawiam i zobaczę jak to się sprawdzi w plenerze.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
aha, dzieki za informacje, ja jutro swoj wysylam a wiec zobaczymy co wyjdzie :roll:
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
A jest w ogóle ktoś na forum, kto nie miał problemów z tą Sigmą ? Dzisiaj odwiedził mnie kolega, który właśnie sprzedał wszystkie swoje Sigmy (a miał ich kilka) i stwierdził - cytuję: "więcej tego badziewia nie kupię".
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Ja mam sigmę 17-50 i uważam, że jest świetna; ostra od 17 do 50 (zdecydowanie lepsza od tamronowego odpowiednika, których miałem bodajże 3 egzemplarze), aberacje znikome, dobra praca pod światło, świetne kolorki a'la pentax, fajne bokeh (zdecydowanie lepsze od tamronowego odpowiednika), nie miałem problemów ;-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
mdfan napisał/a:
A jest w ogóle ktoś na forum, kto nie miał problemów z tą Sigmą ? Dzisiaj odwiedził mnie kolega, który właśnie sprzedał wszystkie swoje Sigmy (a miał ich kilka) i stwierdził - cytuję: "więcej tego badziewia nie kupię".


A ja jestem zadowolony, mam kilka w tym 17-50.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
No to znaczy, że może nie jest tak tragicznie ;-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
bilko napisał/a:
Ja mam sigmę 17-50 i uważam, że jest świetna; ostra od 17 do 50 (zdecydowanie lepsza od tamronowego odpowiednika, których miałem bodajże 3 egzemplarze), aberacje znikome, dobra praca pod światło, świetne kolorki a'la pentax, fajne bokeh (zdecydowanie lepsze od tamronowego odpowiednika), nie miałem problemów ;-)

Bo to fajne szkiełko ale te patałachy z serwisu nie potrafią ich kalibrować.
Miałem kilka szkieł Pentaxa i Sigmy i nigdy nie miałem takich problemów. S10-20mm jest dziwna bo albo zdjęcie b.mnie odpowiada albo jest do D*** z powodu kontrastu/koloru ale generalnie je lubię. Miałem S17-70mm która była dobra w zakresie 17-50mm a na 70mm przecietna i dlatego ją sprzedałem - trafiała AF za każdym razem.
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
ja tam nie wiem o czym wy tutaj dyskutujecie mam 17-50 + 70- 200 obie działaja bez zarzutu

ale ja tam tylko spust przyciskam :-P
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Ja tez mam od około roku i szkło jest świetne. Kolory i bokeh to rzecz gustu ale ostrość i działanie AF to rzecz obiektywna i z tym jest świetnie. Nie jest to jakość wykonania jak w S24-70 hsm ale po dłuższym użytkowaniu nie żałuje wymiany.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
espresso napisał/a:
zdaje się że wpadłeś pomiędzy "wrony i kraczesz tak jak one..."

nie wiem o co Ci się rozchodzi, wątku specjalnie nie analizowałem, odpowiedziałem tylko na pytanie kolegi mdfan,
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
espresso napisał/a:
bilko napisał/a:
dobra praca pod światło
może i dobra, mnie nie zachwyca. Ale na pewno gorsza niż w Tamronie. Tak się składa ze mam oba. Są to bardzo, bardzo porównywalne obiektywy. Główna przewagą Sigmy jest HSM

I ja się z tym zgadzam. Mam T i S 17-50. Przy porównywaniu tych samych kadrów nie byłem w stanie dostrzec różnic w ostrości .O ile oczywiście AF trafił.. Pod światło Tamron lepszy. Szybkość autofocusa identyczna z tym że ten w Sigmie, jak wiadomo cichy.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
Moja Sigma wróciła z serwisu po niecałym tygodniu. Po kalibracji jest lepiej, chociaż co dziwne, mam wrażenie że lepiej/pewniej ostrzy z K-7 niż z K-5, która towarzyszyła Sigmie w podróży do serwisu ;-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
matis napisał/a:
Moja Sigma wróciła z serwisu po niecałym tygodniu. Po kalibracji jest lepiej, chociaż co dziwne, mam wrażenie że lepiej/pewniej ostrzy z K-7 niż z K-5, która towarzyszyła Sigmie w podróży do serwisu ;-)

Widocznie w serwisie też mają K-7 :mrgreen:
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
Kolejny zonk z tym szkłem... na wewnętrznych soczewkach pojawiły się dwie plamki :-? pewnie jesienią pośle go znowu do serwisu :roll:
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
z tego co czytalem na zagranicznych forach, co nie dziwi w przypadku zoomow, ale ten model ma szczegolna przypadlosc do zasysania
 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
matis napisał/a:
Kolejny zonk z tym szkłem... na wewnętrznych soczewkach pojawiły się dwie plamki :-? pewnie jesienią pośle go znowu do serwisu :roll:
W sensie kurzy, przebarwienie jakiegoś pochodzenia czy "odprysk"?
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
hmm... dwie takie plamki jakby ktoś... napluł :shock: wygląda jakby były za ta pierwsza soczewką, ale dzisiaj sie przyjrzałem i wydaje mi się że zmieniły odcień
 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
matis napisał/a:
hmm... dwie takie plamki jakby ktoś... napluł :shock: wygląda jakby były za ta pierwsza soczewką, ale dzisiaj sie przyjrzałem i wydaje mi się że zmieniły odcień
Kiedyś miałem taką srebrną plamkę na przedniej i tylnej soczewce, przejechałem bibułką do optyki i nic, opieprzyłem brata, że odprysk zrobił, a to wystarczyło nieco mocniej (ale z wyczuciem) potrzeć i zeszło... :mrgreen:

Do pewnych rozmiarów nie ma co się martwić odpryskami, bo różnic na zdjęciach i tak nie ma... mnie to cieszy bo często z tego powodu ceny mocno lecą w dół. :D
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
igorrro napisał/a:
z tego co czytalem na zagranicznych forach, co nie dziwi w przypadku zoomow, ale ten model ma szczegolna przypadlosc do zasysania

Stara 18-50/2,8 Macro mimo, że wyraźnie lepiej wykonana też tak miała - kupiłem używaną z kilkoma paprochami i kilka jej przybyło. Na plus, że najwyraźniej mechanizm IF dobrze blokował ruch powietrza do tyłu bo na matrycy nic nie zauważyłem :-)
 

m@cias  Dołączył: 29 Paź 2007
Witam, przymierzam się do tego obiektywu, mam pytanie czy Sigma 17-50mm F/2.8 EX DC HSM ma wbudowany system stabilizacji dla systemu Pentax ? w jednym ze sklepów czytam "Uwaga, obiektyw bez stabilizacji optycznej dla systemu Pentax i Sony"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach