piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Wczoraj pogodę zapowiadał Jacek Skiba (dzisiaj zresztą też będzie) i od rana siąpi, a przed chwilą "biło żabami". Jak widzę tego prezentera w telewizji to nawet nie muszę oglądać do końca prognozy pogody - z żelazną prawidłowością będzie lało ;-)
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Pierwszy krok do zdominowania jednej z nisz internetowego świata przez pentaxiarzy poczyniony:
http://mybrute.com/team/7092

i http://r3nko.mybrute.com jeśli ktoś chciałby się pobawić ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ile warty jest teraz Nikon F80 w dobrym stanie - tak żeby nie przepłacić? Nie znam zbyt dobrze systemu Nikna ale jak się ma jakość wykonania tego modelu w porównaniu do np. Z-1? Czy trapią go jakieś charakterystyczne dolegliwości, awarie (jak np. słynne kółko zębate w niektórych modelach serii MZ Pentaksa)?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Pewnie setki razy było, cytat z forum nikona:

Cytat
Nikon nie ma żadnych zalet.
To są aparaty dla twardzieli, którzy lubią walczyć z przeciwnościami losu. Szumi na wysokich ISO? To fotografuję na niskich. Jest problem z szerokim kątem bo nie ma pełnej klatki? To fotografuję wąskim. Rozdzielczość za mała? To składam kilka ujęć do kupy. Kolory wychodzą do d....? To poprawiam je przy wywoływaniu NEF-ów.

To jest hardkorowy sprzęt dla ludzi żyjących na krawędzi, kąpiących się w przerębli, golących się tępą brzytwą, przepijających płonący spirytus gorzałą, palących diesle bez filtra - jednym słowem dla takich, którzy nie pier....ą się w tańcu.


:-D
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Jakiś zaplątany Pentaxiarz, tylko popełnił błąd w nazwie firmy z rozpędu. :-P
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
Wracam sobie z pracy zaglądam do skrzynki pocztowej, a tam rachunek za telefon (zresztą nie tylko mój, również i zakładu optycznego, który mieści się w kamienicy w której mieszkam). Koperta taka jak zawsze, tylko zamiast stempla Poczty Polskiej blaszka In post :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
trzeba wspierać przemysł ciężki (walcownie stali) w kryzysie :-P
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
piotrecius napisał/a:
Czy trapią go jakieś charakterystyczne dolegliwości, awarie


z tym pytaniem zwróć się do Alkosa
On obecnie robi na F80 i z tego co wiem jest wielce zadowolony
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Wiem ale zgodnie z życzeniem nie chciałem technicznych pytań słać na PW :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Ile warty jest teraz Nikon F80 w dobrym stanie - tak żeby nie przepłacić?


50e.

piotrecius napisał/a:
Nie znam zbyt dobrze systemu Nikna ale jak się ma jakość wykonania tego modelu w porównaniu do np. Z-1?


Z1 to mozna porównać z F90X, F80 to raczej klasa wykonania MZ-5/6.

piotrecius napisał/a:
Czy trapią go jakieś charakterystyczne dolegliwości, awarie (jak np. słynne kółko zębate w niektórych modelach serii MZ Pentaksa)?


Niektórym pada elektronika po dluzszym czasie. Jesli zobaczysz ERR na wyswietlaczu podczas robienia zdjęcia, aparat jest na śmieci. Jesli podczas podgladu GO, po prostu go nie uzywaj i powinno byc dobrze ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Wypalacz Rafał napisał/a:
Koperta taka jak zawsze, tylko zamiast stempla Poczty Polskiej blaszka In post
O, ja tak mam już od dawna. Z rok chyba. Jeszcze przez jakiś czas zamiast blaszki była saszetka z logo tpsa wypełniona piaskiem. Ale nie wiem, przez kogo wtedy posyłali.
opiszon napisał/a:
trzeba wspierać przemysł ciężki (walcownie stali) w kryzysie
No z tą stalą to bym nie przesadzał. Pierwsze, co robię, po wyjęciu rachunku, to zwinięcie blaszki w rulonik. (nerwowy z natury jestem, muszę coś robić rękami, więc jak mi to żelastwo wpadnie w ręce no to się nim bawię).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
alkos napisał/a:
po prostu go nie uzywaj i powinno byc dobrze ;-)
:-B :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
alkos, dzięki :-B :-) - dokładnie takiej informacji szukałem
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Zastanawiam się, czy ktoś nie będzie chciał sprzedać tanio ME-53 (czy jak tam się nazywa owo powiększające koromysło do wizjera) po wyjściu k7 ? :evilsmile:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Szybka piłka, jakie baterie paluszki trzeba kupić, żeby zasilały Kaema?
Pamiętam że zwykłe alkaliczne mi z k100d nie działały (o dziwo).
Moja jest w warszawie i jej się własnie aku. konczą.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Moja* chodzila na Panasonikach tych zlotych na czerwonych nie probowalem tansze chyba sa .

*kasetka
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Dawno temu jak miałem małpkę premier czy cóś tam, a chciałem alternatywnie zasilić to chyba tylko energizery te od króliczków dawały radę, z pentaxem nie próbowałem.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
U mnie z kasetką działały zwykłe Duracell alkaliczne (nawet nie te power czy coś). 1,50-2,00 zł sztuka.
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
A jak długo pociągnęła wam Kasetka na takich Duracellach tańszych? Bo chętnie bym znalazł tańszą alternatywę dla świetnych Energizerów Lithium (kilkaset zdjęć moim k200d, ale 4 sztuki to 25-30 zł) jako opcji wyjazdowej.

Oczywiście mam też akumulatorki. Chodzi o sytuacje, gdy nie ma możliwości naładowania.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Pierona! me-53 pasuje do k7 :evil:
Szybkie, zboczone (z tematu) pyatanie: jeśli montuję pod pentaksa obiektyw M39 z dalmierzowego Fieda, to po prostu jasność i inne parametry tego szkła wyglądają tak, jakby było umocowane w "dedykownym" korpusie, ale na pierścieniu pośrednim o długości równej różnicy rejestrów?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach