alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PK napisał/a:
to po prostu jasność i inne parametry tego szkła wyglądają tak, jakby było umocowane w "dedykownym" korpusie, ale na pierścieniu pośrednim o długości równej różnicy rejestrów?


Ales zamotal :-P W zasadzie masz racje, ale pamietaj ze ogniskowa jest podawana dla nieskonczonosci, a tu do niej nie dobijesz. To samo ze "swiatlem" - bedzie nieco ciemniej.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Może by tak do Pierwsze kroki z Pentaksem ? :-P http://gawno.com/2009/05/78-photography-rules/
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dada, wrzuciłem to tam parę dni temu ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Może by tak do Pierwsze kroki z Pentaksem ?


Z co drugim sie nie zgadzam :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
alkos, marudzisz. Jakbyś zaczynał od podstaw to na pewno te cenne porady by Ci się przydały. :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Właśnie, trzeba znać podstawy żeby je świadomie i kreatywnie łamać ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Eldred, zwłaszcza regułę zdejmowania dekielka :-P
alkos, dzięki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
PK, eee tam, czepiasz się, po za tym: po pierwsze początkowo wrzuciłem ten "poradnik" do działu z kawałami, ale Matb przekonywał mnie żeby wrzucić to do działu dla początkujących no i wrzuciłem, po drugie mi się ciągle zdaża czasami zapomnieć zdjąć dekielka ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Powiedział bym nawet, że niektóre kwalifikują się jako anty-porady. Np ten o umieszczaniu postaci na baczność środku (nazywam takie zdjęcia "postawą na kołek w d..pie"). Akurat totalnych fotograficznych debili nie trzeba tego uczyć - sami tak robią. I to w ulepszonej wersji - najczęściej w samym środku kadru jest głowa modela.

Mówiąc poważniej - zdecydowanie zbyt "obuchem w łeb" te rady - bez słowa komentarza czy też uzasadnienia są dobre na dowciap, ale na samouczek niekoniecznie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Jakbyś zaczynał od podstaw to na pewno te cenne porady by Ci się przydały. :mrgreen:


Jakbym sie ich trzymal bylbym trzy razy nudniejszym pstrykaczem niz jestem.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No i to fotografowanie pod slonce. "Zasada", ktora pochodzi chyba jeszcze z czasow bialej optyki i trzyma sie zadziwiajaco dobrze wsrod tzw "swiadomych pstrykaczy". Przeciez zdjecia pod swiatlo, w kontrze, sa z automatu ciekawsze niz ze sloncem.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Eldred napisał/a:
PK, eee tam, czepiasz się

tylko dla zasady- jak na razie nie mam zbyt wielu planów czynienia zła ;-) - w sumie ciekawie zrobiny poradnik.
Eldred napisał/a:
po drugie mi się ciągle zdaża czasami zapomnieć zdjąć dekielka

Ostatnio fotografowałem pędraka- ustawiłem się ładnie do światła, wykadrowałem - trach (nawet niezła fotka)- NO card in camera. :-x
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Byłem dzisiaj u szklarza na Zaporoskiej. Kupiłem sobie nowe lustro. Jutro dokupię do niego szkło. :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kurde, a mnie czeka wizyta u blacharza :-( Jakiś koleś wjechał mi w tylne lewe drzwi, gdym sobie spokojnie ulicą jechał. Na szczęście obyło się bez nerwowych sytuacji, mam oświadczenie o jego winie itd. Ympf.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mimo wszystko najbezpieczniej wezwać policję (nawet jeśli straci się sporo czasu).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
widzieliście to: :?:
http://www.wykop.pl/link/...czy-reklama-tvn
aż normalnie czekam na powrót króla ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
opiszon napisał/a:
aż normalnie czekam na powrót króla

już nie musisz- król wrócił ;-) :-P
---------
robię kolejny OT od OT od OT(...):
Czy ktoś mógłby pokrótce wyjaśnić mi patofizjologię FrontFokusa/BackFokusa (FF/BF)?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
PK, focus I focus II

i diesel i benzyna :D

do wyboru

jak zajedziesz tyłem to masz back a jak garaż przodem to masz front FOCUS :mrgreen:
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Jak masz pecha to masz Ford Focus.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
ubeuszek, chyba gorzej trafić matiza? :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach