mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
mowi sie porachunki, a nie ch*** 8-)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Mam wrażenie że Sony Alfa nie są traktowane poważnie ,do tego stopnia że do głowy mi nie przyszło zainteresowac się któryms modelem ,a może to dobry sprzęt jednak ?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
folab napisał/a:
Mam wrażenie że Sony Alfa nie są traktowane poważnie

folab, a trzymałeś któryś w rękach (i nie mówię o najwyższym modelu)?
<edytowano> i masz odpowiedź dlaczego nie są traktowane poważnie- mnie ten plastik bardzo przypomina obiektyw exacta 35-70/ 3,5-4,7 MC macro (optycznie całkiem dobry...)

 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
PK, cech:)uje, abstrahu:)je, rachu:)je. Jak Ci bardzo zależy na ominięciu wykropkowania w wyrazach, które nie zaliczają się do wulgaryzmów to się da. Ale chyba nie ma sensu.

btw, taki bardzo stary kawał jest:
Kilku szachistów pokłóciło się - chodziło o to, że nie wiedzieli czy zwrot "szachu:)je" jest poprawny. Z problemem tym zwrócili się do prof Miodka. Pan Miodek dał następującą odpowiedź:
- Szanowni Panowie, oczywiście zwrot "szachu:)je" jest poprawny, ale czy nie lepiej powiedzieć "cisza panowie"?

*puf*

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jeden z moich ulubionych kawałów. Pointa zawsze wywołuje u mnie śmiech, choć go świetnie znam.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
j+, wcale mi nie zależy- po prostu zauważyłem obecność automatu i tyle, ch*** :-P jak to się omija?
Dobry dowcip... teraz muszę wytrzeć monitor.
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
mygosia napisał/a:
Aha!
Omijanie cenzury forumowej wulgaryzmow jest niemile widziane... Ona po to jest, aby byla.


No i wszystko fajnie, gdyby nie to że kiedyś ta cenzura uniemożliwiła mi podlinkowanie jednego filminu z Youtube. W adresie były (między innymi) litery C***...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
Pointa
Nie lepiej powiedzieć "punktu"? Po co kalkować z angielskiego?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Skoro tak bardzo chcecie takie słowa pisać, to piszcie chociaż abstrahuje. :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Właśnie przeczytałem o śmierci M. Jacksona. Ta informacja zrobiła na mnie wrażenie. Może jako człowiek był troche zdziwaczały,ale osiagnięcia muzyczne miał imponujące. Nawet nie byłem jego fanem,ale utwór "We are the world" i intecje, z jakimi powstał są warte pamięci i przypominania. Wielka szkoda, że stało sie to przed jego powrotem na scenę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
folab napisał/a:
Mam wrażenie że Sony Alfa nie są traktowane poważnie

Niedawno oglądałem alfę 200 która zapakowana do torby foto spadła ze stolika. Serwis stwierdził, że pękła płyta główna, na obudowie nie było oczywiście żadnych śladów uszkodzeń.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
PiotrR napisał/a:
Pointa

Nie lepiej powiedzieć "punktu"? Po co kalkować z angielskiego?


1. Nie kalkował, bo pointa jest w języku polskim dłużej niż obaj jesteśmy na świecie. Alternatywna, spolszczona pisownia to "puenta" (i tak też to czytamy).
2. Nie z angielskiego tylko z francuskiego.
3. Pointa/puenta chyba nie ma innego odpowiednika "czysto" polskiego. "Zakończenie" raczej nie oddaje całości znaczenia.
Poza tym masz absolutną rację. :-B

PS. Kalkując z angielskiego musiałbym na pisać, że punch-line mnie zawsze rozwala. To by była kalka. I z angielskiego.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
dsk napisał/a:
Skoro tak bardzo chcecie takie słowa pisać, to piszcie chociaż abstrahuje

ale wted nie wygląda już tak kontrowersyjnie ;-)

MarWoj, przykra wiadomość.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
PiotrR, myślę, że Jarek żartował ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Zdecydowanie żartował. To inteligentny człowiek jest. :-)
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
jaka jest teraz sensowna cena za SMC-M 28mm/f2.8 ?

kiedyś to szkło chodziło kolo 150zł, teraz na giełdzie we wrocku krzyczą po 300 :shock:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Podobna do M 50/1.7. Czyli nie płać więcej niż 200 zł.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
znowu mi smakuje ze az strach bierze jakbym mial wiecej pod ręka i zkim przykosztować

http://www.bdd.net/products/pl/lezajsk.jpg
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Po ile chodzą mju 1 (nie zoom)?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Siedzę, patrzę i za cholerę nie wiem skąd takie wysokie noty tego zdjęcia...
http://plfoto.com/924867/zdjecie.html#

Wiem, że na plfoto sporo gniotów, ale czy gość rzucił jakiś urok na oglądających? A może to ja się nie znam?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach