mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
szczypiorrr napisał/a:
a jeśli chodzi o jakość obrazowania nie ma sobie równych
Pomijając k-x :mrgreen:
[przepraszam, nie mogłem się powstrzymać] :-P
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mcgyver napisał/a:
[przepraszam, nie mogłem się powstrzymać]


Musisz z tym walczyć. Ja wlaczę i się powstrzymuję...




2.7EV
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mcgyver napisał/a:
Pomijając k-x :mrgreen:
[przepraszam, nie mogłem się powstrzymać] :-P

Weź przykład z Jacka S, jakoś daje radę. "Dynamika 2.7EV lepsza, ISO znacznie lepsze" i jedziemy do przodu... ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Widzę, że moja stopka wiecznie żywa...
:-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Widzę, że moja stopka wiecznie żywa...

...nie tylko stopka.
 
sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
hej,

chyba nie było:
pierwsze miejsce dla k7 :)

http://www.adorama.com/al...-2009-Winner-Is

pozdrawiam
Sinster
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sinster napisał/a:
chyba nie było:

Na pewno było ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
szczypiorrr napisał/a:
MacRayers napisał/a:
In terms of overall performance, it's a match for any of its rivals, and its image quality is second to none

W kategorii ogólnych osiągów, jest wzorem dla każdego ze swoich konkurentów, a jeśli chodzi o jakość obrazowania nie ma sobie równych.

Trochę przesadziłeś. :-) W kategorii ogólnych osiągów jest godnym przeciwnikiem dla wszystkich swoich konkurentów (jest na podobnym poziomie), a w zakresie jakości obrazu nie ma sobie równych.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Fafniak napisał/a:
wiec realnie to jest tak ze fotograf (jak temat jest "goracy") to w przerwie po fotografowaniu robi wstepna selekcje i poprzez telefon z laptopa wysyla do redakcji (tak to wygladalo na kilku waznych imprezach zagranicznych na ktorych bylem) - nie ma czasu na seleckje i wywolywanie RAW-ow (bo w redakcji jest sraczka i materiał juz musi byc a najlepiej jakby byl na 2 h przed impreza z ktorej maja byc zdjecia)

Jest dokładnie jak piszesz. Większość dokonuje selekcjii w czasie pstrykania na tylnym LCD (ekspozycja, ostrość, kompozycja). Wiele osób pstryka RAW + JPG, RAW gdyby fotka miała iść na okładkę lub do wydania magazynowego na lepszym papierze, albo do sprzedania przez redakcyjną agencję. Potem zrzucają do notebooka i ślą kilka wybranych fotek (piony, poziomy) via mobilny net. Ostatecznego wyboru i kadrowania dokonuje fotoedytor lub wydawca. Dodam, że nawet na dużych krajowych imprezach z końca epoki analogowej było podobnie, jeśli chodzi o presję czasu i organizację pracy, choć oczywiście dochodziła obróbka filmu (film do koreksu, szybkie wołanie i suszenie przy użyciu spirytu, wilgotny nieraz jeszcze film na skaner Nikona, notebook i internet z gniazdka telefonicznego). Oczywiście bez sprawdzania na LCD, bo go nie było ;-) A notebook, przynajmnie ten w mojej redakcji, miał kolorowy ekran w technologii dual scan, więc kolory były z kosmosu jakieś...
IMHO, K7 z dobrym wyświetlaczem, lepszym trybem seryjnym, pomiarem światła i trochę lepszym AF nadaje się od biedy i awaryjnie do pracy reportera (K20 był pod tym względem dużo gorszy), jeśli fotoreporter jest freelancerem i nie zarobił jeszcze na jednocyfrowego C czy N. Zwłaszcza, gdy fotki są przeznaczone dla loklanej gazety czy tygodnika drukowanego na zwykłym papierze. Trochę zdjęć w swoim życiu dla takich klientów zrobiłem i szum z cyfry NIGDY nie był problemem, nawet, jeśli ja go widziałem na ekranie w czasie edycji. Raz był problem z ziarnem analogowym, ale to z przeforsowanego filmu i dla National Geographic Polska - musiałem powtórzyć sesję.

A żeby nie było całkiem OT: "Practical Photography", December 2009, nagroda Gear Of The Year w kategorii Best Advanced DLSR dla Pentaxa K7. Cytat: "The K7 is ideally suited to the outdoor photographer, as the body is sealed (...) With a 5.2 fps drive speed, this is a fast operator for such a high resolution, and the 77 segment metering deliveres excellent quality exposures (...)" I kilka innych ciepłych słów o puszce. Nie wypada się nie zgodzić. ;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Może nie test, ale taka ciekawostka. Konkurs pod patronatem Pentaxa.
Można sobie poklikać w fotki konkursowe.
“Segundo concurso de fotografía Pentax-Quesabesde.com”
Wklejam tu bo nagrodą był k-7

http://usuarios.quesabesd.../principal.html
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Na Fotopolis ukazał się włąśnie test Nikona D300s, a oto jego zalety:

+ matryca CMOS 12,3 Mp
+ system czyszczenia matrycy
+ jasny wizjer kryjący 100% kadru
+ 15 krzyżowych / 51 wszystkich punktów AF
+ wysokiej jakości materiały z jakich wykonano aparat
+ menu ekranowe - przycisk info
+ programowalne przyciski
+ przycisk trybu podglądu na żywo LV
+ wygodny grip
+ górny wyświetlacz LCD
+ monitor o rozdzielczości 920 tys. punktów
+ rozbudowany pomiar światła
+ elektroniczna poziomica
+ uszczelniony korpus
+ szybki tryb ciągły autofokus
+ filmy w jakości 1280 x 720 pikseli
+ złącze HDMI
+ gniazdo mikrofonu
+ sterowanie zewnętrznymi dedykowanymi lampami błyskowymi
+ wspomaganie autofokusa diodą

wobec zalet K7:
+ solidna, uszczelniana konstrukcja
+ świetny wizjer o 100% pokryciu kadru
+ przemyślane tryby ekspozycji
+ bardzo dobra ergonomia
+ możliwość rejestracji filmów w wysokiej rozdzielczości
+ tryb seryjny 5,2 kl/s
+ HDR prosto z korpusu
+ wydajna bateria

po prostu ręcę opadają...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czyli to samo co w przypadku Canona 7D. Tego co jest zaletą w Canonie i Nikonie, w Pentaksie nie ma nawet sensu wymieniać, bo to takie oklepane. :-?
mac_27, skoro włożyłeś w to już trochę pracy i pokusiłeś się o takie zestawienie, to może wyślij takie uwagi do Fotopolis, że może zechcieliby dopisać trochę zalet do testu K-7?
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
gebi, właśnie piszę maila, o ewentualnej odpowiedzi poinformuję
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
No co, K7 mniejszy to i zalet ma mniej ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Super, jak nie będzie reakcji to przeprowadzimy zmasowany atak. :-P
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Marek napisał/a:
No co, K7 mniejszy to i zalet ma mniej


Po prostu jak wcześniej czegoś nie było w nikonach to nie mogło być uznane za zaletę.
Dopiero jak się pojawiło w nikonie to tą zaletą się staje.
Dopóki czegoś nie ma w nikonie to jest to zbędny bajer ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od jakiegoś czasu sprzedaję także lustrzanki i uderza mnie to, że większość ludzi jeśli ma wskazać tą "naj" w jakiejś klasie to wybierze N lub C. Po prostu w głowie im się nie mieści, że coś np. na P lub O może być czasem lepszą propozycją. Pomijam z oczywistych względów S ;-) Najwyraźniej ci z Fotopolis myślą podobnie jak ogół....
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Marek napisał/a:
Najwyraźniej ci z Fotopolis myślą podobnie jak ogół....


Oni myślą tak, aby jak najwięcej zarobić. Czyli chyba słusznie.

mac_27 napisał/a:
wobec zalet K7:
+ solidna, uszczelniana konstrukcja
+ świetny wizjer o 100% pokryciu kadru
+ przemyślane tryby ekspozycji
+ bardzo dobra ergonomia
+ możliwość rejestracji filmów w wysokiej rozdzielczości
+ tryb seryjny 5,2 kl/s
+ HDR prosto z korpusu
+ wydajna bateria

po prostu ręcę opadają...



Trzeba jeszcze napisać do nich, że zapomnieli o stabilizowanych obiektywach w ofercie nikona ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Reklamy, opinie wyrażone w "profitestach" działają na klienta jak diabli. Jeśli przeciętny Kowalski naczyta się tego czy też zobaczy określony aparat w łapkach jakiejś superpodróżniczki to trudno go przekonać, że może jednak dokonać lepszego wyboru. Mimo to mam na sumieniu parę osób, które przyszły do mnie z chęcią kupienia np. A350 czy Nikona D3000 a wyszły z K20D czy GX20 w łapie. Do niektórych rozsądna argumentacja jednak trafia. :-)

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wysoka cena też im nie przeszkadzała, tak jak w ocenie K-7?
A jeśli chodzi o K-7, to dałem go do pomacania posiadaczowi D5000, który dopiero po zakupie tej "małpki" od Nikona zauważył iż nie ma ona wbudowanego silnika -więc "niektóre" obiektywy o których myślał nie będą z nią działać . Pogadaliśmy o sprzęcie i gość w dwa dni po naszej rozmowie i "lekko skrywanych" zachwytach nad obsługą K7 -sprzedał D5000 i dziś kupuje D90 ( górny wyświetlacz,dwa kółka oraz silnik w body -przemówiły do niego).Czekam na D90 od Pentaxa- bo to może być body, które wyciągnie za uszy w górę - tę markę ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach