pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mac_27, tak to jest. Zauważ, że nie wymienili w zaletach D300s trybu seryjnego 7kl/s (lub 8kl/s z gripem), a w K7 wymienili tryb seryjny jako zaletę. Tu też niesprawiedliwość, tylko w drugą stronę. Nikoniarze mogą narzekać. Wydaje mi się, że propozycja sculptor jest jak najbardziej zasadna.
Zarówno w + K7 jak i D300s pominięto kilka ewidentnych zalet.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
pawelek-79 napisał/a:
Wydaje mi się, że propozycja sculptor jest jak najbardziej zasadna.
:oops:
Podobnych propozycji pewnie było więcej. Ciekawe tylko dlaczego żaden testujący na to nie wpadł. Owe pomysły przewijają się tylko na forach fotograficznych, niestety.

Ale jest na to jedna rada... Założymy nasz własny portal na którym rzetelnie będziemy oceniać sprzęt bez względu na markę, a także to, jaka Martyna go reklamuje. :evilsmile:
Zdaje się, że kilka osób z forum pracuje w sprzedaży sprzętu foto. Użyczali by nam zatem na czas testów jakieś ciekawe puszki. :-)
Jeszcze tylko jakaś chwytliwa nazwa tego portalu i możemy ruszać. To kiedy zaczynamy? :mrgreen:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dobra, ja mogę pogadać z szefostwem żeby mi pozwolili do sklepu K7 i D300s sprowadzić i w gablocie wystawić. ;-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Czyli zostaje tylko kwestia nazwy portalu... :lol:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
może "pentapryzmat.pl" :evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
[quote="Jacek S"]
Marek napisał/a:
mac_27 napisał/a:
wobec zalet K7:
+ solidna, uszczelniana konstrukcja
+ świetny wizjer o 100% pokryciu kadru
+ przemyślane tryby ekspozycji
+ bardzo dobra ergonomia
+ możliwość rejestracji filmów w wysokiej rozdzielczości
+ tryb seryjny 5,2 kl/s
+ HDR prosto z korpusu
+ wydajna bateria

po prostu ręcę opadają...


Trzeba jeszcze napisać do nich, że zapomnieli o stabilizowanych obiektywach w ofercie nikona ;-)

Właśnie, a stabilizacja w korpusie to nie zaleta? :shock:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
andrusz napisał/a:
a stabilizacja w korpusie to nie zaleta?

Nie, bo "Nikon tego nie ma" ;-)
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Najwidoczniej Pentax płaci najmniej super expresom fotograficznym ;)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ponieważ planowany portal będzie obszernie i w pełni oceniał sprzęt w odróżnieniu od innych portali, proponuję nazwę:
"Pełne Portale"
:idea:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
MZ "pentapryzmat.pl" lepsiejszy i bardziej neutralny. :-P :-D
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
pryzmatycznypunktpatrzenia.pl :P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
bezwstydni.pl - portal bezwstydnie mówiący prawdę o aparatach systemowych.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Foto_prawda.pl - nas nie przekupi nikt.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A tak na serio. Jak wyglądała by taka tabelka? W kolumnie, w której byłyby wymienione cechy aparatów, musiałoby znaleźć się wszystko, co ma każdy z modeli. Byłoby to trochę nieczytelne, ze względu na dużą ilość opcji. Potrzebny byłby do tabelki komentarz, który już byłby stronniczy i uwzględniający preferencje komentującego, np. taka elektroniczna poziomica - Canon nie ma(chyba w żadnym egzemplarzu, ale mówimy tu na przykładzie 7D, D300s i K7), Nikon ma, natomiast Pentax zarówno ma elektroniczną poziomicę, jak i potrafi samodzielnie w zakresie 1-2 stopni skorygować pion.
I teraz - Nikon i Pentax mogą dostać tyle samo punktów, bo ktoś stwierdzi, że 1 stopnień korekty jest nic nie wart. Ja bym powiedział, że jest dużo wart. Nie pomoże przy niechlujnym kadrowaniu, ale oszczędzi prostowanie, bo mi zawsze wychodził horyzont lekko przekrzywiony.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
pawelek-79,
elektroniczna poziomica
Canon - nie
Nikon - jest
Pentax - jest (dodatkowy system automatycznego poziomowania w zakresie 1-2 st.)

wystarczy po prostu pisac suche fakty. Ludzie sila sie na jakis osobisty sznyt i komentarz, a potem wychodza stronnicze recenzje. po co jakiekolwiek oceny punktowe?
niech uzytkownik decyduje, czy to automatyczne poziomowanie, to dla niego cos waznego, czy jakis bezsensowny gadzet.
czym mialby sie roznic taki serwis od calej reszty, jesli tutaj tez bylyby wykresy, diagramy i inne takie z procentami/punktami itp.?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jestem za a nawet przeciw, ale co jeśli jakaś firma wprowadza nowość do swojej puszki np. HDR w K-7? Dodajemy nowe pole i przeglądamy wszystkie przetestowane do tej pory aparaty, żeby być pewnym, że w którymś jednak taka opcja się nie pojawiła?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
gebi napisał/a:
Jestem za a nawet przeciw, ale co jeśli jakaś firma wprowadza nowość do swojej puszki np. HDR w K-7?

Wtedy punkt bonusowy.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Cytat

tatsuo_ki napisał/a:
wystarczy po prostu pisac suche fakty. Ludzie sila sie na jakis osobisty sznyt i komentarz, a potem wychodza stronnicze recenzje. po co jakiekolwiek oceny punktowe?
gebi napisał/a:
Jestem za a nawet przeciw, ale co jeśli jakaś firma wprowadza nowość do swojej puszki np. HDR w K-7?
Benek napisał/a:
Wtedy punkt bonusowy.



i jak tu nie kochac forum :evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
tatsuo_ki napisał/a:
Benek napisał/a:
Wtedy punkt bonusowy.

i jak tu nie kochac forum :evilsmile:

Ludki lubią punkciki. Ten ma 78, a ten drugi 79 i od razu wiadomo, który lepszy :evilsmile:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Proponuję inną punktację - jeśli ma to, co Pentax K7, to punkcik. Jeśli tego nie ma lub ma inaczej, to punkcik ujemny:
-D300s -1pkt za 12mpx
-7D -1pkt za 18mpx - bo za dużo, to przecież nie ma sensu.

Dalej - D300s -1pkt za tryb filmowy - bo tylko 24fps. Przecież to skacze
7D - 1pkt - za kilka trybów filmowania - po co tak mieszać ludziom w głowie. Trzeba było od razu dać 30fps i się nie bawić w jakieś wybieranie. Trzeba narzucić pewien standard filmowy, coby się wszyscy dostosowali i życie byłoby łatwiejsze, dlatego jeszcze jeden punkt ujemny dla Canona, że nie pomaga w ustandaryzowaniu trybu filmowego :-P

- puntów 0 za wizjery otrzymują oba aparaty, bo przecież różnice są pomijalne. Tego nie widać. :-P

Itp, itd :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach