Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Tak patrze na te próbki zdjęć http://fotopolis.pl/index.php?n=7877 i odnoszę nie odparte wrażenie, że brakuje mi na nich ostrosci :shock: Nie wiem czy to rzeczone próbki takie kiepskie czy sprzet?
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
cytat:"Niestety nie możemy udostępnic zdjęć do ściągnięcia w pełnej rozdzielczości ponieważ zostały wykonane modelem przedprodukcyjnym. Publikujemy fragmenty zdjęć 1:1"
Może cosik w kadrowaniu pokręcili :mrgreen: , bo rzeczywiście te zdjęcia" jakieś takie"
A może egzemplarz przedprodukcyjny nie był skalbrowany? :evilsmile:
 

dominicus  Dołączył: 01 Paź 2008
Poczekamy, zobaczymy. Wydaje mi się jednak, że m4/3 się bardzo dobrze przyjmie, szczególnie wśród osób które zaczynają przygodę z fotografią. Mnie osobiście to rozwiązanie bardzo się podoba. Zobaczymy jak będzie ewoluować.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Na pl.rec.foto.cyfrowa nikogo nie interesuje jakoś temat Panasonica, a pojawiła się recenzja. Nie każdy zagląda tam, więc i tu podam namiar:
http://www.dcresource.com...iew/index.shtml

Bardzo ciekawe, że wg. testującego AF działa nie gorzej od lustrzankowego.

A tak BTW, skoro SONY potrafiło zrobić całkiem dobrze działający AF w R1, to czemu teraz w lustrzankach mają taki problem z szybkością autofokusa??? :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
A tak BTW, skoro SONY potrafiło zrobić całkiem dobrze działający AF w R1, to czemu teraz w lustrzankach mają taki problem z szybkością autofokusa???

W R1 AF mógł być zoptymalizowany konstrukcyjnie z wbudowanym obiektywem, w lustrzankach musi być dostosowany do wszelkich szkieł. Ponadto w R1 jest inna zasada działania AF niż w lustrzankach co też mogło mieć wpływ na ogólną szybkość układu.
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
pawelek-79 napisał/a:

A tak BTW, skoro SONY potrafiło zrobić całkiem dobrze działający AF w R1, to czemu teraz w lustrzankach mają taki problem z szybkością autofokusa??? :shock:


Pawełku, jesli uważasz że AF w R1 był dobrze działający to nowe alfy maja go po prostu błyskawiczny, więc nie wiem gdzie leży problem ...

To mówiłem ja posiadacz R1, a100, a700 ...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
marcinKKM napisał/a:
jesli uważasz że AF w R1 był dobrze działający


Nie uważam, tylko przypominam sobie wnioski testujących. R1 miałem w rękach w dobrych warunkach oświetleniowych, ale przez chwilę i nie przypominam sobie, żeby był jakiś szczególnie wolny. Wolniejszy od lustrzankowego, ale przyzwoity, jak na kompakty korzystające z detekcji kontrastu. Ciekawe jak wypada w porównaniu do G1 i jak naprawdę wypada G1. Czekam na więcej testów z wielką niecierpliwością.
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
Bo w R1 nie jest jakiś szczególnie wolny ale ten w alfach bije go na głowę a nawet kilka głów ... więc mój wpis dotyczył raczej tego gdzie w alfach jest problem z afem ...
Ten wolny AF w alfach to trochę taki mityczny jest ;) ...
Takie jest przynajmniej moje zdania, nie robię co prawda np. wyścigów samochodowych ale w przypadku np. mojej córki skaczącej na koniach sprawdza się doskonale. A100 nie jest tu demonem (ale i tak jest lepsza od R1) ale już A700 nie ma się czego wstydzić ...

A ad rem ... ciekawy jestem jak rzeczywiście będzie się to G1 sprawdzać/sprzedawać przy cenie zapewne ok. 2000+ za korpus z podstawowym obiektywem ...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
marcinKKM napisał/a:
Bo w R1 nie jest jakiś szczególnie wolny ale ten w alfach bije go na głowę a nawet kilka głów

Widocznie nie wyraziłem się jasno, ale szybkość AF w R1 odnoszę do AF w lustrzankach, ale tam, gdzie AF oparty jest o detekcje kontrastu, a nie faz, jak w Alfach.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
zaczyna się robić ciekawie:
za fotopolis.pl
Cytat
W systemie Mikro Cztery Trzecie jest na razie jeden aparat - Panasonic Lumix G1. Wiadomo już o kolejnych, przygotowywanych przez Olympusa i Panasonica. Firma Novoflex przewiduje, że popularność tego i podobnych rozwiązań będzie stale rosła. Novoflex przygotował już adapter umożliwiający przypięcie obiektywu z systemu Leica M do aparatu systemu Mikro 4/3. W przygotowaniu są już kolejne: Leica R, Nikon, Contax/Yashica, Olympus OM, Pentax i Minolta MD. Mają się pojawić w lutym przyszłego roku. Cena adaptera ma wynieść około 149 euro.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
zaczyna się robić ciekawie:


Jeszcze gdyby nie ten cropfactor...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, wiadomo.. gdyby babcia..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ale akurat w tym przypadku to jest hardkorowy crop factor. Kupowanie adaptera z soczewkami za 149 euro i 20'ki zeby dostac rozsadny kat widzenia, to juz lekka przeginka. Za taka lajkowska 20'ke mozna miec kilka dobrych aparatow, a w cuda z tym zestawem raczej nie wierze.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, ja wierzę, że może wykorzystają standard mikro 4/3 jako mocowanie i brak lustra, a moze ktos zrobi cos pod wieksza klatke na tym standardzie mocowania. Moze to zupelnie bez sensu, fakt, bo moze ta firma co robi te przejsciowki robi to dla samej ideologii.. tez wydaje mi sie co najmniej glupie kupowanie 20tki zeby miec 40tke.. no bezsens

 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Ja tu czegoś nie rozumiem. Matryca jest ta sama co w olkowych lustrzankach. Obraz rzucany na nią jest też takiej wielkości, tzn nie zmniejszony. To po co zmieniali bagnet?

Przypuszczam że szkła mikro 4/3 mają mniejszą odległość matryca - tylna soczewka, czy mam rację?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
hamster napisał/a:
Przypuszczam że szkła mikro 4/3 mają mniejszą odległość matryca - tylna soczewka, czy mam rację?


nie musisz przypuszczać, wstarczyło znaleźć opis mikro 4/3 .. chodzilo wlasnie o odleglosc i o pozbycie sie lustra (generatora trzasku)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Kupowanie adaptera z soczewkami za 149 euro i 20'ki zeby dostac rozsadny kat widzenia, to juz lekka przeginka.
ja tu czegoś nie rozumiem ciąg dalszy...
O jakim adapterze mowa? obietyw 4/3 > aparat mikro 4/3, takim który ma soczewki? Analogicznie rozpatrując wydawało mi się że przejściówka obiektyw Pentax 645 > korpus małoobrazkowy nie ma soczewek

[ Dodano: 2008-12-09, 13:45 ]
dagio napisał/a:
nie musisz przypuszczać, wstarczyło znaleźć opis mikro 4/3 .. chodzilo wlasnie o odleglosc i o pozbycie sie lustra (generatora trzasku)
mogli zrobić to tak... (to tylko gdybanie) by tylko wpuścić tylko część obiektywu w wewnątrz puszki zostawiając ten sam bagnet.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
hamster napisał/a:
mogli zrobić to tak... (to tylko gdybanie) by tylko wpuścić tylko część obiektywu w wewnątrz puszki zostawiając ten sam bagnet.


w przypadku gdy masz gotowy obiektyw, wyskalowany na ostrosci, z nieskonczonoscia.. wowczas gdy go wezmiesz i przysuniesz do matrycy, to przesuwasz tak na prawde punkt ostrosci, skala bierze w leb, mozesz nawet stracic nieskonczonosc.. dodatkowo, mikro 4/3 ma miec matryce jak zwykle 4/3.. w sytuacji kiedy obiektyw kryje 4/3 i go przysuniesz do matrycy, to moze okazac sie ze nowy "stozek krycia" nie kryje Ci w pelni 4/3, dlatego trzeba bylo zrobic nowe obiektywy, a stare 4/3 montuje sie przez pierscionek, ktory ma za zadanie oddalic obiektyw do standardowego 4/3 co umozliwi normalne uzytkowanie. Tak ja to rozumiem.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Odbiegając trochę od tematu przejściówek, byłem dzisiaj w MM, tam stał sobie wyróżniony na stojaczku G1. Ja zacząłem szukać wzrokiem k-m(oczywiście bezowocnie) a w tym czasie przyszła pani z pytaniem, czy dostanie coś takiego jak alfa 350 ;), a panowie z obsługi od razu zaczęli polecać nowego panasa. Niestety nie miałem czasu, żeby wsłuchiwać się w argumenty, no i finalnie nie wiem czy klientka dała się przekonać;).
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
kaczor, cena?

pamietasz?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach