andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
pawelek-79 tak to robią optyczne... tylko w drugą stronę. Chyba, że chcesz założyć portal anty-optyczne.pl ? :evilsmile:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jako ożywienie suchych faktów od czasu do czasu można by się ponabijać z Olympusów.
Popularność czyli liczbę wejść mogłaby zapewnić nazwa:
"GOŁE FAK ty", bardzo obiektywnie określająca stosunek do tematu.
I tak jest lepsza, niż rodzimy portal edukacyjny:
"wuwuwu e dupe el"
:mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A mnie zawsze bawią takie słupki jak te z Fotopolis. Bo patrząc na nie od razu widać gigantyczne różnice między puszkami, ale jak się przyjrzeć dokładniej, to różnic w zasadzie brak. Nie twierdzę, że to świadoma manipulacja, ale... ;-)

Oto wykres szumów z k-7:


A oto wykres szumów z d300s:


O zgrozo! Jaki ten Pętak szumiący, a jaki ten Nikuś milczący! No przecież na pierwszy rzut oka wyraźnie widać (wysokość słupków!), że k-7 szumi przynajmniej dwa razy silniej niż d300s! Ale kiedy popatrzymy na wielkości znajdujące się na osiach, okaże się, że mamy dwa aparaty szumiące tak samo, a przynajmniej bardzo podobnie... :lol:

 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Benek, tez to zauważyłem. Podobnie Opaczni robią z tablicą rozpiętości tonalnej.:
K-7


D300


Od razu widać, że w K-7 rozpiętości to właściwie nie ma. :lol:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dobre! :mrgreen:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
:shock:
Przyznam, że wcześniej nie zwróciłem uwagi.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Benek napisał/a:
Nie twierdzę, że to świadoma manipulacja, ale...


To tylko taka zabawa z ich strony - test na spostrzegawczość.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
Benek napisał/a:
Nie twierdzę, że to świadoma manipulacja, ale...

To tylko taka zabawa z ich strony - test na spostrzegawczość.


Raczej sposzczegafczość. W ten sposób doszlusuję do ich poziomu profesjonalizmu.

To co pokazał szczypiorrr i ja dowodzi tego, że testujący nawet tyłka nie ruszyli, żeby ujednolicić to, co ujednolicić się da bez problemów. Więc czego więcej od nich wymagać?

P.S. Daleki jestem od spiskowych teorii dziejów, ale te dwa wyżej opisane kwiatki świetnie ilustrują klasyczne mechanizmy manipulacji prasowej. Osobiście wątpię, żeby zrobili to świadomie, ale nieprzyjemny smrodek jest...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Teraz lepiej?


:mrgreen:

[ Dodano: 2009-12-07, 12:47 ]
Też nie. Bo wygląda na to, że Nikon bardziej szumi :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
pawelek-79 napisał/a:
Też nie. Bo wygląda na to, że Nikon bardziej szumi :mrgreen:

A to akurat lepiej ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Bo wygląda na to, że Nikon bardziej szumi

Z tych wykresów wynika raczej na odwrót, zwróćcie uwagę na ISO dla poszczególnych słupków.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
te wykresy są jeszcze do tego pod różnym kątem robione (wykres 3D) i cięzko je analizować dla niskich wartości
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeciętny Kowalski nie patrzy na to co napisane pod słupkiem tylko na wysokość słupka. Tutaj więc (pewnie przez przypadek) optyczni zaszkodzili Nikonowi.
Ale co tam, idę dla relaksu poszukać na dysku fotek z mojej kadyszki zrobionych przy 1600 ISO. :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plwk napisał/a:
zwróćcie uwagę na ISO dla poszczególnych słupków


Ależ nie o to chodzi. Przecież to taki sam myk, jak dobieranie innej skali dla słupków, chociaż wartości tego nie tłumaczą. Chodzi o to, że np. ostatni słupek w Nikonie jest dużo wyższy niż w K7. A kto by zwracał uwagę na podpisy :evilsmile:
Poza tym dziwi mnie brak słupka dla K7. Przecież ma czułość 6400.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Poza tym dziwi mnie brak słupka dla K7. Przecież ma czułość 6400.

Optycznym nie chciało się zwiększać wysokości wykresu i tyle. Przy 6400 ISO K7 musi przecież szumieć koszmarnie. ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Marek napisał/a:
Przeciętny Kowalski nie patrzy na to co napisane pod słupkiem tylko na wysokość słupka. Tutaj więc (pewnie przez przypadek) optyczni zaszkodzili Nikonowi.

Nikonowi? O czym mówisz? O sfotoszopowanych przez pawelek-69 zdjęciach, czy o
rzeczywistych, które wkleiłem? Przecież jasne jest, że to słupki w k-7 są zdecydowanie wyższe...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Benek napisał/a:
pawelek-69

No proszę nie postarzać mnie o 10 lat :!:
:mrgreen:

[ Dodano: 2009-12-07, 14:13 ]
Z ciekawostek - na dpreview dałem sobie porównanie "side by side" i dałem do porównania 7D, D300s, K7, K20D i A100 (takiego starocia, żeby porównać, co się zmieniło z opcji). No i wyszło, że K7 ma "sensor shift", ale też A100 go miał. Tylko co to takiego kryje się w przypadku A100? :shock:

[ Dodano: 2009-12-07, 14:22 ]
Poza tym ta tabelka także jest niesprawiedliwa dla K7, bo wymienia tylko rozdzielczość 720p w trybie filmowym. Ustawień balansu bieli jest więcej, bo także manualne w Kelvinach i Miredach. Nie wiem, jak jest w przypadku D300s i 7D, bo nie znam ich specyfikacji tak dobrze.
Tak więc tabelka z suchymi faktami też nie najlepsza. A poza tym dyskusyjny też może być sposób testowania szybkości i celności AF, czy rozdzielczości obrazu, jak to nie raz było komentowane i krytykowane na portalu Optyczne.pl.
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
http://fotopolis.pl/index.php?n=10143

Bruinen - wielkie Gratulacje :) :-B

Mikołaj się spisał w tym roku :)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
:-B :-B :-B
i HEJT :evilsmile:
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach