pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Rewelacja, odpuściłem sobie wczoraj wejście teraz żałuję :evilsmile:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja ostatnio zawędrowałem na Krowiarki (gdyby ktoś nie wiedział - takie malownicze pasmo w Masywie Śnieżnika m.in. z ruinami wioski).


Niestety Krowiarki zaczęły się cywilizować tzn. pojawiła się profesjonalna hodowla krów. Co prawda właściciel jest bardzo uprzejmy i nie robi problemów z pozwoleniem na wejście na teren pastwiska, ale trzeba się nakombinować, żeby ogrodzenia z elektrycznym pastuchem nie wchodziły w kadr.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Ja tak kombinowałem z elektrycznym pastuchem ostatnio, że poraziło mnie dwa razy.
Patrzenie na świat wyłącznie przez wizjer bywa niebezpieczne :evil:
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Też byłem niedawno w tamtych rejonach, ale z drugiej strony Kotliny Kłodzkiej, w Górach Stołowych. Miejsce pewnie dużo ludniejsze, zwłaszcza w wakacje, ale dało się przeżyć. Zwłaszcza, że pogoda dopisała, zaczęło lać dopiero podczas drogi powrotnej. Przespaliśmy się w schronisku na Szczelińcu, fajnie, a zachód i wschód słońca piękne, szkoda że umiejętności fotograficzne mierne, bo widoki cudne.



Oprócz Szczelińca - Błędne Skały, też świetna trasa, ważne (w obu przypadkach) żeby się nie śpieszyć, przepuścić tych bardziej niecierpliwych i spokojnie podziwiać:)

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008


Szta eto?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Śnieżne Kotły?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Śnieżne, brawo :-B !

A tak pięknie kwitnie wrzos między Śnieżnymi i Łabskim:



[ Dodano: 2014-08-23, 22:59 ]
Trochę fotek z ostatniego wypadu w Riesengebirge. Po kliku nieco większe.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
djack, a zdjęcia trzech brzózek (czy co ta drzewka tam są) na szczycie Skowroniej Góry nie pokażesz? ;-)
unum napisał/a:
Miejsce pewnie dużo ludniejsze, zwłaszcza w wakacje
A tam. Jak się ominie Szczeliniec i Błędne Skały, tudzież Skalne Miasta w Adrspachu/Teplicach to ludzi prawie się nie uświadczy. A przecież miejsc równie uroczych (a za to bez biletów wstępu) w okolicy nie brakuje ;-)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Najfajniejsza dolina w Beskidzie Niskim - Regetów (Wyżny)



zdjęcie normalne

...i w podczerwieni




Pozdrawiam,
Piotrek
P.S. No dobra - jedna z 3, może 4 najfajniejszych dolin. Mocno polecam nocleg na bazie studenckiej przy głównym beskidzkim w Regetowie, choć tak naprawdę to dopiero w przyszłe wakacje, bo baza zwija się w ten weekend.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piotrek K napisał/a:
Najfajniejsza dolina w Beskidzie Niskim - Regetów (Wyżny)

To tam miejscowi rozebrali zabytkową cerkiewkę z XVIII w. i postawili w jej miejscu naśladujący ją koszmarek.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
matb napisał/a:
djack, a zdjęcia trzech brzózek (czy co ta drzewka tam są) na szczycie Skowroniej Góry nie pokażesz?

Niestety takowych zdjęć nie posiadam. Do szczytu Skowroniej Góry już nie doszliśmy. Czas nas już trochę gonił, a poza tym zniechęcały te ogrodzenia z pastuchem co rusz wchodzące w kadr.
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
matb napisał/a:
Jak się ominie Szczeliniec i Błędne Skały, tudzież Skalne Miasta w Adrspachu/Teplicach to ludzi prawie się nie uświadczy. A przecież miejsc równie uroczych (a za to bez biletów wstępu) w okolicy nie brakuje ;-)


Żeby mi później dzieci na starość wypominały, że nie zobaczyły tych kultowych miejsc, choć były tak blisko? ;)
A na Szczelińcu już kiedyś byłem i nie spotkałem ani jednej osoby, za to na jednym z bocznych szlaków (już nie pamiętam którym) chodziły prawdziwe tłumy: dwoje turystów, stado jeleni, dwa stada saren i wataha dzików. Ale to zima była:)

Skoro już jesteśmy przy zwierzynie, jeszcze jedno ze Szczelińca:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
o ile w Adrspachu rzeczywiście tłumy, to z części Teplickiej pamiętam, że mieliśmy problem - bo mapa nie obejmowała tego terenu, oznaczenia skąpe a i ludzi tak mało, że ciężko było kogoś z mapą uświadczyć - ale żyjemy, nie zgubiliśmy się ;-)

latem oczywiście - ale to może przez to, że deszczowo było
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
unum napisał/a:
Żeby mi później dzieci na starość wypominały, że nie zobaczyły tych kultowych miejsc, choć były tak blisko? ;)
A tam od razu kultowe... :-D Kultowe są dla mnie wygasłe wulkany, typu Ostrzyca, Grodziec, Wilcza Góra. Niedawno kiedy byłem na Szrenicy fantastycznie było widać tę trójkę i inne mniejsze wulkany.
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
E, wygasłe, gdyby były czynne to co innego ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
:mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Piątkowy poranek na polanie Chochołowskiej:

 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Ale ładne :-B Wybieram się wkrótce :mrgreen:
 

Ghost Rider  Dołączył: 13 Lis 2012
A ja jestem w tej chwili, gdyby ktoś miał ochotę na nocleg na którymś z "vrholów" w ramach polowania na zachód/wschód słońca, jestem do dyspozycji ;-) . Inna sprawa, że niebo takie, jak na fotce rycha to ostatnio rzadkość.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Ghost Rider, a w rejonie Czerwonych Wierchów może wałęsałeś się? Jestem ciekaw, czy trawa zaczyna w tym roku już czerwienieć, przez kamery internetowe średnio to widać

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach