sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A tymczasem DXO Labs przetestowalo matryce Panasonica GH1 - micro 4/3. Przypomne, ze oni testuja matryce z uzyciem RAW i znormalizowanych metod z uzyciem specjalnie do tego przygotowanego oprogramowania. Zobaczcie:
http://dxomark.com/index....nd3)/Pentax]DXO mark porownanie GH1 - K-7 - K10D
(link trzeba recznie posklejac, jest tak pogmatwany, ze nie tworzy sie u nas na forum prawidlowo.)
K-7 slabo wypada przy tej - bylo nie bylo - mniejszej matrycce pod kazdym wzgledem z wyjatkiem kolorystyki. Ba, na dobra sprawe wyglada na to, ze stary, poczciwy K10D moze dac lepsze rezultaty, zwlaszcza do krajobrazow, gdzies zakres dynamiki bedzie szerszy az o 1 EV... Czas, zeby Pentax wzial sie za inny przetwornik obrazu, w koncu chodzi nam o postep nie tylko w mozliwosciach samego aparatu, ale i w jakosci zdjec z niego.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
sylwiusz, no tak, a tak mi chodzil ten panasonic po glowie, ale mysle panasonic to pewnie jakias zabawka ;) majac FZ18 w sumie zostalbym przy marce, a tu taka wtopa ;) no coz musze sie pogodzic, iz kupilem najslabszy aparat na rynku ;)

boober, u Ciebie spust migawki dziala jedno-pozycyjnie, bez wyczuwalnego kliku AF? tylko od razu SZOT?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
sylwiusz napisał/a:
Czas, zeby Pentax wzial sie za inny przetwornik obrazu, w koncu chodzi nam o postep nie tylko w mozliwosciach samego aparatu, ale i w jakosci zdjec z niego.

A K-x to nie Pentax? ;-) Tylko, że DxO nigdy nie spieszył się z testami Pentaksów i nie wiadomo kiedy ukaże się jego test.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Okazuje się, że nawet matryca z k20 jest nieznacznie lepsza od tej z k7. Ciekawe co na to optyczni, którzy twierdzili, że jest taka sama... :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rzetelnosc opacznych pozostawia wiele do zyczenia. Patrz news o nowym szkle Voigtlander, ktore ma mocowanie M a oni uparli sie, ze zeby podlaczyc je do Leici, trzeba uzyc adaptera. Mimo odpowiednich komentarzy nie poprawili tego babola ;-)
http://www.optyczne.pl/25....html#komentarz
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
sylwiusz napisał/a:
Mimo odpowiednich komentarzy nie poprawili tego babola
Oj czepiacie się.. Chociaż komentarzy nie wycieli, a to należy uznać za postęp :-P :-P
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
sylwiusz napisał/a:
A tymczasem DXO Labs przetestowalo matryce Panasonica GH1 - micro 4/3. Przypomne, ze oni testuja matryce z uzyciem RAW i znormalizowanych metod z uzyciem specjalnie do tego przygotowanego oprogramowania.

Matryca GH1 wypadla zasakujaco dobrze - pokonuje min. Canona 500D/50D, szumy na poziomie Nikon D300s...

Duza roznica jest miedzy aparatami uzywajacymi CMOS Samsuga - http://tnij.com/bJxLX
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Proszę sobie przeczytać jak brzmi tytuł wątku, a potem pisać na temat.

:roll:
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
berd, tak jak w każdej na razie "luszczance" AF jaką miałem - jednopozycyjnie, ale połowa "wcisku" jest wyczuwalna. To dość intuicyjny pstryczek elektryczek.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
W niektorych lustrzankach z wyzszej polki przejscie miedzy stanem wlaczenia swiatlomierza/AF a uruchomieniem migawki jest niewyczuwalne. Tak jest np. w Pentaxie MZ-S czy Canonie 5D. Osobiscie polubilem to jak mialem MZ-Sa, bo dotkniecie wlacza swiatlomierz a pelne wcisniecie - zwalnia migawke i jest to wszystko jakies takie "plynne". W K-7 tego nie ma, szkoda, ale to w gruncie rzeczy malo istotny drobiazg :-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Ja już powoli świruje... zamiast zdjęcia robić siedzę i porównuje testy. :oops:
Ale jedna rzecz mi nie daje spokoju. W teście na dpreview jakoś tak nie widzę tej kolosalnej różnicy na minus dla K7 w temacie Dynamic Range... czy Tonal Range... kurcze już nie wiem w jakim innym Range jeszcze... :roll:
Niby w dxomark lepsze oprogramowanie, ale czy na pewno to jest powodem? Co test czytam to inne wyniki dla parametru, który wydawać by się mogło jakkolwiek mierzony powinien dawać te same wyniki liczbowe.
To ja lepiej już do zdjęć wrócę... :-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
sculptor, daj se na luz :!: :-B
Ja powiem tak - nie porównywałem jeszcze funkcji DR200 względem rawa, ale przy DR200 na jpg z puszki biała kartka nie jest prześwietlona przy korekcji +4EV, kiedy bez tej funkcji podobny histogram z jpg otrzymuję przy korekcji +3EV. Moim zdaniem K7 mocno niedoświetla i trzeba uważnie patrzeć na histogram. Szumy w K7 wychodzą właśnie z tego powodu, że większość zdjęć trzeba rozjaśniać, a gdy naświetli się je do prawej krawędzi histogramu, to okazuje się, że jednak mało szumią. Jak dam radę, to za chwilę zaprezentuję przykład.
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
sculptor, no właśnie dzięki tobie sprawdziłem sobie jak się prezentuje K7 w DxOMark. Dzięki, wiesz, ale jesteś kolega forumowiec- właśnie się dowiedziałem że mam najgorszą matrycę ze wszystkich Pentaxowych - masakra. K7 do sprzedania!!!


... a tak serio to faktycznie coś ktoś z tymi testami chyba jedzie po całości...


no nic, idę jutro w góry robić zdjęcia, może K7 jeszcze chociaż to potrafi :mrgreen:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
 

el.corczino  Dołączył: 03 Lut 2010
Crow napisał/a:
K7 vs NX10

http://www.slrclub.com/bb...samsung&no=1710
http://www.slrclub.com/bb...samsung&no=1711


Czemu te fotki z K7 takie "mało" ostre ? :-/ czy może ten Samsung taki świetny...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
el.corczino napisał/a:
Czemu te fotki z K7 takie "mało" ostre ?
Bo podpięli kit samsunga, jawna prowokacja :evil: !
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
el.corczino napisał/a:
Czemu te fotki z K7 takie "mało" ostre ?


Różne szkła. Widocznie Samsung 18-55 OIS do NX jest lepszym optycznie szkłem od Schneider Kreuznach 18-55 (a właściwie od SAMSUNG SA 18-55mm f/3.5-5.6, który figuruje przy K7).
 

el.corczino  Dołączył: 03 Lut 2010
denvi napisał/a:
Bo podpięli kit samsunga, jawna prowokacja :evil: !


Że jak ? Do Pentaxa podpięli KIT z NX10 ??
Czemu nie porównywali puszek z tym samym szkłem ?? Bo tak nie było jeśli dobrze zrozumiałem...

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Powinni zrobić test na limitedach. Przecież mają przejściówkę na bagnet PK.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
el.corczino napisał/a:
Że jak ? Do Pentaxa podpięli KIT z NX10 ??

Nie, kit z GX-20

[ Dodano: 2010-02-09, 19:58 ]
pawelek-79, dobrze piszesz ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach